Záver školského roka

ImageVytúžený dátum všetkých žiakov je tu. Dnes sme slávnostne ukončili školský rok 2016/2017. Všetkým žiakom prajeme krásne prázdniny, učiteľov aj ostatným zamestnancom škôl zaslúžené dovolenky. Stretneme sa spoločne 4. septembra 2017 opäť na školskom dvore.
Záver školského roka

Zlatý slávik 2017

ImageTesne pred záverom školského roka sa nám podaril ešte jeden vynikajúci úspech. Richar Jakuboc zo 6.A sa stal vo svojej kategórii na celoštátnom kole v Skalici ZLATÝM SLÁVIKOM pre rok 2017. Za úspech patrí poďakovanie nielen Rišovi ale aj jeho p. učiteľke K. Borzovej.
Zlatý slávik 2017

Ukončenie ďalšieho projektu

ImageV predošlých mesiacoch sme realizovali ďalší projekt, na ktorého spolufinancovaní sa podieľalo prostredníctvom dotačného programu Mesto Michalovce, Rodičovské združenie aj ZŠ P. Horova. V rámci projektu bola rozšírená relaxačná zóna na školskom dvore pri budove č.4. Vybudovali sme svojpomocne lavičky, vďaka čomu bola cena jednej približne 50€ (pričom bežná cena takejto lavičky je viac ako 200€, o čom sa môžete presvedčiť vo fotogalérii), revitalizovali sme skalku a dokúpili ďalšie hracie prvky na školský dvor. Autorom projektu bol Mgr. Ján Palkoci. Všetkým za finančnú pomoc aj vykonané práce ďakujeme.
Projekt - školský dvor

Viacboj všestrannosti

ImageV IX. ročníku súťaže športovej všestrannosti získali žiaci 1. - 3. ročníka celkove 3 miesto v rámci michalovských škôl. Aj napriek tomu, že podmienky na šport nie sú v našej škole ideálne sme získali v individuálnych disciplínach 4 zlaté, 5 strieborných a 3 bronzové medialy. Najúspešnejším športovcom bol Paľko Dudáš, ktorý získal prvé miesto v disciplínach šplh, skok z miesta a hod kriketkou. Všetkým našim reprezentantom srdečne blahoželáme.
Viacboj všestrannosti

Oznam vedúcej jedálne

Z dôvodu ukončenia školského roka a nutnosti vykonať uzávierku, vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že odhlásenie zo stravy na dni 26.6. - 29.6.2017 bude možné iba do 26.6.2017 do 7.00 hod. Po tomto termíne už nebude odhlásenie na uvedené dni možné.

Letný tábor 2017

Aj v tomto školskom roku škola organizuje jeden z mestských letných táborov. Bude sa konať v termíne od 7. - 11. augusta 2017. Všetky ďalšie podrobnosti nájdete v letáku.
Leták

Účelové cvičenie - "branné" - DOPLNENÉ

ImageV piatok 2.6.2017 sa uskutočnil v našej škole Kurz účelového cvičenia, ktorý sme tentokrát spojili aj s nácvikom evakuácie všetkých budov. Evakuáciu sme stihli za cca 2:30 min. Doplnili sme ju takmer realistickými "nepriaznivými podmienkami". Tentokrát to bola zábava, ktorú vidno aj na fotografiách. Dúfame, že to nikdy nebudeme musieť urobiť naozaj. Celé dopoludnie žiaci plnili zaujímavé úlohy a aktivity. Okrem fotografií si môžete pozrieť aj výborne strihnuté video. Bohužial iba na PC. Nespustíte ho na mobiloch a tebletoch.
Účelové cvičenie - "branné"
Video

Exkurzia Belgicko - Holandsko

ImageZahraničná exkurzia sa už stáva v našej škole tradíciou. Tentokrát bol ciel v Belgicku - Holandsku a na spiatočnej ceste zastávka v Prahe. Žiaci aj učitelia si priniesli domov kopec zážitkov, spoznali odlišnú kultúru a tradície. Z veľkého množstva fotografií bolo tažké vybrať "iba" 100, preto to trvalo trochu dlhšie ako zvyčajne.
Exkurzia Belgicko - Holandsko

English day

Záverom mája sa v škole uskutočnil dlho pripravovaný ENGLISH DAY. Žiaci 1. stupňa zábavnou formou spoznávali anglický jazyk a plnili úlohy na jednotlivých stanovištiach. Výbornú atmosféru aj organizáciu celého podujatia si môžete pozrieť vo videu na našom YOUTUBE. Tentokrát výnimočne, prvé je spracované video a fotogaléria pribudne čoskoro.
English day - Video

Anglický lektor

ImageSúčasťou profilácie školy na 2. stupni je aj dôraz na anglický jazyk. Potvrdzuje to aj ďalšia naša aktivita. Týždňový kurz pre žiakov s anglicky hovoriacím lektorom. Celkovo prebehnú tri takéto kurzy pre viacero skupín detí. V galérii si môžete pozrieť odovzdávanie cektifikátov po ukončení kurzu.
Anglický lektor

Deň detí

ImageÚžasný, fantastický, ale hlavne naozaj pre deti. Taký je Deň detí v našej škole. Už druhý rok po sebe čakalo na žiakov ráno na školskom dvore prekvapenie. Tešiť sa mohli zo skákacieho hradu, bludiska, kolotoča, jumpingu aj cukrovej vaty, trdelníka či pukancov. Jednoducho - OSMIČKA. V prílohe nájdete fotogalériu, ale čoskoro pribudne aj video, na ktoré sa môžete naozaj tešiť.
Deň detí - fotogaléria

Beseda s p. Štefanom Halásom

V piatok 26. mája k našim deviatakom zavítal vzácny hosť. Pán Halás, rodák zo Senného, pôsobí ako predseda Oblastnej organizácie KPVS (Konfederácie politických väzňov Slovenska). Rozprával nám o svojom živote, o štúdiu na gymnáziu a v bohosloveckom seminári o zrušení seminára a ťažkej práci v PTP, v uhoľných baniach. Žiakom autenticky priblížil toto neľahké historické obdobie. Ústav pamäti národa v spolupráci s mestom Michalovce mu za jeho utrpenie v minulom režime 31. mája 2016 slávnostne odovzdal pamätný list a pamätnú medailu.

Cestovateľský krúžok - Osvienčim

ImageDruhý deň sme navštívili sme aj jedno z najpochmúrnejších “múzeí” Európy a sveta a už aj my vieme o sile zážitku z tohto kedysi koncentračného tábora, do ktorého vás už pri vstupe zamrazí pri pohľade na smutne notoricky známu bránu s nápisom “Arbeit macht frei”...Koncentračný tábor sa ako trpká spomienka a výstraha zachoval len vďaka preživším odvážlivcom, ktorí hrôzy tábora zažili na vlastnej koži a posolstvo chceli zanechať pre ďalšie generácie – a teda aj pre nás všetkých.
Osvienčim

Cestovateľský krúžok - Krakow

ImageZáujmový útvar Cestoviny, pod vedením pani uč. Čižmárovej a Gombošovej, tentokrát zorganizoval dvojdňový poznávací zájazd do Poľska. Prvý deň bol na programe Krakow - mesto, ktorého historické centrum je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva Unesco. Jednou z najkrajších pamiatok Poľska je aj soľná baňa Wieliczka - raj zážitkov, ktoré sme absolvovali počas vyše trojhodinovej prehliadky.
Wieliczka
Krakow

Slávnostný zápis

ImageV piatok 5. mája 2017 sa v našej škole uskutočnil slávnostný zápis budúcich prváčikov. Plnú telocvičnu detí aj rodičov potešil námornícky program aj objavovanie tajomstiev nových ostrovov. Z výbornej akcie si môžete pozrieť fotogalériu. Neskôr možno pribudne ja video na našom Youtube.
Slávnostný zápis

Hrdinovia Malej vojny

ImageDňa 28.apríla 2017(piatok) pre žiakov 8. Až 9. ročníka sa v našej telocvični uskutočnilo vystúpenie venované udalostiam agresie Maďarska voči Slovensku od októbra 1938 až do apríla 1939, ktoré organizuje Matica Slovenská. Žiakov upútali historické prednášky a dramatická scénka o Malej vojne pod názvom „Národ si slobodu zaplatil krvou!“ Jedným z účastníkov obrany Slovenska v ozbrojenom konflikte s horthyovským Maďarskom bol aj Ján Nálepka, podľa ktorého je pomenovaná ulica na ktorej sa nachádza naša ZŠ.
Malá vojna - prednáška

DOPLNENÉ - Darujem ti príbeh

ImageZáver Mesiaca knihy sa v našej škole niesol v znamení príbehov, ktoré vymysleli a napísali žiaci 2. stupňa. Príbehy vytlačili a zviazali do „knihy“, ktorú potom darovali žiakom 1. stupňa. Čítanie týchto príbehov po pokrstení knihy obohatili o rôzne aktivity a zábavné úlohy. Všetci, ktorí sa na tejto akcii podieľali, mali výborný pocit, že svojim kamarátom urobili radosť.
Darujem ti príbeh
DOPLNENÉ - VIDEO

Pohár primátora mesta v basketbale

ImageNaša škola organizovala 14. ročník basketbalovej ligy chlapcov a dievčat ZŠ „O pohár primátora mesta“ pre šk. rok 2016/2017. V kategórii dievčat sa zúčastnilo šesť michalovských škôl. Naše dievčatá v zápase o tretie miesto prehrali tesne so 7.ZŠ a skončili štvrté. V kategórii chlapcov sa zúčastnilo osem michalovských škôl. Chlapci vo finále proti 4.ZŠ zvíťazili a obsadili konečné prvé miesto. Blahoželáme!
Basketbal o pohár primátora
Basketbal - výsledky

Deň učiteľov

ImageV obradnej sieni Mestského úradu v Michalovciach si pri príležitosti Dňa učiteľov, v pondelok 27. marca 2017, prevzali z rúk primátora mesta, Viliama Záhorčáka, ocenenia pedagógovia michalovských škôl. Medzi ocenenými nechýbali ani učitelia z našej školy. Kultúrny program, v ktorom hlavnými hrdinami boli práve naši šikovní žiaci, zožal veľký úspech. Organizátorom aj všetkým účinkujúcim ďakujeme. Gratulujeme aj všetkým pedagógom ZŠ Pavla Horova a želáme veľa zdravia, trpezlivosti, dobrých nápadov a usilovných žiakov. Z podujatia si môžete pozrieť fotogalériu aj video.
Deň učiteľov - Fotogaléria
Deň učiteľov - Video

Divadlo Babadlo

ImagePo roku si žiaci z ŠKD mohli pozrieť nové predstavenie Divadla Babadla. Tentokrát to bolo predstavenie Palculienka. Všetkým žiakom sa veľmi páčilo o čom svedčia aj fotografie vo fotogalérii.
Divadlo Babadlo

Vítazstvo v Biblickej olympiáde

ImageDňa 22. 3. 2017 sa uskutočnilo okresné kolo biblickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo osem základných škôl. Každú školu reprezentovalo trojčlenné družstvo. Sily si merali v týchto piatich kolách: 1. Kto vie, odpovie, 2. Tajnička, 3. Reč obrazov, 4. SMS – ky, 5. Indície. Za našu školu súťažili: Lenka Vargovičová, Natália Padová a Vierka Vasiľová. Dievčatá obsadili 1. miesto a postúpili do krajského kola. Blahoželáme.
Biblická olympiáda

Spomienka na J. M. Hurbana

ImagePri príležitosti 200. výročia narodenia J. M. Hurbana sa dňa 16.03.2017 v spolupráci Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach a našej školy konalo literárne pásmo, ktorým sme si pripomenuli život a dielo tohto politika, národného buditeľa, kodifikátora spisovnej slovenčiny a prvého predsedu Slovenskej národnej rady. Na podujatí sa zúčastnili žiaci 9.B a 8.C triedy.
Spomienka na J. M. Hurbana

O rozprávke

Image16. marec je na Slovensku Dňom ľudovej rozprávky. Tento deň je venovaný Pavlovi Dobšinskému, najznámejšiemu slovenskému rozprávkarovi. Žiaci 5.A triedy preto absolvovali netradičnú hodinu literatúry v knižnici. Riešili rôzne úlohy zábavnou formou, čítali ukážky z rôznych rozprávok a prezentovali sa výbornými informáciami o rozprávke, ktoré získali na vyučovaní.
O rozprávke

Súťaž basketbal

ImageNaši žiaci ZŠ P. Horova ukončili súťaže v basketbale žiakov michalovských ZŠ. Naše dievčatá obsadili v okresnom finále štvrté miesto. Naši chlapci skončili na peknom treťom mieste. Obom družstvám blahoželáme k umiestneniam.
Okresné kolá v basketbale žiakov

Zápis do 1. ročníka

Aj v tomto roku prinášame možnosť odoslať údaje potrebné k zápisu žiaka do 1. ročníka prostredníctvom ONLINE FORMULÁRA. Pripravili sme pre Vás aj samostatnú podstránku venovanú zápisu žiakov, kde sa dozviete všetky dôležité informácie. Stránka obsahuje aj odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa rodičia pri zápise pýtajú. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

Peter Black 3

ImageV pondelok 27.februára sa deviataci našej školy zúčastnili predstavenia v anglickom znení, ktoré je koncipované ako učebná pomôcka. Divadelné centrum z Nitry kladie dôraz na originalitu a kvalitu spracovania predstavení, preto pracujú len s profesionálnymi hercami a režisérmi. Rovnako dôležitá je pre nich aj edukatívna funkcia. Mnohoročné skúsenosti protagonistov práve s detským divákom, schopnosť divadelnej improvizácie a bezprostrednosti sú zárukou kvalitnej interpretácie i tých náročnejších tém. Predstaveniu predchádzala aj príprava počas vyučovania.
Peter Black 3

Nové video na youtube

V súvislosti s kontrolou z Európskeho sociálneho fondu sme pripravili ako prezentáciu dopadov projektu nové video, zverejnené na našom Youtube. Môžete sa pozrieť aké pomôcky mojú žiaci a učitelia k dispozícii aj ako sa využívajú. Je ich obrovské množstvo a pritom ide iba o pomôcky z jedného projektu. Oprávnene teda môžeme konštatovať, že sme špičkovo vybavená škola. Video si môžete pozrieť na našom školskom youtube alebo priamo po kliknutí na tento link.

Šašo bál

ImageĎalšiu úžasnú akciu pripravili tentokrát p. uč. Gajdošová a p. vych. Rošková pre deti a ich rodičov z 1.A. V piatok popoludní všetci prišli na Šašo bál. Podmienkou vstupu bola šašovská maska. Skvelú atmosféru a zábavu si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Šašo bál

IGePeHa boj

Image28.10. 2017 sme sa zúčastnili súťaže IGEPEHABOJ v programovaní. Organizátorom 10. ročníka súťaže bolo Gymnázium Pavla Horova Michalovce. Žiaci súťažili v programovaní a riešení logických úloh. V kategórii mladších žiakov sa Michal Tkáčik umiestnil na 3. mieste a Pavol Klácik na 5.mieste. Súťažiaci preukázali veľké zanietenie a znalosti v programovaní. Srdečne blahoželáme.
IGePeHa boj.

Beseda B. Jobus a aktivity v knižnici

ImageBranislav Jobus slovenský spevák, hudobník a spisovateľ je 100% autentický zjav. Trieda III.A mala tú česť tráviť jedno dopoludnie v jeho spoločnosti. Pochádza z mesta Vrbové, ktoré pokladá za stred vesmíru. Beseda s ním bola pre nás zážitkom. Braňuško, jeho mediálne známa zdrobnenina, bol veľmi zhovorčivý. Pozornosť držal neustále v svojich rukách. K niektorým knihám zložil texty a my sme si ich vypočuli na živo. Tretiaci sa ale na spisovateľa pripravili, prečítali sme spoločne detektívku: Komisár Mrodge. Okrem toho sme namaľovali prekrásne ilustrácie k tejto knihe. Spisovateľ nás nezabudol pochváliť a obdaroval nás CD čkom s piesňami ku knihám. A na záver máme aj spoločnú fotku.
Beseda B. Jobus

Návšteva vedúcej programu TFS v našej škole

Image24. februára 2017 sme v našej školy prvítali na návšteve vedúcu projektu (CEO, Head of TFS) Annu Symington-Maar. Na neformálnom stretnutí sa zúčastnili riaditeľ a zástupca riaditeľa školy. Riešili sme perspektívy programu v našej škole v nasledujúcich rokoch aj celkové možnosti ďalšej spolupráce. Čo je program Teach for Slovakia a kto sú jeho predstavitelia si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch. V rámci programu pracuje v našej škole p. uč. Zuzana Machová.
Program TFS
Tím TFS

Média o nás

V minulých dňoch ste sa o aktivitách v našej škole mohli dozvedieť aj z reportáže v lokálnej TV Mistrál, kde bola odvysielaná reportáž o Valentínskom plese aj aktivitách školy na Instagrame. Príspevok si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze.


TV Mistrál

Valentín - DOPLNENÉ

ImageMesiac február sa už tradične v našej škole nesie vo Valentínskom duchu. Jednou už z tradične vydarených akcií je Valentínsky venček druhákov. Tento rok už 6-ty v poradí. Táto akcia má stále obrovský úspech najmä zo strany rodičov. Za organizáciu ďakujeme p. vychovávateľkám a učiteľkám 2. ročníka, ale najmä hlavnej organizátorke p. vych. Bojkunovej. V podvečer sa v školskej telocvični konala aj Valentínska párty pre starších žiakov, z ktorej prinášame fotoalbum.
Video - valentínsky ples
Valentínsky ples
Valentín párty

Úspech v dejepisnej olympiáde

14. februára 2017 sa uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Väčšina žiakov dosiahla veľmi dobré umiestnenia. Získali sme v rôznych kategóriach napríklad 2.,4.,5. a 6. miesto. Najlepšie umiestnenie získala Vierka Vasiľová z 8.C, ktorá bude našu školu reprezentovať na krajskom kole. Vierke gratulujeme a za prípravu ďakujeme p. uč. Palkociovej a Vasiľovej.

Zemplínske zvončeky

ImageAj v tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnili dvoch súťaží, organizovaných 2. ZŠ v Michalovciach. V speve náboženských piesní "Chváľme Pána", získala Bianka Kerekešová z 9.A - 1. miesto a Aneta Ovsaníková z 8.C - 3. miesto. Hrou na gitare dievčatám pomáhal Daniel Moško. V prednese duchovnej poézie a prózy "Zemplínske zvončeky", sa naši žiaci umiestnili takto: 1. miesto získali - Daniela Kušnírová zo 6.A, Viera Vasiľová z 8.C, 2. miesto: Dominika Tomková z 5.C, Dominik Erik Gubík z 5.A a Nikola Nistorová z 8.C a 3. miesto: Ivana Dudášová z 5.C, Katarína Matejovičová z 9.B a Viktória Molnárová z 9.C. Pochvalné uznania si odniesli: Hana Dudášová a Nina Šulcová zo 7.C a Lívia Tabišová zo 7.A. Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.
Zemplínske zvončeky

Prednáška Holokaust

Image27. 1. sme si pripomenuli Medzinárodný deň obetí holokaustu. V tento deň bol pred 72. rokmi oslobodený koncentračný tábor Osvienčim. Pri tejto príležitosti prijala naša škola ponuku študentky druhého ročníka GPH v Michalovciach, Sáry Dudášovej, ktorá prišla našim deviatakom prezentovať tému svojej SOČ-ky. Oboznámila našich žiakov so životom a osudmi židovského obyvateľstva nášho mesta. Okrem iného sme sa dozvedeli, že z veľkej komunity, ktorá tvorila 30% obyvateľov mesta sa dnes k judaizmu hlási iba jeden manželský pár. Aj vďaka tejto prednáške sa mohli naši žiaci znovu zamyslieť nad tým, aké dôležité je aj dnes odsúdenie akýchkoľvek prejavov fašizmu, extrémizmu, rasizmu a diskriminácie rôzneho druhu.
Prednáška Holokaust

2% z daní

Využijte aj tento rok možnosť darovať 2% zo svojich daní našej škole, Vašim deťom. O využití finančných prostriedkov pravidelne informujeme prostredníctvom rodičovských združení. Všetky vyzbierané financie škole veľmi pomôžu. Vopred dakujeme. Bližšie info nájdete na podstránke venovanej 2 percentám z daní.

Lyžiarsky výcvik 2017

ImageKaždoročne je jednou z najväčších akcií v škole Lyžiarsky výcvik. Viac ako 60 žiakov sa učilo lyžovať v skvelých podmienkach vo Vysokých Tatrách v lokalite Ždiar. Fotografie z akcie zabezpečovali p. uč. Feňák a žiačky z fotografického krúžku Paula Rošková a Veronika Lapšanská. Jednu z nich ste už mohli vidieť aj na školskom instagrame. Neskôr možno pribudne aj video na našom Youtube.
Lyžiarsky výcvik 2017

Angličtina v praxi

ImageTento týžden si vyskúšali žiaci na vyučovaní angličtiny v skupine p. uč. Gnoríkovej blokové vyučovanie s prvkami ITV, kde si mali možnosť okrem angličtiny precvičiť aj to, akí zruční sú v kuchyni a ochutnať tradičné britské pochúťky, ktoré sami pripravili podľa pôvodných anglických receptov. Zákusok "apple crumble" a legendárny čierny čaj s mliekom "english breakfast tea". Stolovanie v závere hrou na klavír spríjemnila Saška Semjanová.
Angličtina v praxi

Drotársky krúžok

ImageAj po odchode do dôchodku zostala p. uč. Cibíková verná našej škole, vďaka čomu majú naši žiaci jedinečnú možnosť pracovať v drotárskom krúžku. Práce tohtoročných členov si môžete pozrieť v nasledujúcej galérii.
Drotársky krúžok

Oznam k zápisu prvákov

Vážení rodičia, už druhý rok je termín zápisu posunutý až na 1. apríl. Podobne ako v minulých rokoch bude možnosť odoslať informácie potrebné k zápisu cez online formulár na našej stránke. Tento formulár bude prístupný približne od 15.3.2017. Rovnako budú uverejnené aj podrobnejšie informácie potrebné k zápisu.

Úspech na olympiáde z angličtiny

Na okresnom kole olympiády z Anglického jazyka skončila naša žiačka Veronika Dobos zo 6.A v kategórii 5-7 na výbornom 3. mieste. Začína sa prejavovať naša systematická práca aj podpora vyučovania anglického jazyka. Škola vyučuje anglický jazyk v najväčšej časovej dotácii v meste Michalovce, žiakov delí do skupín podľa úrovní a aj materiálne a technické vybavenie na vyučovanie cudích jazykov je na špičkovej úrovni. Veronike aj jej učiteľke p. Semanovej gratujuleme.

Ďalší žiacky videoklip

Ďalšia skupina na informatike dokončila svoj dlhodobý projekt. Tentokrát sa vybláznila skupina žiakov z 8.C na pesničku Ja od mala, skupiny Traky. Pozerajte, zdieľajte a obdivujte kreativitu a technické schopnosti 13. - 14. ročných detí. Aj takto sa u nás učí informatika. Stačí ak žiakov neučíme nezmyselné a nepotrebné veci a zrazu ich učenia neskutočne baví a sú dokonca ochotní obetovať aj kopec svojho voľného času. A vlastne si ani neuvedomujú, že sa učia. Video si môžete pozrieť na našom školskom YOUTUBE, alebo priamo na uvedenom odkaze.
Traky Ja od mala ZSPHOROVA (unofficial video)

Popletené Vianoce

Image Tento rok sa v našej škole "Poplietli Vianoce". Deti z Materských škôl, naši prváci a druháci, svojou šikovnosťou a odvahou vrátili späť normálne Vianoce, zachránili Mikuláša s čertom a spoločne si pripomenuli to krásne čaro Vianoc.
Popletené Vianoce

Mikuláš 2016

ImageTradične netradičný Mikuláš v našej škole. Akcia, ktorá má u nás už dlhoročnú tradíciu. Hlavným poznávacím znamením je riaditeľ na rebríku :). Poznáte iného riaditeľa v svojom okolí, ktorý stvára takéto veci pre svojich žiakov? Aj preto je atmosféra nášho Mikuláša neopakovateľná. Veď sa pozrite do fotogalérie. Neskôr možno pribudne aj video. Prvé fotky ste už mohli vidieť aj na školskom instagrame.
Mikuláš 2016

Mikulášske šantenie v Tatrách

ImageTohtoročného Mikuláša si niektorí žiaci našej školy užili ozaj nezvyčajne. Neverili sme vlastným očiam...doslova takto by sa dala opísať návšteva Tricklandie v Starom Smokovci. Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby. Bolo to vzrušujúce a zábavné pre všetkých! Neskôr sme sa zubačkou vyviezli k ďalšiemu prekvapeniu. Tatranský dóm, jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej histórie a prírody, v honosnom štýle spišskej gotiky s krásnym skleneným oltárom. Jedným slovom – Nádhera. Tu je zopár záberov z krásneho slnečného dňa.
Mikulášske šantenie v Tatrách

Horúca novinka - školský instagram

Naša škola patrila vždy medzi najmodernejšie, čo sa týka vybavenia a moderných technológii. Aj teraz ako jedna z mála škôl spúšťame školský instagram. Hladajte zsp.horova a "followujte". Dajte o školskom instagrame vedieť spolužiakom, rodičom aj bývalým žiakom, aby nás bolo čo najviac. Hneď prvá fotka predznamenáva, aký môže byť obsah nášho instagramu. Nebudú tam iba oficiálne fotky, ale aj uletené, ktoré by sa na web nehodili. Ak niekto odfotí niečo zaujímavé môže poslať do directu a obsah tak budú tvoriť aj foto od žiakov.

Zbierka pre psíkov - poďakovanie

ImageV piatok 2.decembra sme boli spolu s Dorkou (adoptovanou z OZ Pes v núdzi) vyzdvihnúť vecičky, ktoré deti a ich rodičia vyzbierali pre našich psíkov. Ďakujeme p. učiteľke Hospodárovej za zorganizovanie zbierky a tiež všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli. Vyzbieralo sa toho naozaj dosť :) Ešte raz ďakujeme. OZ Pomoc psom
Zbierka pre psíkov - poďakovanie

Oznam

Vážení rodičia, počnúc dňom 1. decembra 2016 bude prevádzka Školského klubu detí zmenená nasledovne:
1. Ranná služba pre deti ŠKD je v prevádzke od 06.30 - 07.45 hod. (budova za MsÚ) - nezmenené!
2. Popoludňajšia služba pre deti ŠKD je v prevádzke do 17.15 hod. - zmena!
3. Ranná služba pre všetkých žiakov mimo ŠKD, je v prevádzke 07.00 - 07.30 hod. (budova za MsÚ), kde je pre nich zabezpečený pedagogický dozor - zmena! Kvôli bezpečnosti žiakov budú ostatné budovy do 07.30 hod. uzatvorené a všetci žiaci môžu využívať ranné čakanie na vyučovanie (hlavne v zime) vo vyššie spomenutej budove, kde je zabezpečený pedagogický dozor.Verím, že Vám týmto opatrením vyjdeme ešte viac v ústrety.

Máme radi knihy a čítanie

Image Veru, v našej škole žiaci majú radi knihy, a preto pani učiteľky slovenského jazyka pripravili pre svojich žiakov stretnutie s Tiborom Hujdičom „Mrkvičkom“, nadšeným propagátorom čítania pre deti. Pán Hujdič deťom predviedol dramatizované čítanie, vtiahol ich do deja a ukázal, aké môže byť čítanie zábavné. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o knihách a získali tipy na čítanie dobrých a zmysluplných kníh. Čítanie s pánom „Mrkvičkom“ bolo oživením hodín čítania a literatúry a naplnením požiadavky vzdelávacieho programu na podporu čítania v školách.
Máme radi knihy a čítanie

Nové video na YOUTUBE

Po pár týždňoch v škole sú už prváčikovia riadnymi žiakmi našej školy. Imatrikuláciou sme ich slávnostne prijali do našich radov. Video z imatrikulácie si môžete pozrieť na nasledujúcom linku.
Imatrikulácia prvákov

Mojimi očami

ImageDňa 16.11.2016 sa žiaci 2. A triedy v ŠKD zúčastnili na akcii MOJIMI OČAMI. Zážitkovo-výchovné podujatie o ľuďoch so zrakovým handicapom pre deti ZŠ zorganizovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska- Základná organizácia Michalovce. Dve členky z únie pútavo a zaujímavo priblížili žiakom život ľudí s takýmto postihnutím, ukázali používanie kompenzačných pomôcok v bežnom živote a odpovedali na mnohé žiacke otázky. Podujatie sa konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa nevidiacich.
Mojimi očami

Nové video na YOUTUBE

V závere minulého školského roka sme uskutočnilo niekoľko brigád s cieľom skrášliť prostredie školy a zlepšiť tak podmienky pre našich žiakov. Obetovali sme voľné soboty, víkendy aj popoludnia. Na akciách sa zúčastnili učitelia, ich rodinní príslušníci, rodičia aj žiaci. Pri viacerých prácach pomohli firmy rodičov. Mnohé činnosti uskutočnili grátis, iba za cenu materiálu aj úplne sponzorsky, alebo pomohli vybaviť u dodávateľov výrazne zľavy. Riaditeľ aj zástupca strávili mnoho dní v montérkach. Zvláštne. Však?
YOUTUBE kanál školy

Cosmos Discovery v Bratislave

ImageDňa 4.11. 2016 sa žiaci 6.- 9. ročníka zúčastnili náučno - poznávacej exkurzie. Ako prvý navštívili Energoland pri atómovej elektrárni v Mochovciach. Je to najmodernejšie infocentrum o energii. Prezreli a vyskúšali si 33 interaktívnych expozícii pre mládež. Ako druhú navštívili svetovú premiéru výstavy o kozmonautike - Cosmos Discovery v Bratislave. Exkurziu zorganizovala p. uč. Balogová.
Cosmos Discovery v Bratislave

Týždeň boja proti drogám

ImageV rámci týždňa proti drogám sa v našej škole uskutočnilo niekoľko podujatí. Žiaci pripravili rozhlasovú reláciu. V priebehu dvoch dní sa uskutočnilo 6 besied a prednášok s príslušníkom Mestskej polície. Na záver všetky triedy druhého stupňa súťažili o najlepší plagát s protidrogovou tématikou. Víťazom sa stali spoločne triedy 9.A a 9.C. Na druhom mieste skončila 7.B a na treťom 5.B. Koordinátorom akcií bola p. uč. Borzová.
Týždeň boja proti drogám
Boj proti drogám
VIDEO - Boj proti drogám

Deň školských knižníc

ImagePri príležitosti Dňa školských knižníc pripravili vyučujúce slovenského jazyka zaujímavú aktivitu. Žiakov na chodbách čakali zábavné úlohy, kde mohli prejaviť svoju tvorivosť či dozvedieť sa viac o obľúbených knižných postavách svojich spolužiakov. Kedže naša knižnia je plná moderných kníh pre deti a mládež, tak si ich potom mohli hneď aj požičať a prečítať. Skvelý nápad. Pozerajte.
Deň školských knižníc

Jesenné tvorivé dielne

ImageRok ubehol ako voda a je tu opäť mesiac október – úcta k starším. Deti 3.B,C a 4.C triedy si pre svojich starých rodičov pripravili zmes básni, piesní, milé slová, ktorými vyjadrovali lásku, úctu, vďačnosť a nechýbal ani tanec. Z pestrej škály prírodného materiálu neskôr deti so svojimi starými rodičmi vytvárali nádherné vyrezávané tekvice, zvieratká, kvety, rôznorodé ikebany, ktoré len tak žiarili farbami jesene. Bol to ozajstný raj pre oči. Ďakujeme.
Jesenné tvorivé dielne

Vysoke efektívne učenie

ImageNaša škola sa už mnoho rokov orientuje na ITV/VEU - vysokeefektívne učenie. Tento alternatívny spôsob vyučovania dobre funguje najmä na prvom stupni. Rozhodli sme sa, že sa ho pokúsime v čo najväčšej možnej miere začleniť do vyučovania aj na druhom stupni. Takmer polovica učiteliek a vychovávateľky sa zúčastnili na inšpiratívnom, vynikajúcom školení. Hneď po školení sa prvky VEU objavili vo vyučovaní viacerých predmetov.

Halloween

ImageV piatok večer sa školská telocvičňa zmenila na miesto plné strašidiel a rôznych iných "potvoriek". Žiaci si zorganizovali s pomocou učiteľov Halloween. Podujatie doplnila diskotéka, súťaže aj tombola. Fotografie nafotené väčšinou v tme a strašidelnej hmle si môžete pozrieť v prílohe :)
Halloween

Krúžok Cestoviny

ImageDňa 14. októbra sa v rámci záujmového útvaru Cestoviny, pod vedením p. uč. Gombošovej a p. uč. Čižmárovej, uskutočnil výlet do planetária v Prešove. Po príchode do planetária sme sa premiestnili do premietacej miestnosti a tam...Súboje mýtických hrdinov, verná láska aj nenávisť. To všetko sa odohrávalo v pútavých mýtoch o súhvezdiach pod umelou hviezdnou oblohou planetária. Z Prešova si odnášame mnoho skvelých zážitkov, ktoré máme zvečnené na fotografiách. Katka Matejovičová a Martina Ketcemová 9.B
Návšteva planetária

Farby jesene

ImageAj bez veľkého vybavenia je možné vytvoriť v rámci technickej výchovy zaujímavé výrobky. Krásne farebné jesenné dekorácie sa podarilo vytvoriť žiakom zo 7.C.
Jesenné dekorácie

Víťazstvo vo futsale

ImageNaši deviataci sa dňa 12.10.2016 zúčastnili v rámci Dňa otvorených dverí na futsalovom turnaji žiakov ZŠ. Turnaj sa uskutočnil v telocvični Strednej odbornej školy odborov a služieb. Naši žiaci obsadili pekné 1.miesto a získali Pohár riaditeľa SOŠOaS vo futsale. Blahoželáme!
Futsalový turnaj

Foto tried

Na našej stránke v časti absolventi a v časti triedy sme uverejnili fotografie tried z minulého školského roka. Nájdete tam aj galérie tried a absolventov od roku 2004 a dokonca aj niektoré fotografie tried v rokoch 2004 - 1994.
Absolventi

Týždeň športu

V mesiaci október sa naša škola aktívne zapojila do Európskeho týždňa športu 2016. V priebehu celého týždňa sa uskutočnilo množstvo športových akcií v zmysle hlavného hesla #BeActive. V prílohách nájdete ďakovný list Národného športového centra a zopár fotografii.
Ďakovný list

Úvod školského roka

ImageUpršané počasie neumožnilo slávnostný úvod školského roka na školskom dvore. Prinášame preto iba zopár fotografií z tried. Najdôležitejšie zábery z prváckych tried ale nechýbajú.
Úvod školského roka

Slávnostný zápis prvákov

ImageV návale koncoročných povinností sme nezverejnili dôležitý fotoalbum zo slávnostného zápisu prvákov. Z vyše tisícky fotografií, ktoré nafotili členovia fotografického krúžku uverejňujeme takmer 180 fotografií. Veríme, že aj keď neskoro, predsa sa vám budú fotografie páčiť a pripomeniete si okamihy prvého kontaktu prváčikov s našou školou.
Slávnostný zápis prvákov

Letný školský tábor

ImageTradičným podujatím uprostred leta je školský letný tábor. Päť dní zábavy a zaujímavých aktivít si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Letný školský tábor

Návšteva u prezidenta SR a nový projekt

Dňa 28.06.2016 sa riaditeľ školy Slavko Pavolko zúčastnil na slávnostnom otvorení ďalšieho ročníka prestížneho medzinárodného projektu Teach for all (Teach for Slovakia). Otvorenie sa uskutočnilo pod záštitou a za osobnej účasti prezidenta SR - Andreja Kisku. Naša škola bude mať tú česť od najbližšieho školského roka byť súčasťou tohto projektu. Fotogaléria pribudne v najbližších dňoch.

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk