Letný tábor

ImagePrvý augustový týždeň organizovala naša škola pre žiakov michalovských základných škôl detský letný tábor. Tradične bohatý program ilustrujú fotografie v galérii.
Letný tábor 2015

Podeľte sa o zážitky - predĺžený termín

Do 11. septembra 2015 pošlite na adresu prazdniny2015@zsphorova.sk maximálne 3 fotografie z dovolenky alebo z nejakého super zážitku z tohto leta na uvedenú adresu. Ako názov fotky napíšte štát alebo miesto, kde ste fotografiu odfotili. Fotografie môžu posielať žiaci, prípadne rodičia mladších žiakov ale aj učitelia a tohtoroční absolventi. Následne celú galériu uverejníme na našom webe a veríme, že sa bude na čo pozerať.

Záver školského roka

ImagePo desiatich mesiacoch je to opäť tu. Školský rok končí, prázdniny začínajú. Tento rok bola rozlúčka oveľa emotívnejšia ako inokedy. Odchádzajú úžasné triedy deviatakov. Kreatívna, "vedátorská" 9.A., naše "Boženky" z 9.B aj športovci s vynikajúcimi výsledkami z 9.C. Mnoho učiteľov dojali k slzám, mnoho žiakov plakalo. A takto to má byť...
Záver školského roka

Úžasná trieda - úžasný záver

ImageVynikajúci úspech dosiahla skupina informatiky p. uč. Palkociho z 9.A. V súťaži Bezpečné školy v kategógii videotvorba získali 1 miesto. Z množstva cien, ktoré vyhrali pre seba a pre školu vyberáme: Internet a wifi pripojenie pre jednu učebňu od spoločnosti Slovanet na 3 roky zadarmo, hardvérové zabezpečenie siete od spoločnosti Fortinet, každý člen víťaznej skupiny dostane Licenciu ESET Smart Security na 1 PC/1rok, moderné vybavenie počítačovej učebne od spoločnosti Lenovo, reklamné - marketingové predmety pre každého člena víťaznej triedy od spoločnosti Slovanet a ESET. Celkovo tak získali pre školu ceny odhadom za 7000 - 10000€.
Víťazstvo v celoslovenskej súťaži Bezpečné školy
Víťazné video

Deň detí v ŠKD

ImageV súvislosti s dňom detí sa v našej škole uskutočnilo viacero akcií. Každá trieda aj skupina ŠKD si mohla urobiť vlastný program. Na fotografiách si môžete pozrieť zábavné popoludnie niekoľkých skupín ŠKD.
Deň detí v ŠKD

Policajní psovodi v ŠKD

ImagePodobne ako predošlá uverejnená akcia aj táto bola súčasťou dňa detí v našej škole. Tentokrát si deti spríjemnili popoludnie v spoločnosti policajných psovodov. Policajti im predviedli výcvik psov, ich poslušnosť a ukázali aj náročnosť svojej práce.
Policajní psovodi v ŠKD

Nové detské ihrisko

ImageZačiatkom júna sme dokončili nové detské ihrisko na hlavnom školskom dvore, pri budove č.3. Pre žiakov tak vznikol ďalší priestor na voľnočasové aktivity. Rozmery nového ihriska sú cca 20x12m. Prostriedky podobne ako v minulom roku pochádzali z dotácie primátora mesta Michalovce - Mgr. Viliama Záhorčáka (400€), z Rodičovského združenia pri ZŠ P. Horova (1000€) a prostriedkov školy(1000€). Ešte vo väčšej miere nám pomohla pomoc sponzorov. Veľká vďaka patrí p. Mikulovi (firme Stavos), firme JaVa Nábytok a p. Kuľhovi. Na prácach sa v nemalej miere podieľali aj žiaci 8. a 9. ročníka. Všetkým, či už poskytovateľom finančných prostriedkov, sponzorom alebo žiakom pomáhajúcim s výstavbou patrí veľké poďakovanie. Autorom celého projektu bol Mgr. Ján Palkoci.
Nové detské ihrisko

Ďalší veľký športový úspech

ImageAni pri štvrtej účasti v celoslovenskom finále florbalu dievčat sme neostali bez medaily. Po dramatických bojoch naše dievčatá získali bronzovú medialu. Skompletizovali tak unikátnu zbierku dvoch majstrovských titulov, jednej striebornej medaily a jednej bronzovej. GRATULUJEME! Poďakovanie patrí aj p. uč. Ondičovi, ktorý dievčatá trénuje.
Bronz z MS vo florbale

DOPLNENÉ - Exkurzia Taliansko

ImageUž tradične škola zorganizovala poznávaciu exkurziu. Po Anglicku a Francúzsku tentokrát nasledovalo Taliansko. Fantasticke zážitky si žiaci priniesli z Florencie, Ríma, Vatikánu aj Benátok. Školu počas generálnej audiencie osobne pozdravil aj pápež František. Postupne uverejníme niekoľko fotoalbumov z rôznych fotoaparátov a od rôznych "fotografov". Samozrejme vždy pôjde iba o výber, keďže každý účastník nafotil minimálne 500 fotiek.
Taliansko (p. Kovaľ - fotene cez iphone 6)
Taliansko (M. Naščáková - fotene s Nikon 3100)
Taliansko (p. uč. Palkociová - fotene s Panasonic TZ20 a mobil Lenovo)

Medveď Mišo v jedálni

ImageV našej škole akcie neorganizuje iba škola či školský klub. Tentokrát zažili žiaci prekvapenie v školskej jedálni. Medveď Mišo im prišiel predstaviť jedlá tradičnej slovenskej kuchyne. Žiaci si pochutnali na tradičnej fazuľovej polievke s kyslou kapustou a výbornými šúľancami plnenými makom so strúhankou.
Medveď Mišo v jedálni

Detské dopravné ihrisko

ImageDňa 20.5.2015 žiaci navštívili dopravné ihrisko v Sobranciach, kde nadobudli nové vedomosti a zručnosti o poskytovaní prvej pomoci a pravidiel cestnej premávky. Najväčším zážitkom bola jazda na motokárach.
Detské dopravné ihrisko

Anglické divadlo

ImageV pondelok 18.mája sme sa už po šiestykrát stretli s profesionálnym neštátnym divadlom z Martina. Divadlo s najvačším repertoárom divadelných predstavení v anglicko-slovenskom jazyku na Slovensku opäť nesklamalo. Tento rok nám ponúkli predstavenie Mr. Wolf and three little pigs pre mladších žiakov, starší žiaci si užili predstavenie American dream. Pozitívne hodnotíme aj pracovné materiály, ktoré sme mohli použiť na vyučovacích hodinách a žiakov oboznámiť so slovnou zásobou k danému predstaveniu, čo bolo určite prínosom a ďalším obohatením hodín anglického jazyka. Tešíme sa na nové predstavenia na budúci rok.
Anglické divadlo

DOPLNENÉ - Ako to bolo pred rokom 1989

ImageDňa 13. mája 2015 Žiacka školská rada v spolupráci s p. zástupkyňou Balogovou a p. uč. Papáčovou zorganizovala akciu s názvom Ako to bolo pred rokom 1989. Cieľom bolo zábavnou formou pripomenúť si obdobie socializmu a priblížiť ho žiakom, ktorí ho nikdy nezažili. Čiastočne recesistickú aj poučnú akciu si môžete pozrieť na fotografiách.
Ako to bolo pred rokom 1989
Ako to bolo pred rokom 1989 - album II.

Víťazstvo v krajskom finále vo florbale

ImageNaša škola organizovala v mestskej športovej hale krajske finále vo florbale dievčat. Naše dievčatá to vyhrali 4 rok za sebou a postúpili opäť na celoslovenské finále. Tam budú obhajovať strieborné medaily z minulého roka, pričom predtým skončili dvakrát zlaté.
1. miesto - kraj - florbal

Bronzová medaila z celoštátnej súťaže

ImagePo minuloročnom víťazstve sme aj v tomto školskom roku získali medailu z celoštátneho kola dejepisnej olympiády. Alexandra Behunčíková z 9.A si tentokrát priniesla bronzovú medialu. Z veľmi náročného 100 bodového testu získala úžasných 94 bodov. Na súťaž ju pripravila a na celoštátnom kole sprevádzala p. uč. Andrea Palkociová. Obom srdečne blahoželáme.
Celoslovenské kolo dejepisnej olympiády 2015

Deň Zeme

ImageDňa 22.apríla 2015 sa naši prváci vybrali do ulíc. Vyzbrojení farebnými vrecami vyčistili okolie školy a vlastným úsilím tak dokázali, že im na životnom prostredí naozaj záleží. Škoda, že najviac odpadkov našli práve pri našej škole, a tak odkazujú tým, čo to ešte stále nevedia, že odpad patrí do koša a ďakujú všetkým, ktorí to rešpektujú.
Deň Zeme

Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

ImageV dňoch 21. – 22.4.2015 sa v Zemplínskom osvetovom stredisku v Michalovciach konalo okresné a regionálne kolo v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci. Najúspešnejší sme boli v II. kategórii /4.-6.r./, kde Natália ČISÁROVÁ získala v kat. poézia 2. miesto a Daniela KUŠNÍROVÁ v próze DIPLOM za presvedčivý prednes. Srdečne blahoželáme! Obe štvrtáčky navštevujú recitačný krúžok pod vedením p. uč. Hospodárovej.
Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

Slávnostný zápis prvákov- VIDEO

ImageNa našom školskom youtube pribudlo aj video zo slávnostného zápisu budúcoročných prváčikov. Video si môžete pozrieť priamo na tomto linku, alebo po kliknuti na ikonu YOUTUBE v hornej časti stránky.

Slávnostný zápis prvákov

ImageV piatok 24.4.2015 sa vo veľkej telocvični uskutočnil slávnostný zápis prvákov. Super atmosféru z prvého veľkého dňa v budúcej škole si môžete pozrieť na pekných fotografiách.
Slávnostný zápis prvákov

Rozprávka je cool - DOLPNENÉ

ImageAj keď s pomerne veľkým časovým odstupom uverejňujeme fotografie a videá z akcie Rozprávka je cool. Dôvodom časového skĺzu je, že fotky a videá tentokrát vyberali a strihali žiaci. Videá si môžete pozrieť na našom školskom youtube.
DOLPNENÉ foto - Rozprávka je cool

Úspech našich basketbalistiek

Image

Naše basketbalistky ako tohtoročné majsterky okresu obhájili aj 1.miesto v XII. ročníku Žiackej basketbalovej ligy o Pohár primátora mesta Michaloviec. Vo finále jednoznačne zvíťazili nad V.ZŠ. Celkové poradie: 1.VIII.ZŠ., 2.V.ZŠ, 3.VI.ZŠ, 4.VII.ZŠ., 5.I.ZŠ., 6. III.ZŠ., 7. II.ZŠ
Basketbal o Pohár primátora

Fantastický úspech našich strelcov - DOPLNENÉ FOTO

Image

Na Majstrovstvách SR vo vzduchovej streľbe sa majstrom Slovenska stal žiak 9.B triedy - Radovan PADO. Zvíťazil s nástrelom 295 bodov z celkových 300!!! Majsterkou Slovenska sa vo svojej kategórii stala Natália PADOVÁ s nástrelom 293 bodov. Skvelý výsledok dovŕšilo družstvo mladších žiakov v zložení Natália Padová, Jakub Hreňo a Peter Vasiľ, ktoré obsadilo s nástrelom 845 bodov bronzovú priečku. Všetkým srdečne gratulujeme.
FOTO - Streľba zo vzduchovej zbrane

Rozprávka je cool

V posledných marcových dňoch vyvrcholila v našej škole akcia venovaná mesiacu knihy - Rozprávka je cool. Žiaci 2. stupňa nacvičili pre triedy 1. stupňa dramatizáciu rozprávky. Vyrobili si kulisy, kostýmy, pripravili pre mladších služiakov kvízy, zábavné úlohy aj pohostenie. Úlohou maličkých žiakov bolo rozprávku prečítať, aby vedeli odpovedať na úlohy v kvíze. Z akcie bude niekoľko žiackých videí aj kopec fotografií. Zatiaľ si môžete pozrieť reportáž odvysielanú na TV Mistrál.
TV Mistrál - Rozprávka je cool

Ďalší postup na celoslovenské kolo súťaže

30.3.2015 sa naše žiačky Alexandra Behunčíková a Barbora Dulinová zúčastnili na krajskom kole dejepisnej olympiády. Obe súťažili v kategórii žiakov 9. ročníka. Víťazkou sa stala Alexandra Behunčíková. Našu školu aj košický kraj bude reprezentovať v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční na prelome mesiacov apríl a máj v Bratislave. Na súťaž obe žiačky pripravovala Mgr. Andrea Palkociová.

Biblická olympiáda

ImageĎalší pekný úspech sa podaril našim žiakov v rámci biblickej olympiády. 13. 3.2015 sme v okresnom kole tejto súťaže obsadili 3. miesto. Školu reprezentovalo trojčlenné družstvo v zložení: Saša Behunčíkova, Jana Tutková a Vierka Vasiľova.

Krajské kolo v streľbe zo vzduchovej zbrane

ImageDňa 4.3.2015 naša škola organizovala krajské finále v streľbe zo vzduchovej zbrane. Naši žiaci s veľkým náskokom a prehľadom vyhrali všetky obsadené kategórie. Rado Pado zvíťazil s nástrelom 295 bodov kategóriu starších žiakov. Natália Padová zvíťazila v kategórii mladších žiačok s nástrelom 292 bodov. Zmiešané družstvo v zostave Natália Padová, Jakub Hreňo a Peter Vasiľ zvíťazilo v kategórii družstiev mladších žiakov. Všetci si vybojovali postup na Majstrovstvá Slovenska. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce.
Streľba zo vzduchovej zbrane

Okresné finále v basketbale dievčat

Image Dňa 03.03.2015 sa v našej telocvični konalo okresné finále v basketbale žiačok. Naše dievčatá v dramatickom finále zdolali V. ZŠ a vybojovali si postup na krajské finále v Rožňave. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce.
Okresné finále v basketbale dievčat

Valentín v maskách 2015

Image13. februára naša škola ukončila fašiangy veselou celoškolskou akciou "Valentínske učenie v maskách". V zábavnom prestrojení prišli nielen žiaci, ale aj mnohí učitelia. V ŠKD pripravili počas fašiangov „Karneval“ plný zábavy, súťaží a dobrôt.
Vyhodnotenie najlepších tried.
1. stupeň: 1.C masky, 3.B valentínska atmosféra.
2. stupeň: 5.C masky, 9.A masky a atmosféra.
Najoriginálnejšia maska: Sarah Kovalová – Klobučník z rozprávky Alica v krajine zázrakov. Video z celej akcie strihali žiaci deviateho ročníka, ako zadanie na hodine informatiky. Výsledné videá si môžete pozrieť na školskom youtube.
Valentín v maskách 2015 - foto
Valentín v maskách 2015 - videá 1,2
Valentín v maskách 2015 - video 3

Lyžiarsky výcvik 2015

ImageV dňoch 9.2. - 13.2.2015 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka v stredisku SKI areál Ľubovnianske kúpele. Našťastie tento rok bolo snehu neúrekom, takže výcvik prebehol bez najmenších problémov.
Lyžiarsky výcvik 2015

Skvelé umiestnenie v dejepisnej olympiáde

Aj v tomto školskom roku sa nám podaril skvelý úspech v okresnom kole dejepisnej olympiády. Zo štyroch kategórii sme vyhrali dve. Medzi žiakmi deviateho ročníka vyhrala minuloročná celoštátna víťazka Alexandra Behunčíková. Druhá v tej istej kategórií skončila Barbora Dulinová. Víťazkou medzi šiestakmi sa stala Vierka Vasiľová. Na výborných šiestych miestach skončili žiačky Tamara Capová a Katka Mikulová. Gratuláciu si zaslúžia aj p. uč. Palkociová a p. uč. Vasiľová, ktoré žiakov na súťaž pripravovali.

2% z daní

Na podstránke 2% z daní - v časti rodičia - sme aktualizovali údaje, potrebné k poukázaniu 2% zo zaplatenej dane za rok 2014. Prosíme všetkých rodičov, známych a priateľov, o podporu našej školy poukázaním tejto sumy pre našu základnú školu.

Polročné vysvedčenie

ImagePolovička školského roka je za nami. Prváčikovia dostali svoje prvé školské vysvedčenie. Pani učiteľky ich pochválili, vyzdvihli ich usilovnosť ale aj usmernili, kde je potrebné pridať. Väčšina starších žiakov dnešný deň berie už ako samozrejmosť. Ako vyzeralo odovzdávanie vysvedčení v prváckych triedach aj v niektorých triedach starších žiakov si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Polročné vysvedčenie 2015

Šaliansky Maťko - 1. miesto

Image Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa od svojho vzniku v roku 1991 vyprofilovala na významnú a celoslovensky veľmi dobre známu súťaž v prednese slovenských povestí. Dom Matice v spolupráci so Zemplínskou knižnicou Gorazda Zvonického zorganizoval 27. januára 2015 okresné kolo tejto súťaže. Svedomitá príprava sa vyplatila žiačke 4.A Natálii ČISÁROVEJ, ktorá zvíťazila v 2.kategórii /4.-5.roč./ a postúpila do krajského kola súťaže. Srdečne blahoželáme!
Šaliansky Maťko - 1. miesto

Víťazstvo v súťaži Korčuluje celé Slovensko

ImageŽiaci prvého a druhého ročníka absolvovali korčuliarský kurz v rámci projektu Korčuľuje celé Slovensko. Na záver sa stretli všetky tri zúčastnené školy v spoločnej súťaži. Druháci, minuloroční majstri Slovenska s prehľadom zvíťazili. Prváci obsadali v svojej kategórii 2 miesto. Aj napriek maródke najlepších korčuliarov dosiahli pekný výsledok. Druhákov budeme čoskoro povzbudzovať na krajskom kole v Košiciach.
Korčuluje celé Slovensko - okres

Víťazstvo v okr. kole matematickej olympiády

21. januára 2015 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády v ZŠ Okružná Michalovce. Víťazkami v kategórii Z9 sa stali naše žiačky Alexandra Behunčíková a Juliána Javorská. Obe získali rovnaký počet 18 bodov a obsadili spoločné prvé miesto. Obe by tak mali postúpiť na krajské kolo. Na peknom 5. mieste sa umiestnila Ester Borková v kategórii Z5. Gratulácia k postupu patrí aj p. učiteľke Markušovej, ktorá obe víťazky na súťaž pripravovala.

Návšteva z Indonézie a Turecka

ImageNaši štvrtáci práve zažívajú netradičný týždeň. Hodiny anglického jazyka majú tentokrát spestrené anglicky hovoriacimi lektormi. Našu školu navštívili „ native speakers“: Devina z Indonézie a Alp, ktorý pochádza z Turecka. Na svojich hodinách sa snažia vytvoriť príjemnú, nápomocnú a inšpiratívnu atmosféru, no najmä prekonať bariéru pri rozprávaní zábavnou formou. Nakoľko si za cieľ kladieme pripraviť našich žiakov tak, aby boli schopní bez problémov pohotovo a správne komunikovať v zahraničí, sú pre nás veľkým prínosom. Ďakujeme! Thank you, Devina and Alp – Enjoy your stay!
Zahraniční lektori I.
Zahraniční lektori II.

Z triednych stránok

ImageNa triednych stránkach (úplne dole na stránke) nájdete opäť veľa akcií, ktoré sa uskutočnili v predvianočnom čase. Keďže väčšina návštevníkov stránky nekliká na všetky triedne weby, rozhodli sme sa aj na hlavnej stránke upozorniť na najzaujímavejšie z nich.
1.C video z vianočnej besiedky
Imatrikulácia prvákov
4.A Vysokoefektívne učenie

Zápis do prvého ročníka

Základná škola Pavla Horova Michalovce, Kpt. Nálepku 16, oznamuje rodičom, že zápis do 1. ročníka sa uskutoční od 15. januára do 15. februára 2015 v čase od 8:00 do 15:30. K zápisu je potrebné doniesť občiansky preukaz jedného z rodičov a rodný list dieťaťa (neoverená kópia). Dieťa môže, ale nemusí prísť. Pre deti organizujeme neskôr slávnostný zápis. Zároveň upozorňujeme na možnosť odoslať potrebné údaje dopredu, formou online formulára, čím ušetríte veľa času.

Ako píše svet

Iba výnimočne na tejto stránke uvádzame v aktualitách odkaz na iné web stránky. Nasledujúca stránka si zaslúži pozornosť. Je to nádherná ukážka ako píše celý svet. Ide o experimentálnu stránku, kde môžu ľudia z celého sveta napísať písmeno tak, ako ho bežne píšu. Zo všetkých pokusov potom vzniká univerzálny "svetový" tvar písmena. Uhádnete čo je výsledok? Podobajú sa na naše klasické "slovenské" písané písmená? Pozrite si výsledok. Momentálne je na stránke 1732477 písmen, ktoré napísali ľudia zo 157 krajín sveta.
Univerzálne "svetové" písmo

Propagačné video

ImagePo pár rokoch sme opäť natočili propagačné video o škole. Vo videu účinkujú žiaci, učitelia aj rodičia ZŠ P. Horova Michalovce. Zábery pochádzajú z tohto, ale aj predošlých rokov. Snažili sme sa predstaviť školu v čo najširšom zábere, ale zároveň sme nechceli, aby bolo video príliš dlhé. Dúfam, že sa vám 7 minút videa, mesiac práce žiakov a týždeň strihania budú páčiť.
Propagačné video školy 2014

Vianočná výzdoba

ImageŽiacka školská rada zorganizovala pred Vianocami súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu a atmosféru triedy. Víťazmi boli: 1. stupeň 3. miesto 3.A, 2. miesto 4.A, 1. miesto 4.B,
2. stupeň: 3. miesto 6.C, 2. miesto 6.A, 1. miesto 9.A.
Tieto triedy si pochutili na sladkej odmene. Všetkým zúčastneným triedam ďakujeme za účasť a spomenutým triedam srdečne blahoželáme!
Vianočná výzdoba tried

Mikuláš 2014

ImageŽiaci v našej škole zažili už tradične fantastického Mikuláša. Aj keď po snehu nebolo ani chýru ani slychu, na skvelej atmosfére to nič nezmenilo. Osmička zase dokázala, že je pre žiakov zážitkom. Tažko si predstaviť iného riaditeľa, ako sedí v takej zime na rebríku, len aby prichystal takúto "show".
Mikuláš 2014

Osmička opäť v RTVS

ImageV nedeľu 7.12.2014 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach príspevok o používaní moderného písma Comenius Script v našej škole. Podobný príspevok krátko predtým odvysielala aj lokálna TV Mistrál Michalovce. Všetky správy v médiach o našej škole si môžete pozrieť v príslušnej časti nášho webu, pod názvom Média o nás.
RTVS - hlavné správy - Comenia Script
7.12.2014

Milónový web

ImageV roku 2008, kedy sme spustili do prevádzky druhú verziu našej web stránky školy, sme zároveň spustili na stránke počítadlo. Analyzuje 3 časti. Počet jedinečných návštevníkov, čas strávený na stránke a počet zobrazených stránok. Niekedy v týchto mesiacoch sme prekročili 1 000 000 jedinečných zobrazení stránok. Na školský web je to fantastické číslo. Viac aj o ďalších štatistikách si môžete pozrieť v príslušnej časti webu.
Štatistiky

Tabletová učebňa

ImageV uplynulých dňoch (po dodaní všetkých súčiastok) sa nám podarilo dokončiť novú tabletovú učebňu. Keďže škola z kapacitných dôvodov nemá priestor na ďalšiu samostatnú učebňu, tablety sú umiestnené v zborovni, ktorá celý deň slúži ako odborná učebňa. Štát síce dodal tablety, ale vôbec neriešil ich umiestnenie, nabíjanie a správu. Riešenie ktoré vidíte na fotografiách je naše vlastné. Oproti bežne dostupným nabíjacím skriniam sa nám podarilo ušetriť viac ako 1000€.
Tabletová učebňa

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk