Záver školského roka 2015/2016

ImagePre mnohých najočakávanejší deň roka je opäť tu. Úspešne sme ukončili školský rok 2015/2016. Bol to rok bohatý na úspechy, udalosti a zaujímavé akcie, čo dokazujú aj správy na tejto stránke a školskom youtube. Prajeme všetkým žiakom a rodičom krásne prázdniny, učiteľom zaslúženú dovolenku plnú oddychu, aby sme sa po prázdninách všetci opäť stretli na našom školskom dvore.
Záver školského roka 2015/2016

Návšteva u prezidenta SR a nový projekt

Dňa 28.06.2016 sa riaditeľ školy Slavko Pavolko zúčastnil na slávnostnom otvorení ďalšieho ročníka prestížneho medzinárodného projektu Teach for all (Teach for Slovakia). Otvorenie sa uskutočnilo pod záštitou a za osobnej účasti prezidenta SR - Andreja Kisku. Naša škola bude mať tú česť od najbližšieho školského roka byť súčasťou tohto projektu. Fotogaléria pribudne v najbližších dňoch.

Z tvorby učiteľov

ImageViacerí naši učitelia sa vo voľnom čase venujú originálnym umeleckým záľubám. V galérii prinášame pohľad na prácu p. uč. Cibikovej, Karoľovej a Gnorikovej. Úžitok z týchto zálub majú aj naši žiaci, pretože majú napríklad možnosť navštevovať originálny drotársky krúžok, pod vedením p. uč. Cibikovej.
Z tvorby učiteľov

Bav sa basketbalom

ImageBasketbalový klub 1.BK Michalovce v spolupráci s OZ Zober loptu a mestom Michalovce zorganizoval v stredu 15.6.2016 podujatie pod názvom “Bav sa basketbalom a neber drogy”. Vydarené športové dopoludnie bolo pokračovaním úspešnej minuloročnej akcie, ktoré sa uskutočnilo marci minulého roka. V telocvični ZŠ Krymská v Michalovciach našli deti dobré podmienky na šport. Podujatia sa zúčastnilo sedem základných škôl a vytvorili 8 družstiev z Michaloviec. ZŠ Krymská mala na podujatí 2 družstvá. Každá škola vytvorila zmiešané družstvá chlapcov a dievčat(7 chl+3d). Spolu sa do aktivít zapojilo 81 detí. Akcia mala pozitívny charakter a nielen po športovej stránke splnila svoj cieľ. Naši žiaci spomedzi zúčastnených všetkých ZŠ v Michalovciach skončili tesne na 2.mieste.
Bav sa basketbalom

Hawaii párty

ImageNaša škola sa 10. júna premenila na Hawaii. Túto exotickú destináciu pripomínali totemy, ktoré vlastnoručne maľovali žiaci 8. a 9. ročníka. Každý, kto navštívil areál školy, bol obdarený hawaiským vencom. Na dvore boli porozmiestňované orientačné tabule a ostrovčeky so súťažami. Súčasťou party bola módna prehliadka a stánky s Avon kozmetikou, ručne vyrobenými hračkami, drotárskymi výrobkami a Korky s maľovaním na tvár. O dobrú náladu a exotickú atmosféru sa postaral ujo Ľubo. Občerstvenie poskytla pani Harmanová zo školského bufetu. Vydarená Hawaii party otvorila letnú sezónu na našej škole.
Hawaii párty - video
Hawaii párty - foto

Mestská športová olympiáda

ImageV dňoch 9.6.-10.6.2016 sa uskutočnil XXXIV. ročník Mestskej športovej olympiády michalovských ZŠ v atletike a kolektívnych športoch. Naši žiaci dosiahli v kolektívnych športoch tieto výsledky: 1.miesto v hádzanej chlapcov, 3.miesto v hádzanej dievčat, 3.miesto v basketbale dievčat, 4.miesto v basketbale chlapcov, 4.miesto vo volejbale dievčat a tiež 4.miesto vo volejbale chlapcov. Z individuálnych výkonov zaujala Ema Ivančová (7.A), ktorá vo finále behu na 60 m skončila na 5. mieste, pričom všetky miesta pred ňou obsadili žiačky 9. ročníka.
Mestská športová olympiáda

Drotársky krúžok

ImageŠkola nie je iba vzdelávanie a výchova. Naša škola je často otvorená deťom aj lokálnej komunite do neskorého popoludnia. Po skončení vyučovania si žiaci môžu vybrať z desiatok rôznych krúžkov. Jednym z najoriginálnejších, ktorý poskytuje máloktorá škola je DROTÁRSKY krúžok. Jej dlhoročnou vedúcou je p. uč. Cibiková. Ukážky z práce žiakov si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Drotársky krúžok

Zvonického literárne dni

ImageDňa 27.05.2016 sa uskutočnilo mestské kolo súťaže Zvonického literárne dni v umeleckom prednese poézie a prózy regionálnych autorov. Našu školu reprezentovali títo žiaci: II. kategória: 5.- 7. ročník. Poézia: Lívia Ľosová - 6.C - 3. miesto Próza: Sára Porhinčáková - 5.A – 3. miesto III. kategória: 8.-9. ročník Poézia: Katarína Mikulová - 9.A - 3. miesto Próza: Katarína Matejovičová – 8.B - 1. miesto V regionálnych tradíciách nás reprezentoval ľudový rozprávač: Martin Matejovič zo 6.C. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.
Zvonického literárne dni

Detské ihrisko

ImageNa Deň detí dostali naši žiaci darček nielen v podobe kolotočov, ale aj v podobe rozšírenia detského ihriska. Rozšírenie sa uskutočnilo v rámci podporeného projektu z dotačného programu Mesta Michalovce. Mesto projekt podporilo sumou 300€, Rodičovské združenie 500€ a škola viac ako 1000€. Vybudovala sa ďalšia preliezka - šesťhran pri budove číslo 3, doplnený bol aj štrkový dopadový podklad. Pribudne aj jedna kamera, aby sa znížil prípadný vandalizmus. Do prác sa aktívne zapojili aj žiaci viacerých tried. Autorom projektu bol Ján Palkoci.
Detské ihrisko

Dopravná výchova

ImageDopravná výchova je povinnou prierezovou témou v štátnom aj školskom vzdelávacom programe. Ako ju škola bude realizovať je na jej zvážení. Kedže naša škola sa snaží deťom poskytnúť nielen "bežný výklad", ale aj zážitok z poznávania a získavania zručností, rozhodli sme sa areál našej školy dočasne zmeniť na detské dopravné ihrisko, kde celý týždeň prebiehala dopravná výchova. Čo myslíte, nie je to lepšie ako o tom žiakom rozprávať pri tabuli?
Dopravná výchova

Deň detí v našej škole

ImageTohtoročný Deň detí si naši žiaci zapamätajú navždy. Po príchode na školský dvor ich čakalo prekvapenie v podobe kolotoča, skákacieho hradu, jumpingu a ďalších atrakcií. Prekvapenie sa podarilo udržať v tajnosti nielen pred pedagógmi ale aj žiakmi. O to väčšia bola nefalšovaná radosť detí. Za žiadnu atrakciu neplatili a mohli sa tak vyšantiť koľko len chceli. Dôkaz o úžasnej atmosfére si môžete pozrieť na videu aj vo fotogalérií.
Deň detí - video
Deň detí - foto

Úspechy v súťažiach

Naša žiačka Sára Balážová (9. A) získala v krajskom kole súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska vynikajúce 2. miesto. Žiačku na sútaže pripravovala p. uč. Borzová. Obom k veľmi peknému výsledku gratulujeme.

Vyučovanie angličtiny

ImageNaša škola sa snaží modernizovať vyučovanie angličtiny a zároveň neustále navyšujeme počet hodín v jednotlivých ročníkoch. Netradičné a moderné spôsoby vyučovania si môžete pozrieť v nasledujúcich fotogalériách. P. uč. Balogová pripravovala s deťmi anglické raňajky, p. uč. Čižmárová zorganizovala činoherné predstavenie v anglicko-slovenskom znení, p. uč. Gnoríková práve realizuje anglický týždeň s anglickým lektorom a p. uč. Semanová učí prváčikov zábavnou formou, ktorú môžete vidieť na videách
Anglické raňajky - Balogová
Anglické predstavenie - Čižmárová
Anglický týždeň - Gnoriková
Angličtina prváci I. - Semanová
Angličtina prváci II. - Semanová

Romantická plavba prírodou

ImagePríjemná, osviežujúca a atraktívna. Presne taká bola výletná plavba po Bodrogu, na ktorú z prístavu Viničky vyrazila loď s našimi žiakmi. Zamierila do maďarského Sárospataku, kde pán kapitán zakotvil po 90 minútach plavby krásnym prostredím.. Cestou sme videli aj najnižšie položené miesto na Slovensku, iba 94,3 m n. m. Stredoveký hrad, Rákocziho múzeum a Červená veža boli lákadlom aj pre naše oči. Po chutnom obede a prechádzke sme sa šťastlivo doplavili späť. Akcia bola zorganizovaná v rámci záujmového útvaru Cestoviny, pani učiteľkami Čižmárovou a Gombošovou. Pozrite si fotky zo slnečnej a vydarenej nedele.
Romantická plavba prírodou

Deň matiek

ImageMamaje len jedna, preto si ju váž!....to bolo hlavnou myšlienkou netradičnej oslavy sviatku matiek. Deň Matiek je čas, povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Aj naši učitelia a vychovávatelia nezabudli a pripravili pre svoje mamičky netradičnú oslavu formou aplikačných úloh.
Deň matiek - 2.B

Vystúpenie v Domove dôchodcov

Image Dňa 11.05.2016 žiaci našej školy v rámci dramatického krúžku pri príležitosti Dňa matiek predstavili svoje divadielko "O mocnim Vrabčakoj". Ich úsilie prinieslo svoje ovocie v podobe mohutného potlesku od spokojných dôchodcov. Nádejní herci si odniesli domov príjemný pocit.
Vystúpenie v Domove dôchodcov

Bez učiteľov to nejde

ImageModerná doba si vyžaduje moderné metódy vzdelávania, preto sa koncom apríla sa v našej škole uskutočnilo školenie učiteľov, ktoré bolo zamerané na vysoko efektívne učenie/integrované tematické vyučovanie. VEU poskytuje možnosť výberu spôsobu osvojenia učiva vzhľadom na individuálne danosti dieťaťa. Prostredníctvom aplikačných úloh, z ktorých niektoré sú povinné a niektoré výberové, si učiteľ môže overiť, či žiaci učebnú látku pochopili a do akej miery si ju zvnútornili. Aplikačné úlohy vnášajú do vyučovania praktický život a dieťa je lepšie pripravené na rôzne životné situácie. Na školení sa zúčastnili učiteľky 1.stupňa, vychovávateľky ŠKD a učiteľky 2.stupňa.
Školenie učiteľov - video
Školenie učiteľov - foto

Úspechy v súťažiach

Dňa 3. 5. 2016. sa uskutočnilo na III. ZŠ v Michalovciach okresné kolo súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Naša žiačka Sára Balážová 9. A sa umiestnila na 1. mieste. Richard Jakuboc 5.A získal ocenenie za výber piesní. Dňa 11. 5. 2016. sa na II. ZŠ v Michalovciach uskutočnilo mestské kolo súťaže v prednese ruskej poézie a prózy Puškinov pamätník. Žiačka Viktória Doliničová sa umiestnila na 2. mieste. Žiakov na sútaže pripravovala p. uč. Borzová. Gratulujeme a držíme prsty na krajskom kole.

Viacboj všestrannosti

ImageDňa 29.4.2016 sa konal 8. ročník súťaže " O pohár primátora mesta Michalovce vo viacboji “ na IV. ZŠ, J. A. Komenského 1. Našu školu reprezentovali žiaci a žiačky 1. - 3. ročníka. Dosiahli tieto úspechy: Nella Puhalová (2.A) - 1. miesto v behu na 300 m, 2. miesto v behu na 50 m, 1. miesto v skoku do diaľky z miesta a 2. miesto ako najlepší športovec za 2. ročník dievčat. Pavol Dudáš (2.A) - 1. miesto v hode kriketovou loptičkou, 3. miesto v šplhu na tyči, 3. miesto v skoku do diaľky z miesta a 2. miesto ako najlepší športovec za 2. ročník chlapcov. Charlotte Čurmová (3.C) - 3. miesto v skoku do diaľky z miesta. Tobias Ranič (3.B) - 3. miesto v behu na 300 m. Lucia Andrisová (1.A) - 2. miesto v behu na 300 m. Jakub Hricik (1.B) - 2. miesto v behu na 300 m. V celkovom hodnotení sa naša škola umiestnila na 3. mieste. Úspešným športovcom srdečne blahoželáme!
Viacboj všestrannosti

Hodina literatúry trochu inak

ImageV 5. ročníku žiaci čítajú heraldické povesti. Sú to príbehy o vzniku erbov. Žiaci 5.A triedy sa s vyučujúcou rozhodli využiť pomoc odborníka na históriu Mgr. M. Demka, riaditeľa Zemplínskeho múzea. Dozvedeli sa, z čoho sa erb skladá, aké farby sa využívali, prečo erby vznikali a pod. Na konci hodiny sa zahrali s erbmi v podobe puzzle. V budúcnosti určite možnosť spolupráce so Zemplínskym múzeom využijeme.
Hodina literatúry trochu inak

Environmentálne aktivity v ŠKD

ImageV apríli sa environmentálne aktivity stali súčasťou každej výchovno-vzdelávacej oblasti ŠKD. Deti pracovali s rôznymi informačnými zdrojmi, ako PC, noviny, časopisy, encyklopédie. Získavali nové vedomosti o význame lesa pre nás, našu Zem . Tvorili zaujímavé projektové práce, plagáty, výrobky z odpadového materiálu, venovali sa výsadbe okrasných rastlín, stromčekov, či separovaniu odpadového materiálu.„Dnes niekto sedí v tieni, pretože ktosi dávno zasadil strom.“ Warren Buffett
Environmentálne aktivity v ŠKD

Divadelné predstavenie – „Sen jedného duba“

ImageDňa 27.4.2016 deti ŠKD navštívili divadlo BABADLO z Prešova. Pri tejto príležitosti si mali možnosť pozrieť na motívy H. CH. Andersena pútavý príbeh „jedného starého duba“. Predstavenie s environmentálnou tematikou si všetky deti užili. Niektoré sa na malú chvíľku mohli stať súčasťou príbehu, zahrať si s naozajstnými hercami a tak ovplyvniť záver rozprávky o záchrane stromov a ich ďalšom osude.
Divadelné predstavenie

Prírodovedná expedícia

ImageDňa 21.4.2016 v rámci Dňa ZEME sa prváci z 1.A vybrali na prírodovednú expedíciu do Senného. Vyzbrojení ďalekohľadmi pozorovali celé dopoludnie okolitú prírodnú scenériu. Vystúpili na vyhliadkovú vežu, kde počas odbornej prednášky skúseného ornitológa p. Pačenovského pozorovali bocianov a iné vtáky. Veľký úspech malo kŕmenie kozičiek na minifarme. Telesnú zdatnosť si vyskúšali na lanovej preliezke. Nakoniec sa prešli po Vtáčom raji. Bol to vydarený deň v prekrásnej prírode. Ďakujeme pracovníkom Odboru životného prostredia v Michalovciach za spoluprácu a odbornú pomoc počas exkurzie. Akciu zrealizovali p.uč Elečková a p. vych. Bojkunová.
Prírodovedná expedícia

Deň Zeme - DOPLNENÉ

ImageV rámci tohtoročného Dňa Zeme usporiadala naša škola niekoľko akcií. Na druhom stupni prebehla akcia o najkrajší plagát a výrobky z recyklovaných materiálov, ktoré mali poukázať na dôležitosť potreby ochraňovať planétu. V piatok sa celá škola zapojila do čistenia areálu školy aj najbližšieho okolia (mestský park, detské ihrisko).
Deň Zeme
Deň Zeme - upratovanie

Pre prospech a dobro dieťaťa

ImageDňa 09. 04. 2016 na ZŠ Pavla Horova v Michalovciach prebiehalo školenie učiteľov, ktoré bolo zamerané na nové nespojité písmo Comenia Script. Je to písmo, ktoré sa na našej škole vyučuje druhý školský rok a prináša kladné odozvy. Najväčším pozitívom písma je, že podporuje individualitu dieťaťa, je pre dieťa jednoduché, moderné a zodpovedá potrebám dnešných detí aj dospelých. Je vhodné aj pre ľavákov. Toto školenie už absolvovali všetky učiteľky 1. stupňa a vychovávateľky ŠKD. Týmto ďakujeme školiteľke Andrei Cinegovej z CZŠ Narnia v Bratislave, ktorá viedla toto školenie.
Písmo Comenia Script

Vyučovanie angličtiny

ImageDňa 14.4.2016 v rámci dvojhodinovky Anglického jazyka žiaci v skupine p. Haníkovej využívali na osvojenie vedomostí netradičnú tvorbu plagátov. Prostredníctvom metódy kooperatívneho vyučovania pracovali žiaci v skupinách a vytvorili plagáty na tému: "My daily routine", kde si upevňovali vedomosti z gramatiky - Present Simple Tense, rozvíjali medziľudské vzťahy (rešpekt a toleranciu) a učili sa spolupráci.
Vyučovanie angličtiny

Propagácia basketbalu

ImageDňa 7.4.2016 v spolupráci s 1. BK Michalovce a Slovenskou basketbalovou asociáciou naša škola zorganizovala pre žiakov 1. a 2. ročníka propagačnú basketbalovú akciu, na ktorej sa žiaci zoznámili so základmi basketbalu a zábavnou formou si skúsili základné herné činnosti jednotlivca. Akcia bola veľmi vydarená a verím, že basketbal získal ďalších záujemcov. V druhom odkaze si môžete prečítať o našom bývalom žiakovi - Romanovi Skvašíkovi, ktorý je momentálne hráčom prvoligového Svitu.
Propagácia basketbalu
Bývalý žiak - Roman Skvašík

Veľkonočný turnaj vo volejbale

ImageNa prelome mesiaca marec a apríl sa v našej telocvični uskutočnil veľkonočný turnaj vo volejbale dievčat, za účasti VII. ZŠ Michalovce, ZŠ Pavlovce a družstva našich dievčat. Víťazom sa stali dievčatá z Pavloviec. Zaujímavú galériu nafotili žiaci z fotografického krúžku.
Turnaj volejbal

Výsledky OK Mat. olympiády

V utorok 5.4.2016 sa na našej škole uskutočnil už 65. ročník okresného kola Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Súťaže sa zúčastnilo 71 žiakov z okresu Michalovce. V šiestom ročníku bolo 20 úspešných riešiteľov, v siedmom ročníku úspešne vyriešilo zadané úlohy 12 žiakov a v ôsmom ročníku tiež 12 žiakov získalo aspoň deväť bodov a stali sa úspešnými riešiteľmi. Z našej školy sa v kategórii Z6 s rovnakým počtom 10 bodov umiestnili na 7. mieste žiaci Michaela Bakajsová a Martin Gajdoš zo VI.B a v kategórii Z7 sa žiak Michal Tkáčik zo VII.B s 9 bodmi umiestnil na peknom 5. mieste.
6.ročník
7.ročník
8.ročník

Korčuľovanie

ImagePrevzatím certifikátov o korčuliarskej gramotnosti ukončili žiaci 1.A, 1.B a 1.C kurz korčuľovania, ktorý absolvovali so svojimi učiteľkami a vychovávateľkami v rámci hodín telesnej výchovy v spolupráci s HK Dukla Michalovce. Veľká vďaka patrí aj ochotným rodičom, ktorí nám fandili a pomáhali. Osobitné poďakovanie patrí p. Švenkovi, ktorý nám sponzorsky zabezpečil dopravu.
Korčuliarsky kurz

Riaditeľské voľno

V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. vyhlasuje riaditeľ základnej školy na 6. apríla 2016 (streda) z organizačných dôvodov RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Riadne vyučovanie bude pokračovať vo štvrtok 7. apríla 2016. Toto riaditeľské voľno je udelené pre žiakov 1. - 8. ročníka. Žiaci 9. ročníka sa zúčastnia celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka TESTOVANIE 9 - 2016!

Deň naopak

Image1. apríl v našej škole je neodmysliteľne spojený s bláznivou akciou. V tomto roku to bol deň naopak. Učitelia sa stali žiakmi a žiaci učiteľmi. Aj keď mnohí žiaci boli pripravení skutočne "profesionálne", vzdelávanie nebolo hlavným cieľom. Dôležitá bola zábava, herecké výkony malých učiteľov a veľa pozitívnej energie.
Deň naopak

Reportáž v TV Mistrál

Náš videoklip k piesni Je nám teplo S hudbou vesmírnou zaujal aj reportérov lokálnej TV Mistrál. Výslednú reportáž si môžete pozrieť TV Mistrál, na youtube televízie, alebo po kliknutí na nasledujúci odkaz. Príspevok je súčasťou reportáže o dianí v školách. Ak chcete pozerať priamo iba časť o nás, prejdite na čas približne 5:15.
Reportáž v TV Mistrál

Slávik Slovenska

ImageKaždoročne prebieha v slovenských školách súťaž SLávik Slovenska. Fotogalériu zo školského kola tejto obľúbenej súťaže si môžete pozrieť na nasledujúcom linku.
Fotoalbum

Aj takto sa dá učiť informatika

Aj takto sa dá učiť informatika. Skupinová práca, rozdelenie úloh v tíme, dodržanie stanovených termínov, práca s audiom, videom, strih a ako bonus veľká dávka herectva a zábavy. Skupina informatiky z 8.C v školskom roku 2015/2016 pod vedením p. uč. Palkociho. Výsledkom je video, za ktoré sa žiaci rozhodne menusia hanbiť. Skladba JE NÁM TEPLO, použitá so súhlasom skupiny S HUDBOU VESMÍRNOU.
Youtube kanál školy

Voda je život

ImageVoda je úžasná vec. Nielen preto, že sa v nej môžeme kúpať a hrať, ale predovšetkým preto, že je základom života. Za Svetový deň vody je označovaný 22. marec. Pri tejto príležitosti si deti školského klubu prostredníctvom rôznych vedomostných, či pohybových aktivít pripomenuli dôležitosť vody. „Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi.“ Leonardo da Vinci.
ŠKD - skupina p. Javiľákovej
ŠKD - skupina p. Námešovej

Majstrovstvá v korčuľovaní

Image23. marca 2016 sa uskutočnili Majstrovstva mesta Michalovce v korčuľovaní žiakov, aj za účasti žiakov našej školy. Bližšie informácie sa dozviete v plagáte z tohto podujatia. Tak isto si môžete pozrieť aj fotogalégiu zo samotného priebehu súťaže.
Plagát
Fotoalbum

Úspech v Biblickej olympiáde

Naše žiačky Nika Nistorová, Lenka Vargovičová a Vierka Vasiľová sa 9.3.2016 zúčastnili okresného kola biblickej olympiády. Témou tohtoročnej BO boli 1. kniha Samuelova a Lukášovo evanjelium. Po piatich kolách rôznych testov a tajničiek obsadilo naše družstvo v konkurencii jedenástich škôl tretie miesto.
Biblická olympiáda

Reportáž v TV Mistrál

Náš videoklip k piesni Je nám teplo S hudbou vesmírnou zaujal aj reportérov lokálnej TV Mistrál. Výslednú reportáž si môžete pozrieť TV Mistrál, na youtube televízie, alebo po kliknutí na nasledujúci odkaz. Príspevok je súčasťou reportáže o dianí v školách. Ak chcete pozerať priamo iba časť o nás, prejdite na čas približne 5:15.
Reportáž v TV Mistrál

Slávik Slovenska

ImageKaždoročne prebieha v slovenských školách súťaž SLávik Slovenska. Fotogalériu zo školského kola tejto obľúbenej súťaže si môžete pozrieť na nasledujúcom linku.
Fotoalbum

Aj takto sa dá učiť informatika

Aj takto sa dá učiť informatika. Skupinová práca, rozdelenie úloh v tíme, dodržanie stanovených termínov, práca s audiom, videom, strih a ako bonus veľká dávka herectva a zábavy. Skupina informatiky z 8.C v školskom roku 2015/2016 pod vedením p. uč. Palkociho. Výsledkom je video, za ktoré sa žiaci rozhodne menusia hanbiť. Skladba JE NÁM TEPLO, použitá so súhlasom skupiny S HUDBOU VESMÍRNOU.
Youtube kanál školy

Voda je život

ImageVoda je úžasná vec. Nielen preto, že sa v nej môžeme kúpať a hrať, ale predovšetkým preto, že je základom života. Za Svetový deň vody je označovaný 22. marec. Pri tejto príležitosti si deti školského klubu prostredníctvom rôznych vedomostných, či pohybových aktivít pripomenuli dôležitosť vody. „Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi.“ Leonardo da Vinci.
ŠKD - skupina p. Javiľákovej
ŠKD - skupina p. Námešovej

Majstrovstvá v korčuľovaní

Image23. marca 2016 sa uskutočnili Majstrovstva mesta Michalovce v korčuľovaní žiakov, aj za účasti žiakov našej školy. Bližšie informácie sa dozviete v plagáte z tohto podujatia. Tak isto si môžete pozrieť aj fotogalégiu zo samotného priebehu súťaže.
Plagát
Fotoalbum

Úspech v Biblickej olympiáde

Naše žiačky Nika Nistorová, Lenka Vargovičová a Vierka Vasiľová sa 9.3.2016 zúčastnili okresného kola biblickej olympiády. Témou tohtoročnej BO boli 1. kniha Samuelova a Lukášovo evanjelium. Po piatich kolách rôznych testov a tajničiek obsadilo naše družstvo v konkurencii jedenástich škôl tretie miesto.
Biblická olympiáda

Online formulár

Aj tento rok ponúkame rodičom možnosť odoslať údaje potrebné k zápisu dieťaťa dopredu formou ONLINE FORMULÁRA. Údaje z neho budú zadané do informačného systému školy. Výrazne sa tým skráti doba vybavenia zápisu. Dieťa je oficiálne zapísané až po vydaní rozhodnutia o prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie. Zápis v škole bude prebiehať v termíne 1.4.2016 - 30.4.2016. Ďalšie informácie nájdete priamo v dotazníku.
ONLINE FORMULÁR

Exkurzia Praha

Podobne ako v minulých rokoch škola organizuje zahraničnú exkurziu. V tomto roku to bude exkurzia do hlavného mesta Českej republiky - Prahy. Exkurzia sa uskutoční v termíne 25.04. – 28.04.2016. Všetky ostatné informácie nájdete v letáku.
Exkurzia Praha - leták

PROMO video

Pozrite si PROMO video našej školy pre rok 2016, nazvané Príbeh jednej školy. Vo videu uvidíte mnohé zaujímavé zábery a upriamenie na veci, ktoré sú v našej škole možno iné ako v ostatných školách a robia našu školu odlišnú.
PROMO video 2016

Lyžiarsky výcvik

ImageTýždeň pred jarnými prázdninami sa žiaci zúčastnili lyžiarského výcviku v stredisku Ľubovnianske kúpele. Z celej akcie prinášame dokonca až dva fotoalbumy. Prvý fotil p. učiteľ Feňák, druhý žiaci.
Lyžiarsky 2016 - 1. album
Lyžiarsky 2016 - 2. album

Úspechy našich strelcov

Naši strelci, členovia ŠSK Mládež MI a EXAPRO MI, víťazi okresného kola, sa zúčastnili majstrovstiev Košického kraja v streľbe základných škôl, ktoré sa uskutočnili 5. februára v Kluknave. Počínali si výborne. J. Hreňo v kategórii mladších žiakov zvíťazil a P. Vasiľ skončil na 2. mieste. M. Matis skončil na 5. mieste. Medzi mladšími žiačkami N. Padová obsadila 3. miesto a v kategórii starších žiačok E. Kerekešová skončila na 3. mieste. Náš tím vyhral aj v súťaži družstiev a vybojovali tak postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia začiatkom apríla v Košiciach. Hneď nasledujúci deň sa v Kluknave uskutočnila aj národná liga mládeže v streľbe. N. Kováč, si počínal si výborne a s výsledkom 278bodov obsadil výborné 2. miesto.

Oznam o prázdninách

V dňoch 15.02.2016 - 19.02.2016 majú žiaci jarné prázdniny. Vyučovanie po prázdninách začne v pondelok 22.02.2016.

Country zábava

ImageObdobie Fašiangov je plné radosti a bujarých zábav. Takáto fašiangová Country zábava roztancovala i naše deti v ŠKD. Deti si tu preskúšali i svoje vedomosti, no okúsili i svoju zdatnosť a šikovnosť pri súťažení. Dosýta sa vybláznili a po ukončení zábavy si pochutnali na výbornom pohostení.
Country zábava

Perníková chalúpka

Súčasťou predvianočných aktivít v našej škole bola aj súťaž o najkrajší perník. Kedže perníčkov bolo nad očakávanie obrovské množstvo, vznikla z nich dokonca celá perníková chalúpka. Pri nej zorganizovali žiaci z prvého stupňa, pod vedením p. uč. Padovej, divadelné predstavenie O perníkovej chalúpke. Predstavenie zahrali žiaci nielen svojim spolužiakom, ale aj deťom z materských škôl. To, že sa im páčilo dokazuje nasledujúca fotogaléria.
Perníková chalúpka

Drotársky krúžok

Škola nie je iba učenie a hodiny strávene v triede. Významnou súčasťou sú aj voľnočasové popoludňajšie aktivity. V nasledujúcej galérii vám prinášame ukážky z prác žiakov drotárskeho krúžku. Originálne a jedinečné práce tohto starého slovenského remesla a dnes aj umenia vznikli pod vedením p. uč. Cibíkovej.
Drotársky krúžok

Video o škole na TV Mistrál

Naša škola ročne organizuje desiatky akcií pre žiakov aj rodičov. Ak by sme z každej akcie chceli urobiť video, museli by sme zamestnať len na túto činnosť jedného pracovníka. Na najzaujímavejšie aktivity pravidelne pozývame redaktorov lokálnej TV Mistrál. Na ich YOUTUBE si môžete pozrieť tentokrát dva príspevky z našej školy. Tradičného Mikuláša v našej škole, Perníkovú chalúpku aj skúsenosti našich druhákov s písmom Comenia script. Druhá reportáž je spojená aj s príspevkom zo VI.ZŠ Michalovce, kde začali toto písmo používať v jednej triede v tomto školskom roku.
Mikuláš a advent v našej škole
Po roku používania nového písma

Média o škole

Vraví sa, že dobre sa chváli samo. Podobne to bola aj v tomto prípade, keď v rámci série reportáži o školách si našu školu vybrali redaktori TASR. Robili si prieskum, ktorá škola je považovaná za zaujímavú v regióne a dostali tip práve na našu školu. Ich tlačové správy následne prevzalo niekoľko elektronických aj papierových médií. Prinášame iba niekoľko z nich.
Učiteľské noviny 1
Učiteľské noviny 2
teraz.sk
Michalovce.dnes24.sk
sme.sk
touchit.sk

Úspechy v súťažiach zo slovenského jazyka

Začiatkom decembra sa v galérii Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 17. ročníka súťaže Zemplínske pero. Zemplínske pero je regionálnou súťažou pre literárne talenty v oblasti poézie a prózy. Naši žiaci získali vynikajúce umiestnenia. Karolína Andrášová získala 1.miesto, Sára Porhinčáková a Michal Demko získali 2. miesto. Pekný úspech dosiahla aj žiačka 9.A Sára Balážová v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka. Sára bude reprezentovať náš okres v krajskom kole, ktoré sa uskutoční v Košiciach. K úspechu srdečne gratulujeme Sáre aj p. učiteľke M. Papáčovej, ktorá ju na súťaž pripravovala.

Šaliansky Maťko - školské kolo

Image Každý rok sa v predvianočnom období koná súťaž v prednese pôvodnej slovenskej povesti Šaliansky Maťko. V tomto roku sa do súťaže zapojilo 18 žiakov 4. až 7. ročníka. Porota rozhodla o tomto poradí:
KATEGÓRIA 4. - 5. ročník: 1. miesto Natália Čisárová - 5.A, 2. miesto Daniela Kušnírová - 5.A, 3. miesto Dominik Erik Gubík - 4.A.
KATEGÓRIA 6. - 7. ročník: 1. miesto Nikola Nistorová - 7.C, 2. miesto Ema Čechová 6.A, 3. miesto Lívia Ľosová - 6.C. Víťazky jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola.
Šaliansky Maťko

Turnaj hadzanárských nádejí

ImageVo štvrtok 10.12.2015 sa žiaci a žiačky 3. a 4.ročníka našej školy zúčastnili ,,Turnaja hádzanárskych nádejí“ pod záštitou mesta Michalovce, ktorý sa uskutočnil v novej športovej hale za účasti 7.ZŠ -Krymská, 1.ZŠ -Moussona, 6.ZŠ -Okružná a našej 8.ZŠ -P.Horova.
Turnaj hadzanárských nádejí

Korčuliarska gramotnosť

ImageKaždoročne sa naši žiaci zúčastňujú kurzov korčuľovania v spolupráci s hokejovým klubom HK Dukla Michalovce. V tomto roku majú za sebou úspešný kurz korčuliarskej gramotnosti žiaci 2.A s pani učiteľkou Padovou. Aktuálne sa ďalšieho kurzu zúčastňujú žiaci 4.C s pani učiteľkou Gajdošovou.
Korčuliarska gramotnosť

Mikuláš 2015

ImageV piatok 4.12.2015 sme na školskom dvore opäť privítali nie jedného ale hneď niekoľko Mikulášov. S nimi ako vždy prišiel aj krásny anjel a ufúľaný čert. Netradičný prieheh už "legendárneho" Mikuláša na Osmičke si môžete pozrieť vo fotogalérii. Neskôr pribudne aj reportáž v TV Mistrál a video na našom Youtube.
Mikuláš 2015

SBA minibasket show

ImageŽiaci našej školy ako jediný vybraný zástupca z regiónu Michaloviec sa dňa 26.11.2015 zúčastnili prvého ročníka projektu SBA minibasket show - micro basketbal pre žiakov a žiačky základných škôl, 4. a  5. ročníka. Regionálny turnaj sa uskutočnil v mestskej športovej hale v Spišskej Novej Vsi. Účastníkmi turnaja boli ešte základné školy zo Svitu, Kežmarku, S. N. Vsi a Popradu.
SBA minibasket show

Ďalšia novinka pre rodičov a žiakov

Škola vychádza v ústrety rodičom a podobne ako na celom prvom stupni, budeme informovať o domácich úlohách, písomkách a pomôckach na vyučovanie prostredníctvom aplikácie EDUPAGE alebo internetovej stránky aj v ročníkoch 5. -9. Rodič tak uvidí, čo sa jeho dieťa má učiť na ďalší deň, či píše písomku alebo potrebuje na vyučovanie pomôcky. Učitelia naopak uvidia, či žiaci v triede nemajú už plánovaných veľa písomiek, testovaní či projektov v daný deň. Zároveň eliminujeme odpovede typu: "Čo sa máte učiť? Nič.- Čo ste dnes robili? Nič."

Bábkové divadlo Košice

ImageV rámci vyučovania tematického celku Bábkové divadlo sa piataci našej školy zúčastnili na skvelom predstavení v Košickom bábkovom divadle pod názvom Rytier bez koňa. Žiakom sa vtipné predstavenie náramne páčilo, čo dosvedčil aj záverečný potlesk. Návšteva bábkového predstavenia splnila svoj cieľ – žiaci sa oboznámili s rozdielmi vedenia bábok pri maňuškovom, javajkovom, marionetovom bábkovom divadle a domov si odniesli nezabudnuteľný kultúrny zážitok.
Bábkové divadlo Košice

Okresné kolo - streľba

ImageVo veľkej telocvični našej školy sa dňa 26.11.2015 uskutočnilo Okresné finále v streľbe zo vzduchových zbraní. Naši žiaci dosiahli opäť vynikajúce výsledky, na čom má veľkú zásluhu najmä vedúci streleckého krúžku p. Kisty. Výsledky našich zúčastnených žiakov. Ml. žiačky - Natália Padová - majsterka okresu, ml. žiaci - Peter Vasiľ, - majster okresu, Jakub Hreňo - 2. miesto, Matúš Matis - 3. miesto, zmiešané družstvo ml. žiakov - majstri okresu, st. žiačky - Ema Kerekešová - majster okresu, zmiešané družstvo st. žiakov - 2. miesto. GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE NA MAJSTROVSTVÁCH KRAJA.
Okresné kolo - streľba

Oprava strechy

Image Škola realizovala opravu havarijného stavu strechy na budove č.3. Po výdatných jesenných dažďoch začala strecha na viacerých miestach výrazne pretekať. Naštastie počasie nám dovolilo opravu realizovať takmer okamžite. Ako však dokazujú fotografie aj zvyšok strechy nie je práve v najlepšom stave. Aj toto je ukážka kam musia smerovať finančné zdroje v školstve.
Oprava strechy

Tekvičková oslava

ImagePerfektná zábava s ujom Ľubom v krásne vyzdobenom prostredí. Úžasná atmosféra, nádherné masky a tekvice vytvorené rukami našich rodičov. To všetko sa dialo pod vedením našich šikovných vychovávateliek a učiteliek.
Tekvičková oslava

Október s našimi starými rodičmi

Image„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“ Deti v ŠKD urobili pre svojich starkých program s príjemným posedením, rozprávaním sa, aby si uctili ich lásku, obetavosť. Ďakujeme starkí, že Vás máme.
Október s našimi starými rodičmi

Plavecký výcvik

ImageUž druhý rok realizujeme plavecký výcvik v Thermalparku na Zemplínskej Šírave. Teplá voda, príjemné prostredie aj viaceré atrakcie deťom spríjemňujú plavecký kurz. Oproti minulosti sa to nedá ani porovnať. Navyše dievčatá aj chlapci relizovali kurz oddelene, čo tiež prispelo k pokojnému priebehu :)
Plavecký výcvik - dievčatá
Plavecký výcvik - chlapci

Halloween

ImageStarý keltský siatok sa stal obľúbenou zábavkou detí po celom svete a táto móda dokazila aj k nám. Na podnet Žiackej školskej rady sa uskutočnila pred jesennými prázdninami halloweenska párty pre žiakov 2. stupňa. Aj pani vychovávateľky 3. ročníka v spolupráci s triednymi  učiteľkami, pripravili pre deti nezabudnuteľnú noc v Rokfordskej čarodejníckej škole Harryho Pottera. Atmosféru oboch akcií si môžete pozrieť v rozsiahlej fotogalérii.
Halloween

Deň s anglickým lektorom

Image26.10.2015 našu školu navštívil anglický lektor Mark Britten z mesta Plymouth. Počas celého dňa mali niektorí žiaci 5. - 9. ročníka možnosť zažiť netradičnú hodinu angličtiny plnú hier a zábavy, ale najmä mohli využiť aj svoje komunikačné zručnosti s rodeným Angličanom. Popularizačné hodiny boli zrealizované v rámci Národného projektu Nové trendy vzdelávania učiteľov anglického jazyka na základných školách EnglishOne. Akcia sa uskutočnila vďaka p. uč. M. Gnorikovej.
Deň s anglickým lektorom

Víkend vo hviezdach

Image Zábavno-poznávací víkend si užili žiaci našej školy v rámci záujmového útvaru Cestoviny. V krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom nám ponúkli širokú paletu programov. My sme si ako prvý vybrali Universum - vývoj vesmíru počnúc veľkým treskom, cez formovanie prvých hviezd, sústav, galaxií...poskytli nám pohľad na našu nočnú oblohu a predstavili najznámejšie súhvezdia. Z hudobno - relaxačných programov sme stavili na priekopníka s hviezdnou kariérou - JEAN MICHEL JARRE! Exkurziu sme ukončili v tzv. pozorovateľni - videli mesiac, hviezdy a zopár záberov ponúkame aj vám.
Krúžok cestoviny

Exkurzia Titanic

ImageĎalším skvelým zážitkom pre našich žiakov bola exkurzia na výstavu Titanic. Výstava sa uskutočnila v bratislavskej Inchebe. Zúčastnilo sa na nej takmer 50 žiakov v doprovode 4 pedagógov. Zážitky z akcie dokumentuje aj nasledujúca fotogaléria.
Exkurzia Titanic Bratislava 2015

Imatrikulácia prvákov

ImageDňa 15.10.2015 sa uskutočnila slávnostná imatrikulácia prvákov. Po pár týždňoch v škole sme ich definitívne prijali do radov veľkých školákov. Z akcie vzniklo obrovské množstvo fotografií. Vo výbere ich uvereňujeme takmer 150. Túto tradičnú a každoročnú akciu si tam môžete pozrieť vo fotogalérii.
Imatrikulácia prvákov

Úspechy absolventov

ImageKaždého učiteľa aj každú školu tešia úspechy absolventov. Mnohí naši bývalí žiaci sú úspešní v rôznych oblastiach života. Väčšinou o tom vie iba malá skupina ľudí. Rozhodli sme sa teda upriamiť pozornosť na niekoľkých z nich. V roku 2014 Adam Lassák získal ako celoštátny víťaz súťaže Zenit polročnú stáž v stedisku CERN v Ženeve. Na fotke vidíte Romana Skvašíka, ktorý v dorasteneckom veku hrá 1. basketbalovú ligu v seniorskej kategórii za Svit. Na Youtube si môžete pozrieť klip speváčky Liny Mayer, v ktorom účinkuje minuloročná deviatačka Ema Černakovičová. Z podobnej kategórie je aj účasť našej bývalej žiačky Valentíny Semanovej na Miss Slovensko. A to je iba zopár príkladov.
Adam Lassak - CERN
Ema Černakovičová - klip Liny Mayer
Valentína Semanová - MISS

Dar od spoločnosti Michatek

ImageV predošlých dňoch nám predstavitelia spoločnosti Michatek, ktorá pôsobí v michalovskom priemyselnom parku odovzdali sponzorský dar v podobe piatich bicyklov. Škola ich využije v rôznych aktivitách počas vyučovania, v ŠKD, aj pre voľnočasové aktivity na priľahlom detskom ihrisku v mestskom parku. Spoločnosti Michatek týmto ešte raz ďakujeme.
Dar od spoločnosti Michatek

Kam smeruje príspevok od rodičov

ImageV rámci rodičovského príspevku smerujú peniaze do viacerých oblastí. Jednou z položiek je aj udržba a dofinancovanie nákupu IKT. Po kliknutí na galériu, každý pochopí kam smerujú rodičovské peniaze :(
Kam smeruje príspevok od rodičov

Aplikácia EDUPAGE

Škola zakúpila v tomto školskom roku licenciu na používanie plnej verzie aplikácie EDUPAGE. Aplikáciu pod týmto názvom nájdete vo verzii pre Android aj IOS. Prihlasovacie meno a heslo dostanete aktualizované na prvom rodičovskom združení. Vďaka aplikácií budete môcť priamo z mobilu odhlasovať žiakov zo stravy, kontrolovať známky, rozvrh svojích detí, suplovanie a možno aj príchod a odchod zo školy.

Dokončené priestory jedálne

ImagePo viac ako dvoch mesiacoch prác dokončili Služby mesta Michalovce opravu sociálnych zariadení v jedálni a vedľajšej miestnosti, kde budú obedovať zamestnanci. Zvýšila sa tým kapacita jedálne a odstránil havarijný stav WC. Náročnosť opráv si môžete pozrieť vo fotogalérií. Všetky práce financovalo zo svojho rozpočtu Mesto Michalovce.
Nové priestory WC a jedálne

Reportáž TV Mistrál

V úplnom závere minulého školského roka odovzdali predstavitelia firmy Slovanet v našej škole ceny za víťazstvo v súťaži Bezpečné školy. Video z odovzdávania bolo odvysielané v TV Mistrál počas letných prázdnin. Prinášame teda možnosť pozrieť si reportáž po kliknutí na nasledujúci odkaz. O dodávke jednotlivých cien rokujeme práve v týchto dňoch s firmou Slovanet aj s firmou Lenovo. V oboch prípadoch sa majú žiaci na čo tešiť.
Reportáž TV Mistrál

Zážitky z prázdnin

ImagePozrite si naše prázdniny. Prázdniny žiakov, učiteľov aj zamestnancov školy. Nájdete tam celý svet. Od krás a zaujímavosti Slovenska, cez množstvo európskych krajín, trip po USA, ale ja narodenie vnúčika našej pani ekonómky. Veríme, že na budúci rok bude fotografií v albume ešte oveľa viac. Určite však stojí zato pozrieť si celý fotoalbum. Krajinu a miesto nájdete v názve fotografie.
Zážitky z prázdnin

Začiatok školského roka

ImageTak a je to tu. Slávnostné otvorenie školského roka máme za sebou. Najväčší zážitok mali určite prváčikovia a ich rodičia, ktorí sa konečne dočkali veľkého dňa. Privítali ich nové, vymaľované, zrekonštruované triedy s krásnym moderným nábytkom. Fotografie z otvorenia aj z prváckych tried si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúci odkaz.
Začiatok školského roka

Letné rekonštrukcie

Podobne ako každé leto aj teraz boli v škole zrealizované viaceré rekonštrukčné práce. Najväčšie boli uskutočnené v jedálni. Tým, že zamestnanci budú obedovať v osobitnej miestnosti bola zvýšena kapacita jedálne. Úplne nové sú WC pri jedálni a opravená vstupná chodba. Na vynovené triedy sa môžu tešiť všetci prváci. Všetky ich tiredy sú vymaľované a majú aj nový moderný nábytok. Opravené boli dve počítačové učebne. Vo veľkej bola kapacita navýšená na 21 počítačov. V septembri sa vďaka projektu v hodnote 7000€ začne aj výstavba bezbariérových vstupov do budov. Autorom projektu je Mgr. Ján Palkoci. Fotografie z nových priestorov jedálne zverejníme po dokončení.

Letný tábor

ImagePrvý augustový týždeň organizovala naša škola pre žiakov michalovských základných škôl detský letný tábor. Tradične bohatý program ilustrujú fotografie v galérii.
Letný tábor 2015

Podeľte sa o zážitky - predĺžený termín

Do 11. septembra 2015 pošlite na adresu prazdniny2015@zsphorova.sk maximálne 3 fotografie z dovolenky alebo z nejakého super zážitku z tohto leta na uvedenú adresu. Ako názov fotky napíšte štát alebo miesto, kde ste fotografiu odfotili. Fotografie môžu posielať žiaci, prípadne rodičia mladších žiakov ale aj učitelia a tohtoroční absolventi. Následne celú galériu uverejníme na našom webe a veríme, že sa bude na čo pozerať.

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk