TSV - zaujímavé pohybové aktivity

ImageNaša škola sa zapojila do projektu telocvikari.sk, ktorý pomáha, podporuje a inšpiruje učiteľov telesnej a športovej výchovy. Z projektu nám boli zapožičané tréningové vozíky - stránka s bližším popisom. Táto netradičná pomôcka bola zárukou zábavy a novej aktivity na hodinách TSV. Vozíky si vyskúšali ako prváci, tak aj deviataci. Žiaci boli nadšení a motivovaní, že môžu vyskúšať niečo nové a iné. Zábava a nadšenie žiakov je zjavná aj z fotiek vo fotogalérii.
Pohybové aktivity

O dvanástich mesiačikoch

ImageKrátko pred Vianocami potešili žiaci 3.A svojich rodičov predstavením rozprávky O dvanástich mesiačikoch. Žiaci ukázali nesporný divadelný talent. Predstavenie pravdepodobne ešte niekoľkorát zopakujú pre žiakov prvého stupňa. Veľké poďakovanie za prípravu patrí p. uč Gajdošovej a p. vych. Kráľovej a potlesk všetkým malým hercom.
Rozprávka

Mikuláš - video

Legendárna akcia zachytená objektívom žiakov z fotokrúžku, ale vo forme "pohyblivých" obrázkov, teda videom. Keďže toho bolo tentokrát veľa, tak jedno z videí po dlhšom čase strihal aj učiteľ :) Prvé video "by TD", druhé "by JPSP".

Mikuláš v triedach
Mikuláš na školskom dvore

Mikuláš - foto

ImageLegendárna akcia zachytená objektívom žiakov z fotokrúžku. V prevej galérii nájdete Mikuláša v triedach a druehj na školskom dvore.
Mikuláš I.
Mikuláš II.

Oznam - jedáleň

Na základe nariadenia zriaďovateľa je možné vyhlásenie zo stravy na zvyšné dni decembra, teda do Vianoc, iba do 17.12.2018 (vrátane). Dôvodom je vykonanie ročnej uvávierky.

Vianočné posedenie

ImageVianoce, čas radosti, pokoja a šťastia. Čas najkrajších sľubov a predsavzatí. To je čaro prichádzajúcich sviatkov. Aj my sme sa stretli s rodičmi, starými rodičmi, aby sme im spolu s deťmi spríjemnili sviatočnú atmosféru krátkym divadielkom o stratených Vianociach pri speve, hudbe a tanci...deti odovzdali svojim blízkym darček a spoločne sme si posedeli pri čajíku ....
Vianočné posedenie

Školský časopis

Po dlhšej prestávke, vďaka návratu p. uč. Verčimákovej, opäť vyšlo ďalšie číslo školského časopisu Naša OSMIČKA. Podobne ako všetky predošlé čísla si ho môžete pozrieť na našom účte ISSUU, stačí ak kliknete na nasledujúci odkaz.
Naša OSMIČKA - jeseň 2018

Beseda s policajtom

ImageV pondelok 26.11.2018 sa na našej škole uskutočnila beseda na tému "Drogy - ich následky a prevencia". Zúčastnili sa jej naši ôsmaci, ktorí sa okrem iného dozvedeli viac o následkoch užívania drog a o tom, prečo je práve závislosť na alkohole na Slovensku taká rozšírená. Ďakujeme pánovi policajtovi a tešíme sa na ďalšiu poučnú návštevu.
Beseda s policajtom

Exkurzia 2019

V dňoch 26.5.2019 - 30.05.2019 sa uskutoční ďalšia zahraničná exkurzia, ktorá sa už stala tradíciou v našej škole. Program zájazdu bude tentokrát mimoriadne atraktívny. Miláno - Nice - Cannes - Saint Tropez - Monaco. Ak Vás ponuka zaujala, neváhajte a čím skôr si rezervujte miesto. Bližšie informácie Vám poskytnú p. uč. Gnoriková, Papáčová a Palkociová.
Program a prihláška
Promo

Rozhýb svoje telo

ImageV piatok 9. novembra 2018, sa zišli druhácke oddelenia ŠKD, pri športovej aktivite „Rozhýb svoje telo“. Deti súťažili v rôznych disciplínach, využili pohyb na čerstvom vzduchu. Zaspievali si a zabavili sa v krásnej jesennej prírode.
Rozhýb svoje telo

Halloween párty

ImageV piatok 26.októbra sa v našej telocvični uskutočnila Halloween párty. Okrem množstva strašidiel a podobných potvor bola telocvična plná hlavne dobrej zábavy. O fotografie sa postarali žiaci z fotokrúžku.
Halloween párty 2019

Október – Úcta k starším

ImageI tento rok si naši druháci z 2.C triedy uctili svojich starých rodičov. Za ich lásku, starostlivosť a pomoc si pre nich pripravili pekné vystúpenie a milé prekvapenie.
Október – Úcta k starším

Tekvičková párty

ImageV piatok 19.októbra sa na školskom dvore zišli naši prváčikovia a žiaci 2.B, aby spolu s rodičmi strávili súťažno-zábavné popoludnie v Tekvičkove. Zábavu na školskom dvore rozprúdil ujo Ľubo, pre deti boli pripravené rôzne súťaže a maľovanie na tvár. Rodičia súťažili vo vyrezávaní tekvíc a spestrili nám školský dvor nápaditými, kreatívnymi dielkami,ktoré sú ozdobou školského dvora. O foto a video sa postarali žiaci z fotokrúžku. Fotografovali Rebeka Mišková, Viktória Platonovová a opäť perfektné video natočil a strihol Tomáš Drobňák.
Tekvičková párty - foto
Tekvičková párty - video

Vystúpenie v Domove seniorov

Image22.10.2018 sme prijali pozvanie potešiť a spríjemniť dopoludnie seniórom v klube dôchodcov programom k Mesiacu úcty. Nechýbali krásne básne, piesne, tance, hry s jesennou tematikou. Deti videli u starkých dojatie, slzy, radosť a sem - tam aj chvenie rúk. Že neviete prečo sa občas zachvejú? Tie ruky sa chvejú od lásky... Ďakujeme za milé prijatie, bolo nám potešením vyčariť Vám úsmev na tvári.
Vystúpenie v Domove seniorov

Európsky deň jazykov 2018

Image26. septembra sa každoročne oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. Tento deň sme si na škole pripomenuli aj my rôznymi aktivitami, či návštevou Gymnázia Pavla Horova, kde boli pozvaní vybraní žiaci 9.roč., práve pri príležitosti tohto dňa.
Európsky deň jazykov 2018

Návšteva planetária

ImageRozprávanie o antických mytologických predstavách, ich pôvode a význame. Najvýraznejším nebeským telesám – Slnku, Mesiacu a planétam – boli priradené božské vlastnosti. Mnohé súhvezdia nočnej oblohy predstavovali mytologické postavy, opradené tými najzaujímavejšími ľudskými a zvieracími príbehmi. Na pozadí týchto rozprávaní sme sa ako návštevníci planetária v Prešove, postupne oboznámili s najvýraznejšími súhvezdiami severnej hviezdnej oblohy a ich zvláštnosťami. Exkurziu zorganizovali p.uč. Čižmárová a Gombošová, v rámci krúžku Cestoviny.
Platentárium Prešov

Leonardium

ImageHneď prvý októbrový deň sa naši žiaci vybrali na exkurziu do Prešova, na interaktívnu výstavu Leonardium. Zoznámili sa s prácou génia Leonarda da Vinciho a mnohé z jeho nápadov si mohli aj vyskúšať.
Leonardium - exkurzia

Biela pastelka

ImagePoďakovanie našej škole. "Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska veľmi pekne ďakuje žiakom a učiteľom ZŠ Pavla Horova, že sa aj tento rok zapojili do verejnej zbierky - Biela pastelka. Aj vďaka vašej pomoci zlepšíme životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. O vyzbieranej sume za vašu školu vás budeme informovať. ĎAKUJEME."
Biela pastelka

Ponuka krúžkov

V prílohe uverejňujeme ponuku krúžkov v tomto školskom roku.
Zoznam krúžkov

Zoznamy žiakov

Pred začiatkom nového školského roka uverejňujeme dlho očakávané zoznamy žiakov.1.A, 1.B, 1.C, 5.A, 5.B, 5.C, 6.A, 6.B. Triednictvo nájdete v časti Škola - Zamestnanci.

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk