2. svetová vojna

Alexandra Geročová

Keď bola moja babka malá žila na Ukrajine. Vtedy tam bolo obdobie vojny a po dedinách chodili nemecký vojaci. No a jedného dňa prišli aj do dediny v ktorej žila moja babka. Chodili bo dedine a brali si ľudí do koncentračných táborov. Babka sa strašne bála aby nechytili aj ju. Schovala sa v nepožatej pšenici a čakala čo sa bude diať. Nakoniec prišli vojaci aj k nim. Chodili po celom dvore ale nikoho nenašli lebo babka bola doma sama. Potom však jeden z nich prišiel na záhradu. Babka sa strašne bála aby ju nenašiel a preto bola najtichšie ako vedela. Ten vojak chodil po celej záhrade ale nikoho nenašiel. Nakoniec odišli ale po niekoľkých dňoch prišli zas. No vtedy už nebola babka sama. Vojaci prišli k nim domov a odviedli si babkinu mamu a sestru. Babka plakala a bola z toho veľmi nešťastná. Ale nemohla s tým nič robiť. O niekoľko dní ich našťastie priviezli naspäť. Samozrejme zažili ešte pár takýchto nečakaných návštev, ale už nikdy sa im nestalo to čo predtým.

Pýtala sa Alexandra Geročová.