Záver školského roka

ImageOpäť o rok starší, o rok skúsenejší s väčším množstvom vedomostí. Školský rok 2017/2018 je za nami. Prajeme všetkým žiakom, učiteľov a zamestnancom krásne a pokojné dovolenky a prázdniny. Stretneme sa opäť 3. septembra 2018 na školskom dvore.
Záver školského roka

Rozlúčky deviatakov

ImageUž niekoľko rokov sú súčasťou záveru školského roka aj rozlúčky deviatakov. Vo fotogalérii si môžete pozrieť zopár záberov zo všetkých troch tried. Deviatakom zároveň prajeme úspešné štúdium na stredných školách a veríme, že na svoju základnú školu nikdy nezabudnú.
Rozlúčky deviatakov

Garden relax zóna

ImageV mesiacoch apríl až jún 2018 sa nám podarilo rozšíriť naše relaxačné zóny v areáli školy. Podobne ako v minulosti, financovanie bolo zabezpečené z 3 zdrojov. Dotácia Mesta Michalovce, Rodičovské združenie a samotná škola. Návrh a vizuálizácia projektu vznikla na hodinách informatiky. Vytvorili ju žiaci 9.C pod vedením Mgr. J. Palkociho. Na realizácii sa formou dobrovoľníckej práce podieľali žiaci, rodičia,aj učitelia.
Garden relax zóna

Cestovateľský krúžok

ImageZáver tohto školského roka si žiaci našej školy opäť užili spoznávaním nových miest. Pod vedením p.uč. Čižmárovej a Gombošovej zorganizovali jednodňový poznávací zájazd do Budapešti. Hlavné mesto Maďarska s rozmanitou, často smutnou históriou, neuveriteľnou architektúrou a bohatým kultúrnym dedičstvom, je prezývané „stredoeurópskym Parížom.“ Pozreli sme si Baziliku sv. Štefana, synagogu, nábrežie Dunaja s parlamentom, zaujala nás prehliadka Hradného vrchu – Matyášov chrám, Citadela a Rybárska bašta.
Exkurzia Budapešť

Deň práce 2.A

ImageVďaka GDPR uverejňujeme s veľkým oneskorením fotoalbum z úžasnej akcie Deň práce v 2.A. Akciu plnú zábavy, recesie, ale aj pomoci pre školu, zorganizovali p. uč. Z. Gajdošová, p. vych. M. Rošková, žiaci 2.A a ich rodičia. Súčasťou akcie bola aj dobrovoľnícka práca rodičov pri realizácii Relaxačnej garden zóny. Atmosféru celej akcie si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Deň práce v 2.A

Baby basketbal

ImageAko sme v minulom roku avizovali, basketbalový klub 1.BK Michalovce nadviazal v tomto školskom roku na projekt Baby Basketbal. V tomto školskom roku pripravil formát projektu aj pre prvákov na základných školách. Podujatie sa uskutočnilo v ZŠ P. Horova v Michalovciach. Hlavná myšlienka ostala zachovaná a tou je podpora pohybovej aktivity detí a budovanie pozitívneho vzťahu k športu i zvýšenie popularizáciu basketbalu. V krátkosti sme deťom predstavili terminológiu a následne si v praktickej časti vyskúšali základné basketbalové zručnosti ako sú dribling a streľba na basketbalový kôš so zníženou výškou. Prinášame Vám z daného podujatia niekoľko fotografií aj videá.
Baby basketbal
Odkaz - príspevok na webe klubu

Trieda budúcnosti

ImagePo niekoľkomesačnej práci sa nám podarilo zrealizovať prvú slovenskú Triedu budúcnosti, inšpirovanú výsledkami europského pedagogicko-výskumného projektu ITEC. Po 3D návrhoch žiakov sme hľadali financovanie takmer v celej Európe a napokon sa nám celú myšlienku podarilo zrealizovať. Informácie o vízii a technológiách si môžete pozrieť v nasledujúcom odkaze. Video zase ukazuje postup prác, od zadania na informatike, cez hľadanie materiálov a vybavenia, až po samotnú výstavbu a reálny pohľad na vyučovanie v triede. Našim cieľom je v blízkej budúcnosti vybudovať ešte dve takéto triedy.
Trieda budúcnosti - webstránka
Trieda budúcnosti - video

Divadlo v škôlkach

ImageV rámci projektu Literárne domy a spolupráce s Materskými školami si žiaci 9. ročníka pripravili divadelné predstavenie a zábavné aktivity pre malých škôlkarov. Súčasťou predstavenia boli aj literárne domy, ktoré žiaci vlastnoručne vyrobili, vyzdobili a nechali na pamiatku deťom v škôlkách. Všetky predstavenia mali veľký úspech. Poďakovanie za prípravu celej akcie patrí deviatakom, ich tr. učiteľom, ale najmä vyučujúcim slovenského jazyka.
Divadlo v škôlkach

OK Matematickej olympiády

ImageDňa 17.4.2018 sa v priestoroch našej školy uskutočnil 67. ročník okresného kola Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Súťaže sa zúčastnilo 70 žiakov zo základných škôl okresu Michalovce. V šiestom ročníku úspešne vyriešilo zadané úlohy 18 žiakov, v siedmom ročníku bolo 9 úspešných riešiteľov a v ôsmom ročníku 8 úspešných riešiteľov. Z našej školy sa žiačka Želmíra Jakubocová zo VI.A v kategórii Z6 umiestnila na 4. mieste a v kategórii Z8 sa Michaela Bakajsová z VIII.B umiestnila na 5. mieste.
Fotogaléria - MO
Výsledky: 6. roč.
Výsledky: 7. roč.
Výsledky: 8. roč.

Hviezdoslavov Kubín

ImageV dňoch 20. a 23. marca 2018 sa v Zemplínskom osvetovom stredisku v Michalovciach uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Do tejto prestížnej súťaže sa zapojili aj naši žiaci, ktorí získali takéto ocenenia. I. kategória- poézia: Erik Hudymač získal strieborné pásmo. I. kategória - próza: Michala Pavlová - 2.miesto. II. kategória- poézia: Želmíra Jakubocová - 2.miesto. II. kategória- próza: Lucia Pyskajová - 1. miesto a postupuje do krajského kola súťaže. Srdečne blahoželáme a veríme v ďalší úspech.
Hviezdoslavov Kubín

Literárne domy - DOPLNENÉ

ImageMesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. V rámci tohto mesiaca žiaci 2. stupňa zhotovili pre žiakov 1. stupňa "knižné domy.“ Ozdobili ich svojimi literárnymi prácami a pre malých kamarátov vymysleli rôzne aktivity súvisiace s čítaním a prácou s textom. Tieto „knižné domy“ si potom odniesli do svojich tried. Všetci, ktorí sa na tejto akcii podieľali, mali výborný pocit, že svojim kamarátom urobili radosť a vyskúšali si tímovú prácu.
Literárne domy - foto
Literárne domy - video

Olympiáda - anglický jazyk

ImageDňa 9.apríla si naši žiaci prvého stupňa zmerali sily vo vedomostiach z anglického jazyka. Všetkým šikovníkom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme! 1.miesto - Vanessa Tamášová 4.C, 2.miesto - Emma Bizubová 4.A, 3.miesto - Sebastián Arvai 4.A. Congratulation!
Anglický jazyk

Spolupráca s Políciou SR

ImageŽiaci ŠKD v spolupráci s Políciou SR pomáhali v rámci preventívno-bezpečnostnej akcie. Tentokrát sa vodiči nemuseli báť pokút. Napomenutie bolo symbolické. Korbáč alebo veľkonočná odmena.
Spolupráca s Políciou

Drotársky krúžok

ImageAj v tomto školskom roku pokračuje v škole unikátny drotársky krúžok, pod vedením p. uč. Cibikovej. Niektoré zo zaujímavých výtvorov, si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Drotársky krúžok

Chodník korunami stromov

ImageSlnečnú sobotu 24. marca si naši žiaci užili ozaj nezvyčajne - v korunách stromov. Záujmový útvar Cestoviny, pod vedením p.uč. Čižmárovej a Gombošovej, zorganizoval výlet do Bachledovej doliny. Chodník korunami stromov si nás získal, najmä však výhľad z 32m veže, kde sme ako na dlani mali štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.
Chodník korunami stromov

Deň vody - doplnené

ImageDeň vody si naši druháci užili naozaj netradične. V prvej triede deti privítali dve kvapky, ktoré ich sprevádzali celou vyučovacou hodinou, ponúkali im modrú vodu, ktorá v ten deň tiekla z vodovodu a boli osviežované vodičkou. S kamarátom Paxom si pozreli, ako taký kolobeh vody vyzerá, čo sa všetko v prírode deje. V závere si zatancovali v podmorskom svete. V druhej triede na nich v rybníku čakal vodník Čľupko. Deti mu pomohli vyčistiť rybník a Čľupko ich za odmenu naučil šetriť vodou. Keď bol rybník čistý, ľahko sa v ňom dali spočítať všetky rybky. Nakoniec si s Čľupkom zaspievali a zatancovali na pesničku o vode a dostali krásny obrázok vodníka na vyfarbenie. V ďalšej triede si deti s vodníkom zopakovali tvrdé a mäkké spoluhlásky. Vypočuli si krásny príbeh a vypracovali pracovný list. Deň vody sa všetkým veľmi páčil. Ďalšie aktivity pokračovali aj v školskom klube.
Deň vody I.
Deň vody II.

Lyžiarsky výcvik 2018

Na našom YOUTUBE si môžete pozrieť naozaj špičkové video z Lyžiarského výcviku 2018, ktorý sa uskutočnil v polovičke marca vo Vysokých Tatrách. Asi by mali ísť na Lyžiarsky stále ľudia z fotokrúžku, s GoPro výbavou. Inač viete prečo je stále taká zima? No predsa preto, že my sme mali Lyžiarsky v marci! :)
Lyžiarsky výcvik 2018

Bricklandia - Košice

ImageV dňoch 13.-16. marca žiaci 2. 3. a 4. ročníka navštívili Východoslovenské múzeum v Košiciach. Na interaktívnej výstave Múdro sporiť, rozumne míňať si zdokonalili svoju finančnú gramotnosť. Poučná expozícia o orlovi kráľovskom bola zameraná na ochranu prírody. Po prechádzke do centra Košíc žiakov čakala výstava Lega - Bricklandia, na ktorej sa mohli aj zahrať.
Bricklandia - Košice

Hviezdoslavov Kubín

ImageDňa 8.3.2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu. Na súťaži sa zúčastnilo 13 žiakov. Vítazmi v jednotlivých kategóriach sa stali: Erik Hudymač - 3.B, Michala Pavlová - 4.C, Želmíra Jakubocová - 6.A, Lucia Pyskajová - 5.B, Natália Čisárová - 7.A a Daniela Kušnírová - 7.A. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a želáme im veľa ďalších úspechov v reprezentácii našej školy.
Hviezdoslavov Kubín

Európska súťaž vo finančnej gramotnosti

ImageEurópsky kvíz o peniazoch je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti žiakov, ktorá sa realizuje počas Európskeho týždňa financií (12. do 18. marca 2018). Žiaci deviateho ročníka si otestovali svoje vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti, digitálnej bezpečnosti, matematiky, Európskej únie v národnom kole, ktoré sa uskutočnilo 15.marca 2018 cez aplikáciu Kahoot. Súťaž realizovala Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. V konkurencii 113 tried slovenských škôl dosiahli naši žiaci vynikajúce umiestnenie. 9.A - 4. miesto, 9.C - 11.miesto, 9.B - 32.miesto. Gratulujeme.
Európska súťaž vo finančnej gramotnosti

MDŽ

Image8. marec je považovaný za Medzinárodný deň žien. V rámci pracovno – technickej činnosti si naši prváci z prvého a tretieho oddelenia pod vedením pani vychovávateľky Kováčovej a pani vychovávateľky Javiľakovej pripravili krásne papierové snežienky. V rámci vychádzky centrom mesta kvetinky rozdávali a tým potešili a vyčarili úprimný úsmev na tvári všetkým obdareným ženám.
MDŽ

Úspechy v dejepisnej olympiáde

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády, ktoré sa konalo 15.februára 2018 na ZŠ T.J.Moussona. Dosiahli nasledujúce umiestnenia: Dominika Tomková – 6. miesto, Samuel Pribula -7. miesto, Daniela Kušnírová-3. miesto, Damian Kozma- 5. miesto, Michaela Bakajsová- 4. miesto, Lívia Tabišová- 2. miesto, Tamara Capová – 7.miesto, Viera Vasiľová-2. miesto, Žiačky Lívia Tabišová a Viera Vasiľová postúpili na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 22.marca 2018 v Košiciach. Všetkým žiakom gratulujeme a ďakujeme za prípravu p. učiteľkám I.Vasiľovej a A.Palkociovej.

2% z daní

Využijte aj tento rok možnosť darovať 2% zo svojich daní našej škole, Vašim deťom. O využití finančných prostriedkov pravidelne informujeme prostredníctvom rodičovských združení. Všetky vyzbierané financie škole veľmi pomôžu. Bližšie info nájdete na podstránke venovanej 2 percentám z daní alebo priamo stiahnite editovateľné tlačivo s predvyplnenými údajmi. Vopred ďakujeme. TLAČIVO

Úspešná súťaž v streľbe

ImageV Spišskej Novej Vsi sa 16. februára zišli na Majstrovstvách Košického kraja v streľbe ZŠ víťazi okresných kôl. Naši žiaci dosiahli opäť výborné výsledky. V disciplíne 30 rán v ľahu v kategórii starších žiakov obsadil P. Vasiľ 1. miesto – výsledkom 291 bodov z 300 možných a J. Hreňo skončil na 3. mieste (282 bodov). J. Eľko s 277 bodmi obsadil piate miesto. N. Padová s 294 bodmi osadila v kategórii staršie žiačky tak isto 1. miesto. Ďalšie 1. miesto v kat. mladších žiakov obsadil N. Kováč (288 b.) Postup z 1. miesta na majstrovstvá Slovenska vybojovalo aj družstvo starších žiakov v zložení P. Vasiľ, N. Padová, J. Hreňo. Srdečne gratulujeme.
Krajské finále - streľba

Basketbal OF

ImageZŠ. P.Horova a Mestský úrad Košice organizovali v dňoch 20.2. a 22.2.2018 okresné finálové turnaje v basketbale chlapcov a dievčat základných škôl. Finále v Mestskej športovej hale sa zúčastnili ZŠ P. Horova, ZŠ Krymská, ZŠ Okružná a ZŠ Školská. V kategórii dievčat aj chlapcov zvíťazila ZŠ Okružná. Naše dievčatá skončili na 4. mieste a chlapci na 2.mieste.
Okresné finále v basketbale chlapcov a dievčat.

Dobrovoľníctvo

ImageŠkola nie je iba budova, v ktorej sa vzdelávajú žiaci. Naša škola sa už od prvého ročníka snaží budovať komunitu medzi žiakmi, rodičmi a učiteľmi. Organizujeme množstvo akcií a snažíme sa neustále zlepšovať podmienky v škole. Nemáme dostatok finančných prostriedkov, aby sme dokázali urobiť všetko a naraz. Každoročne dávame časť rozpočtu na opravy a rekonštrukcie, píšeme množstvo projektov, ale ani to nestačí. Jedným zo spôsobov, je využiť dobrovoľnícku prácu, alebo ako sa kedysi hovorilo "brigádu". Ak sú ochotní pomôcť žiaci, učitelia, rodičia, škola nájde prostriedky na materiál. Ako to môže vyzerať nám teraz ukázali žiaci z 8.A s p. uč. Ciglianovou. #akosatoda
Dobrovoľníctvo

Kráľovský bál

ImageAtmosféru prvého plesu v svojom živote zažili naši druháci. V nádherne vyzdobenej telocvični, s bohatým pohostením a s účasťou rodičov predviedli svoj bohatý program Kráľovského bálu. Choreografie žiakov doplnil program v podaní SZUŠ Talentum. Obrovskú poklonu skláňame nielen pred žiakmi, ale aj p. učiteľkami, p. vychovávateľkami aj rodičmi, ktorí sa dlhodobo podieľali na príprave tohto krásneho podujatia. V prílohe si môžete pozrieť fotogalériu. Čoskoro pribudne aj video na našom YOUTUBE.
Kráľovský bál

Karneval

ImageTýždeň bohatý na akcie začal karneval žiakov prvého stupňa. Plnú telocvičnu detí zabával svojím programom ujo Ľubo. Fotogalériu aj video z karvenalu si môžete pozrieť v nasledujúcich odkazoch.
Karneval - foto
Karneval - video

Mrázik

ImagePozrite si záznam a fotogalériu z nádherneho detského predstavenia Mrázik, ktoré nacvičili žiaci 2.A pod vedením svojej p. uč. Z. Gajdošovej a p. vych. M. Roškovej. Úžasný zážitok pre malých aj veľkých divákov. Vystúpenie malo premiéru pred Vianocami. Žiaci sa prvý krát predstavili pred svojimi rodičmi v rámci Vianočného programu. Odvtedy už odohrali ďalších 5 repríz. Veľká poklona pred talentom detí a ešte väčšia pred pani učiteľkou a vychovávateľkou. Réžia: Zuzana Gajdošová, Monika Rošková. Strih hudby: Radoslav Gajdoš. Kamery - fotokrúžok: Tomáš Drobňák, Martin Komárek, Peter Palkoci. Strih a výroba: Tomáš Drobňák.
Mrázik - celé predstavenie
Mrázik - zostrih
Mrázik - fotogaléria

Šaliansky Maťko

ImageDňa 16.1.2018 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Na súťaži sa zúčastnili dve žiačky našej školy – v II. kategórii Lucia Pyskajová – V.B a v III. kategórii Želmíra Jakubocová – VI.A. Želmíra Jakubocová získala krásne 2. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.
Šaliansky Maťko

VIDEO - Mikuláš

Aj keď neskoro, ale predsa. Na našom školskom učte YOUTUBE nájdete video z Mikuláša 2017. Poznávacie znamenie: super zábava a riaditeľ na rebríku. A nezabudnite zdieľať a dať like. Kto nás pochváli, ak sa nepochválime sami :)
Mikuláš 2017

Oznam vedúcej jedálne

Od 1.1.2018 je upravená cena stravného. Aktuálnu výšku ako aj ďalšie informácie nájdete na podstránke školskej jedálne.
Jedáleň

Netradičná španielčina

ImagePosledný týždeň pred prázdninami zažili žiaci netradičné vyučovanie španielčiny. V relaxačnej miestnosti si pripravili mexickú sladkosť churros. S pomocou vyučujúcej A. Fogašovej, si prichystali cesto, vypracovali do požadovaného tvaru, vypražili, namočili v čokoláde, posypali škoricou a napokon všetko zjedli. Vyučovanie tak obohatili nielen o novú slovnú zásobu, ale aj o praktické skúsenosti a spoznávanie španielskej kultúry. Naša škola okrem španielčiny ponúka vyučovanie ďalších štyroch jazykov. Španielčinu a taliančinu vyučujeme vo forme krúžkov. Bežne vyučované jazyky, anglický, nemecký a ruský majú zase zvýšenú hodinovú dotáciu.
Netradičná španielčina

Vianočný bedmintonový turnaj

Image Bedmintonový krúžok pod vedením p. uč. Mgr. L. Hospodárovej usporiadal 12.12.2017 Vianočný bedmintonový turnaj žiakov 1.stupňa v štvorhre. Súťažilo 16 žiakov - členov i nečlenov krúžku. Najcennejšie trofeje získali páry J.Hricik/F.Procházka, K.Pavliková/N.Šimková, B.Bartko/E.Hudymač. Srdečne blahoželáme!
Vianočný bedmintonový turnaj

Oznam vedúcej jedálne

V zmysle účtovných pravidiel vám oznamujem, že posledný možný termín na odhlásenie z obedov na dni 20. - 22.12.2017 je 19.12.2017 do 07.00 hod. Po termíne 19.12.2017 už nebude možné odhlásenie na dni 20.12., 21.12. a 22.12.2017!

Pečenie perníkov

ImageĎalšou z tradičných školských akcií je aj pečenie perníkov. Tretiaci z 3.A ich napiekli s pani vychovávateľkou Bojkunovou. Predvianočnú atmosféru tak spríjemnili v škole sladké a voňavé perníky. Ako sa tretiakom darilo si pozrite vo fotogalérii. Poďakovanie patrí aj školskej jedálni, ktorá s výrobou perníčkov tretiakom pomohla.
Tretiaci z 3.A piekli vianočné perníky

Nový videoklip žiakov

Tradícia pokračuje. Ďalšie funny video našich žiakov. Tentokrát 8.A pod vedením p. uč. Palkociho vytvorila videoklip na pesničku skupiny Drišľak - PONOŽKA. Všetky školy učia informatiku, ale takto sa napríklad učí u nás. Skupinová práca, rozdelenie úloh v tíme, dodržanie stanovených termínov, práca s audiom, videom, strih a ako bonus veľká dávka herectva a zábavy. Výborný strih a kamera - Tomáš Drobňák. Dúfajme, že čoskoro pribudne videoklip ďalšej skupiny, tak dajte odber na náš youtube kanál, aby ste ho nepremeškali. A video zdieľajte a lajkujte, ak sa vám páči.
DRIŠLAK - Ponožka

Mikuláš 2017

ImageMikuláš a riaditeľ na rebríku. Nerozlučné spojenie. Jednoducho ZŠ P. Horova Michalovce. Tak vám treba všetkým, ak ste sa v tento deň iba učili. Mali ste si vybrať lepšiu školu. A dali sme to aj napriek prebiehajúcej školskej inšpekcii:) A napokon sa to páčilo aj im. Fotografie zabezpečil fotokrúžok, konkrétne Rebeka Mišková a Tomáš Drobňák. Video sme zatial nestihli strihnúť, tak si krátku ukážku musíte nájsť na našom insta profile @zsp.horova.
Mikuláš

Imatrikulácia prvákov

ImageMinulý týžden sme oficiálne prijali našich nových prváčikov za žiakov našej VEĽKEJ školy. Počas prváckej imatrikulácie všetci prváci ukázali svoju šikovnosť aj vedomosti. Prvé fotky ste už mohli vidieť na našom instagramovom účte zsp.horova. Ak chcete vidieť najrýchlejšie obrazové správy o diani v škole prostredníctvom tejto sociálnej siete začnite nás sledovať.
Imatrikulácia prvákov

Anglické divadlo

Dňa 9.novembra sa cca 220 žiakov školy opäť zúčastnilo zaujímavých a prínosných predstavení. Mladší žiaci ocenili predstavenie " a Bold Rabbit", starší zas predstavenie " The heroes". S dostatočným časovým predstihom nám divadlo dodáva pracovné materiály vo forme gramatických, lexikálnych a posluchových cvičení spolu s pesničkami z predstavenia a s textami piesní, takže sme ich mohli efektívne využiť na vyučovacích hodinách. Cieľom predstavenia bolo hravou formou umožniť žiakom zdokonaľovať si vedomosti z cudzieho jazyka, nadobudnúť schopnosť bezprostrednej interakcie a zároveň mať jedinečný umelecký zážitok z činohernej rozprávky v cudzom jazyku, čo sa určite podarilo.

Halloween

ImageTradične perfektnou akciou v našej škole je Halloweenska párty. Tentokrát sa na nej zúčastnil rekordný počet žiakov. Atmosféru aj originálne kostýmy si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Halloween

Učiteľ a žiak

Vyučovanie informatiky má v našej škole vysokú úroveň. Okrem programovania a základnej práce s PC je to napríklad aj robotika, tvorba web stránok, práca s fotografiami, audiom či videom. A nie je to iba akademický prístup. Učíme to, čo žiaci môžu použiť v reálnom živote. Nemusíme odpovedať na otázku: "A načo mi to bude"? Ako vyzerajú výsledky, si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch. Prvý link je práca žiaka - Tomáša Drobňáka z 8.A, druhý link je práca učiteľa Mgr. Jána Palkociho.
Informatika - práca žiaka
Informatika - práca učiteľa

Knižný trh

ImageČítanie je v živote človeka veľmi dôležité. Žiaci 7. A triedy sa rozhodli spropagovať pre svojich spolužiakov knihy, ktoré sa nachádzajú v školskej knižnici a vymysleli si projekt Knižný trh. Vybrali 6 zaujímavých kníh, prečítali a netradičnou formou ich predstavili žiakom 7.B triedy, ktorí hrali úlohu návštevníkov trhu. Siedmaci pri propagácii kníh využili svoju tvorivosť, kreativitu a spoluprácu. Cieľ splnili nad očakávanie a potvrdili, že dokážu urobiť krásne a zaujímavé akcie.
Knižný trh

Nový altánok

ImageAj napriek tomu, že budova a areál našej školy je najstaršou v meste, rozhodne sa v nej deti nemusia cítiť zle. Už niekoľko rokov intenzívne skrášlujeme okolie pri budove, kde sa učia naši najmladší žiaci. Len v posledných mesiacoch pribudli nové preliezky, lavičky, fontánka so skalkou a najnovšie aj veľký altánok. Finančne na jeho výstavbu prispeli škola aj rodičia, pričom ho dodala a vybudovala chránená dielňa. Tak isto pomerne veľké investície boli uskutočnené v samotnej budove z rozpočtu školy. Opravené boli sokle v celej budove a pribudla aj nová nivelačná stierka a podlaha v malej telocvični.
Nový altánok

Exkurzia Leaf Academy

ImageV minulom týždni sa skupina žiakov našej školy zúčastnila exkurzie do Leaf Academy v Bratislave. Súčasťou exkurzie bola prehliadka a oboznámenie sa s možnosťami štúdia v tejto medzinárodnej škole. Ďalšou navštívenou školou bolo gymnázium C.S.Lewisa. Celé podujatie zorganizovala p. uč Zuzana Nichtová, ktorá je v našej škole prostredníctvom programu Teach For Slovakia s pomocou p. uč. Balogovej. V galérii si môžete pozrieť zábery a programu žiakov aj priestory oboch škôl. Pri prezeraní fotografií netreba zabúdať, že obe školy sú súkromné, vrátane patrične vysokého školného.
Exkurzia Leaf Academy

Betliar a Dobšinská ľadová jaskyňa

ImageAndrássyovský kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. Všetko, čo sa v interiéroch nachádza, patrilo členom rodu Andrássy, ktorých považujeme za najvýznamnejších aristokratov v Európe v 19. storočí. A to "všetko" - Múzeum Andrássyovcov a výstavu, Zimnú záhradu a Staroveký Egypt, sme si v rámci nášho záujmového útvaru Cestoviny so záujmom prezreli dňa 30.septembra. Z usmiateho slnečného dňa sme zišli niekoľko desiatok metrov pod zemský povrch a ocitli sme sa v ľadovom kráľovstve chladu a dokonalých výtvorov rúk matky prírody. Exkurziu zorganizovali p. uč. Čižmárová a Gombošová.
Betliar a Dobšinská ľadová jaskyňa

Biela pastelka

Milí rodičia, učitelia a žiaci ZŠ Pavla Horova! Za úniu nevidiacich Slovenska Vám chceme veľmi pekne poďakovať za to, že ste sa aj tento rok zapojili do zbierky Biela pastelka. Aj vďaka vašej pomoci zlepšujeme životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. O presnej finančnej pomoci za vašu školu vás budeme informovať prostredníctvom rozhlasu, diplomu a plagátov. Ďakujeme pani vychovávateľke Námešovej a pani učiteľke Čižmárovej za dlhoročnú spoluprácu. ĎAKUJEME!

Začiatok školského roka

ImageNetradičné slávnostné otvorenie školského roka čakalo na žiakov 4. septembra 2017. Vzhľadom na nepriaznivé daždivé počasie sa otvorenie uskutočnilo prostredníctvom školského rozhlasu. Nestihli sme ani urobiť poriadne fotografie, preto aj ich kvalita je "neobvykle" zlá. A vzhľadom na neúmerné byrokratické zaťaženie sme galériu uverejnili až po odovzdaní všetkých "životne" dôležitých štatistík, ktoré učiteľov zamestnávaju takmer celý september :(
Začiatok školského roka

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk