Rieka Uh

Veronika Serenčková

Rieka Uh preteká aj cez dedinu Vysoká nad/Uhom,ktorá bola rodiskom mojej babky.Bolo to miesto,kde veľmi rada chodievala,keď bola v takom veku ako ja.Cez túto rieku bol postavený most,ktorý bol už starý a dosť nebezpečný.Chlapci z neho skákali do vody.Bolo to dosť nebezpečné lebo voda bola hlboká.Pamätá sa na jedného dedinčana ktorý skočil zo starého mosta do vody.Zlomil si krčný stavec a poškodil miechu.Ostal celý ochrnutý.Bolo to veľmi smutné.Babka si ešete spomína na velmi nepríjemnú vec.Na prvé sväté prijímanie dostala veľmi pekné zlaté hodinky ktoré si zobrala so sebou k rieke.Nechala ich na brehu a išla sa kúpať.Keď sa vrátila na breh,hodinky už tam neboli.Bolo to pre ňu možno aj trochu poučiteľné,že na vzácne veci si treba dávať lepší pozor a nenosiť na takéto miesta.Na rieku Uh má aj veľmi pekné spomienky.Naučila sa tam aj plávať.Veľa krát sa plavila s kamarátmi na rybárskom člne a chytali ryby.Aj teraz,keď sa ešte vracia do rodnej dediny,navštívi rieku Uh.

Ja Veronika Serenčková som sa pýtala babky Vieri Serenčkovej.