Nové číslo školského časopisu

18. júl 2014

Publikované nové číslo školského časopisu - NAŠA OSMIČKA.

Informácie - DETSKÝ MESTSKÝ LETNÝ TÁBOR FIESTA 2014

1. júl 2014

Deti prihlásené do LT privítame dňa 14.07.2014. Zraz detí bude v triede, v budove číslo 3 ( pri jedálni školy) od 6,30 hod.- 08,00 hod. Žiadame rodičov priniesť kópiu preukazu poistenca. Deti si prinesú športové oblečenie, pršiplášť a vak. Desiata, obed, olovrant a pitný režim budú zabezpečené. O programe na každý deň budú deti a rodičia vopred informovaní.( Oznam na budove č. 3) Tešíme sa na vás.

Oznam

24. jún 2014

V piatok 27.6.2014 bude činnosť ŠKD iba do 10:00.

Záver školského roka 2013/2014

album033

27. jún 2014

Opäť je za nami ďalší školský rok. Z pohľadu dosiahnutých výsledkov žiakov bol mimoriadne úspešný. Podarilo sa nám vyhrať viacero súťaží na celoslovenskej úrovni, medzi jednotlivcami aj v kolektívoch. Ocenených žiakov, úspešných reprezentantov si môžete pozrieť na viacerých fotografiách tohto albumu. Teraz nastal čas prázdnin, dovoleniek a zaslúženého oddychu. Prajeme všetkým ešte raz príjemné prázdniny.

Záver školkého roka 2013/2014

Rekonštrukcie

album031

24. jún 2014

Udržať technický stav budov, z ktorých najstaršie majú viac ako 130 rokov je veľmi náročné. Škola ako aj zriaďovateľ hľadujú rôzne možnosti ako stav udržať alebo zlepšiť. Rekonštrukciu šatní pri veľkej telocvični financuje kompletne zriaďovateľ - Mesto Michalovce. Žiaci sa v rámci nej môžu tešiť na opravené šatne, sprchy aj toalety. Vymenia sa aj okná, podlahy a nevyhovujúce rozvody.
Druhú časť tvorí oprava podlahy telocvične. Na tú sa podarilo získať príspevok v rámci grantovej výzvy spoločnosti Nafta, časť prostriedkov poskytol aj športový basketbalový klub 1.BK Michalovce a časť financuje škola. Klub vybudoval aj ďalšie 2 vonkajšie streetbalové koše, ktoré po večeroch využíva mnoho detí, nielen z našej školy.
Posledný projekt je úprava školského dvoru pri budove č. 4. Dvor bol po minuloročnej havárii kanalizácie v dezolátnom stave. Na jeho úpravu sa podarilo získať časť finančných prostriedkov z dotácie Primátora mesta Michalovce. Časť prostriedkov poskytlo Rodičovské združenie, škola a časť sme získali sponzorsky. Veľké poďakovanie patrí p. Ing. Mikulovi a firme Stavos s.r.o, ktorá zrealizovala sponzorsky vybudovanie betónového chodníka. Veľkú časť práce urobili aj žiaci či p. školníci. Za necelých 1000€ sa tak podarilo veľmi pekne zrevitalizovať areál školy.

Projekt revitalizácie školského dvora
Oprava podlahy telocvične a šatní

Športové úspechy

album030

24. jún 2014

Všestrannosť našej školy dokazujú aj veľmi dobré športové výsledky. Po dvoch rokoch, keď boli naše žiačky majsterkami Slovenska vo florbale, tentokrát prehrali až vo finále a získali druhé miesto v celoslovenskom kole. Podobne aj žiaci prvého stupňa získali veľmi dobré umiestnenie zo súťaže vo viacboji - všestrannosti žiakov O Pohár primátora mesta. Družstvo 3. ročníka získalo 1. miesto a celá ZŠ spolu získala 2. miesto.

Majstrovstvá Slovenska vo Florbale 2014
Súťaž športovej všestrannosti o Pohár primárora mesta

"Zabudnuté" fotoalbumy

album028

24. jún 2014

V zhone na konci školského roka sa občas stane, že sa na niečo zabudne. Tentokrát sa "zatúlali" fotoalbumy z dvoch akcií. Prvou bol deň naopak a druhou škola v prírode.

Deň naopak
Škola v prírode

Mestská športová olympiáda

album026

2. jún 2014

V tomto roku sa uskutočnil XXXII. ročník mestskej športovej olympiády žiakov michalovských základných škôl v atletike a v kolektívnych športoch. V basketbale, hádzanej a vo volejbale. Dvojdňovej olympiády sa zúčastnili všetky michalovské základné školy, CZŠ sv. Michala a Osemročné gymnázium. Výsledky našej ZŠ v kolektívnych športoch: 1.hádzaná chlapci,1.basketbal dievčatá,3.basketbal chlapci,3.volejbal dievčatá. Atletika 3. – 4. roč. chlapci: 3.miesto. Atletika 5. – 6. roč. chlapci: 2.miesto. Celkové umiestnenie: 4.miesto.

Mestská športová olympiáda 2014

Letný tábor

16. jún 2014

V dňoch 14.júl – 18. júl 2014 bude v škole letný tábor. Bližšie informácie získate po kliknutí na leták.

Leták - letný tábor 2014

Exkurzia Paríž 2014

album025

2. jún 2014

V dňoch 18.5.2014-23.5.2014 sme zorganizovali školskú exkurziu do Francúzska a Rakúska. Na školskom youtube nájdete zostrihané video aj podrobnejší program exkurzie. Tu si môžete pozrieť výber fotografií.

Exkurzia Paríž 2014

Výberové konanie

16. máj 2014

Primátor Mesta Michalovce - štatutárny zástupca zriaďovateľa, v zmysle § 3 a § 4 zákona č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v nadväznosti na zákon č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v y h l a s u j e výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľ/ka:
Základnej školy v Michalovciach, Jána Švermu 6,
Základnej školy v Michalovciach, Moskovská 1,
Základnej školy v Michalovciach, Jana A. Komenského 1,
Základnej školy v Michalovciach, Školská 2,
Základnej školy v Michalovciach, Okružná 17,
Základnej školy v Michalovciach, Krymská 5,
Základnej školy Pavla Horova v Michalovciach, Kpt. Nálepku 16.,

Informácie k výberovému konaniu

Okresné kolo súťaže Slávik Slovenska 2014

album024

9. máj 2014

Dňa 6. mája 2014 sa v našej škole uskutočnilo okresné kolo sútaže Slávik Slovenska 2014. Súťaz bola zorganizovaná pre okresy Michalovce aj Sobrance. Výsledková listina je pre obidva okresy súčasne. Okrem výsledkov si môžete pozrieť aj bohatú fotodokumentáciu z celej akcie.

FOTO
VÝSLEDKY

Ďalší fantastický celoslovenský úspech

album023

4. máj 2014

Dňa 3. mája 2014 sa v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo Dejepisnej olympiády. Víťazkou v kategórii 8. ročníka sa stala naša žiačka, Alexandra Behunčíková z 8.A triedy. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov v Primaciálnom paláci sa zúčastnila aj p. uč. Andrea Palkociová, ktorá Sašu počas celej sútaže pripravovala. Obom patrí veľká gratulácia a poďakovanie. Fotografie zo samotného vyhlásenie víťazov, ale aj zo sprievodných akcií podujatia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúci link.

Dejepisná olympiáda - celoslovenské kolo

Slávnostný zápis prvákov

30. apríl 2014

album022

Po kliknutí na odkaz si môžete pozrieť fotografie zo slávnostného zápisu prvákov. Video z celej akcie zostriháme a uverejníme v najbližších dňoch.

Slávnostný zápis prvákov - foto

Slávnostný zápis

24. apríl 2014

V piatok 25. apríla 2014 pozývame všetkych našich budúcich prváčikov aj ich rodičov na slávnostný zápis. Začiatok zápisu je o 16:30 v priestoroch veľkej telocvične školy.

Prijatie u primátora mesta Michalovce

16. apríl 2014

album021

Dňa 14.04.2014 boli naši prváci - majstri Slovenska v "malom korčuľovani" prijatí u primátora mesta, ktorý im poďakoval za reprezentáciu mesta. Na prijatí sa zúčastnili okrem súťažiacich žiakov aj ich pani učiteľky a tréner, ktorý ich v rámci projektu Korčuľuje celé Slovensko na súťaž pripravoval.

Prijatie u primátora mesta Michalovce

Deň vody

14. apríl 2014

album019

Dňa 27.3.2014 sme na našej škole venovali SVETOVÉMU DŇU VODY, preto žiaci 2. stupňa pripravili program pre žiakov 1.stupňa. Počas tohoto dňa chodila po triedach porota, ktorá hodnotila hlavne výzdobu tried ale aj prezentáciu žiakov. Bolo veľmi náročne vybrať len 3 najlepšie triedy ale nakoniec sa porota zhodla takto:
3.miesto patrí triede 5.C,
2.miesto patrí 5.A a
1.miesto patrí 7.A.
Tieto 3 triedy boli samozrejme ocenené.
Deň vody
Deň vody - víťazi

Výsledky Matematickej olympiády

14. apríl 2014

9.4.2014 sa 81 žiakov z okresu Michalovce zúčastnilo 63. ročníka MO kategórií Z6, Z7 a Z8. V šiestom ročníku boli 3 úspešní riešitelia, v siedmom ročníku viac ako 9 bodov získalo 20 žiakov a v ôsmom ročníku bolo v okrese 5 úspešných riešiteľov.

výsledková listina Z6
výsledková listina Z7
výsledková listina Z8

Rozprávková noc v škole

8. apríl 2014

album016

Pri príležitosti Medzinárodného dňa knihy pripravili vychovávateľky ŠKD pre deti literárno-zábavné podujatie pod názvom "Rozprávková noc" Prostredníctvom pána Knižôčky a škriatkov Huncútika a Polepetka sa deti oboznámili so vznikom kníh a putoval rozprávkami. Lúštili, hádali, skladali obrázky, dramatizovali rozprávkové texty a zábavnou formou tak spoznávali spisovateľov a ich tvorbu. K nezabudnuteľným zážitkom patrila aj samotná rozprávková noc v škole, ktorá bola vyvrcholením celého podujatia. Na školskom youtube si môžete z tejto super akcie pozrieť aj video.

Rozprávková noc v škole - album1
Rozprávková noc v škole - album2
Rozprávková noc v škole - album3

Ďalší celoslovenský úspech

4. apríl 2014

Dňa 3. apríla 2014 sa uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže v ruskom prednese a speve Ruské slovo. V tvrdej konkurencii sa víťazkou v prednese stala žiačka našej školy Katarína Mikulová. Katka vyhrala aj minulý rok a stala sa už štvornásobnou Majsterkou Slovenska. Premierovo odborná porota posudzovala videozáznamy a rozhodla na ich základe. Súťažný záznam si môžete pozrieť aj na našom školskom youtube. Veľké poďakovanie okrem víťazky patrí aj p. učiteľke V. Kmecovej, ktorá staronovú celoštátnu vítazku pripravovala.

Škola v denníku ČAS

3. apríl 2014

album015

O našom vítazstve v sútaži Korčuluje celé Slovensko ste sa mohli dočítať aj v denníku Čas. Po kliknutí na odkaz, si môžete pozrieť oskenovanú stranu z dnešného vydania - 3.4.2014.

Korčuluje celé Slovensko - denník Čas

Pokračujeme vo výborných výsledkoch

3. apríl 2014

Po zisku titulu Majstrov Slovenska v súťaži Korčuľuje celé Slovensko sa nám podaril ďalší výrazný úspech. Naše žiačky Alexandra Behunčíková a Barbora Dulinová z 8. ročníka, získali prvé aj druhé miesto vo svojej kategórii na krajskom kole Dejepisnej olympiády. Alexandra získala zároveň "historický" postup na celoslovenské kolo tejto vedomostnej súťaže. Víťazka získala 91 bodov zo 100 a druhá Barbora mala iba o 2 body menej. Súťažiaci na treťom mieste zaostal o ďalších 9 bodov. Saša a Barbora si tak "prehodili" poradie z minulého roka, keď takisto obsadili prvé aj druhé miesto, bohužiaľ v nepostupovej kategórii. Poďakovanie patrí aj Mgr. A. Palkociovej, ktorá obe dievčata na súťaž pripravovala.

SME MAJSTRI SLOVENSKAAAAAAAAAA!!!

27. marec 2014

album015

Po víťazstvách v okresnom aj krajskom kole sa našim prváčikom podaril fantastický úspech aj v celoslovenskom finále súťaže Korčuľuje celé Slovensko. Súťaž organizoval Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s hokejovými klubmi. Uspeli sme vo veľmi silnej konkurencii družstiev zo Skalice, Žiliny, Zvolena, Banskej Bystrice, Nitry a Košíc. Finále sa uskutočnilo 27. marca 2014 v košickej Crow aréne. Veľké poďakovanie patrí okrem víťazov aj Hokejovému klubu Michalovce, trénerovom mládeže Jozefovi Kužmovi a Ivanovi Králikovi, pani učiteľkám Márii Karoľovej, Bibiáne Novákovej, Kataríne Olšavskej a úžasne povzbudzujúcim rodičom. Prestížne ocenenie odovzdal našim malým bojovníkom prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček. Video a fotografie z celej akcie si môžete pozrieť na nasom youtube a po kliknuti na nasledujúci odkaz.

školský youtube kanál
Korčuluje celé Slovensko - finále
Foto z rodičovských fotoaparátov

Valentín na všetky spôsoby

27. marec 2014

album013

Aj keď je valentínske obdobie už dávno za nami, uverejňujeme dodatočne viacero akcií, ktoré sa v škole počas neho uskutočnili. Oneskorenie je spôsobene tým, že každú akciu sme zaznamenávali na iný fotaparát, videokameru či už školskú alebo rodičovskú, preto nám zhromaždenie materiálu chvíľu trvalo. Akcie však boli vynikajúce a určite stojí zato pozrieť si ich. Nezabudnite kliknúť aj na školský youtube kanál, kde nájdete aj zostihané videá.

Karvenal 2014
Marťanský ples_2014
Valentínska noc piatakov 2014
Valentínska párty 2014
Valentínske srdce 2014

Nový príspevok na youtube

27. marec 2014

Dňa 20.3.2014 odvysielala TV Mistrál v svojom spravodajstve príspevok o zavedení rozvoji čitateľskej gramotnosti na netradičných hodinách slovenčiny v našej škole. Reportáž si môžete pozrieť aj na našom školskom youtube.

školský youtube kanál

Pohár primátora - basketbal

27. marec 2014

album008

V telocvični Gymnázia P.Horova sa v marci uskutočnil záverečný finálový turnaj v basketbale žiačok o Pohár primátora mesta Michalovce. Naše žiačky v súboji o prvé miesto zaslúžene vyhrali nad VI.ZŠ 46:13. Obhájili tak prvé miesto z minulého roka. Celkové poradie:
1. ZŠ P. Horova MICHALOVCE
2. VI. ZŠ MICHALOVCE
3. V. ZŠ MICHALOVCE
4. I. ZŠ MICHALOVCE
5. VII.ZŠ MICHALOVCE
6. II.ZŠ MICHALOVCE
Najlepšou strelkyňou turnaja bola naša E. Gazdová ktorá dala 25 bodov.

záver súťaže

Storytelling

27. marec 2014

album007

V rámci marca - mesiaca kníh si žiaci 4.A a 4.C hodiny anglického jazyka spestrili aj návštevou čitárne v kníhkupectve Books na ulici Sama Chalupku v Michalovciach. Metóda Storytelling je u detí veľmi obľúbená a zaradením tejto metódy do vyučovacieho procesu je žiakom umožnené osvojovať si cudzí jazyk hravou formou. "THE GINGERBREAD MAN – je názov rozprávky, ktorú sme spolu s pani učiteľkou spoznali prostredníctvom zaujímavých aktivít, hrou rolí a neminula nás ani sladká – perníková – odmena. Svoju návštevu si určite zopakujeme."

Storytelling_2014

Nové číslo školského časopisu

20. marec 2014

Práve vyšlo nové číslo školského časopisu - Naša Osmička 2014. Tentokrát je to Valentínske vydanie, pripravené s novou šéfredaktorkou a doplnenou redakčnou radou. Číslo nájdete po kliknutí na položku v menu - Školský časopis.

Média o nás

17. marec 2014

Škola sa snaží svoju prácu zviditeľniť vo všetkých médiach, kde je to možné. Dňa 17.3.2014 odvysielal Slovenský rozhlas príspevok o modernizácii a digitalizácii vyučovania v našej škole. Nahrávku si možete vypočuť aj na našej stránke.

Dobojované

17. marec 2014

album006

Dňa 16. marca 2014 skončila súťaž spoločnosti LIDL - Ekohra, v ktorej sme zbierali plastové fľaše s cieľom získať prostriedky na športové ihrisko, alebo rekonštrukciu športovísk. Chceme poďakovať všetkým rodičom, žiakom, učiteľom, zamestnancom, reštauráciám, hotelom aj firmám, ktoré nám so zberom pomohli. Na záver niekoľko humorných fotografií. V posledných dňoch súťaže sme narýchlo využili na odvoz fliaš všetko čo sa dalo. Naozaj všetko :)

záver súťaže

Nové video - naši malí bojovníci

14. marec 2014

Na školskom youtube pribudlo úžasné video z krajského kola projektu Korčuľuje celé Slovensko, v ktorom naši prváci VYHRALI! Pozerajte, stojí to zato. O našom víťazstve informuje aj oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja. Celý článok nájdete po kliknutí na odkaz.

školský youtube kanál
www.hockeyslovakia.sk

Fantastický úspech

13. marec 2014

album005

Fantastický úspech dosiahli naši úžasní prváčikovia v projekte Korčuľuje celé Slovensko. Po víťazstve v okresnom kole sa im podarilo vyhrať aj Krajské finále a 27.3.2014 sa zúčastnia na celoslovenskom finále tejto súťaže. Úspech je o to cennejší, že naša škola nemá práve najvhodnejšie podmienky na šport, ale žiaci aj napriek tomu dokážu dosiahnuť vďaka správnej motivácii a prístupu takéto úžasné výsledky. To len dokazuje, že najdôležitejšia v škole nie je fasáda, areál či ihriská, ale ľudia v nej.

Korčuľuje celé Slovensko

RIADITEĽSKÉ VOĽNO

11. marec 2014

V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z., riaditeľ školy oznamuje, že dňa 12.03.2014 z organizačných dôvodov (TESTOVANIE-9/2014) udeľuje žiakom 5. - 8. ročníka RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

Boj pokračuje :)

5. marec 2014

album004

Aj napriek prázdninám neľútostný boj o miesto pri predajni LIDL pokračuje:) Po kliknutí na obrázky uvidíte ako vyzerajú chodby školy a koľko fliaš takmer denne zmizne v automate na fľaše. Aj napriek tomu chceme všetkých poprosiť, aby neprestávali fľaše zberať. Ešte výhodnejšie bude odovzdávať ich priamo do Lidlu v čase keď nikto "neokupuje" automat. Najlepšie podvečer, či cez víkend. Nie je totiž problém nazberať dostatok fliaš, ale dokázať ich nahádzať do zberného automatu. Len tak pre zaujímavosť. Viete koľko ihrísk by sa dalo postaviť za jeden kamión? Odpoveď na túto absurdnú a nezmyselnú otázku nájdete po kliknutí na druhý odkaz.

Súťaž Lidl - Ekohra
Kamión - Odpoveď

Nový príspevok na youtube

23. február 2014

Dňa 20.2.2014 odvysielala TV Mistrál v svojom spravodajstve príspevok o zavedení elektronických učeníc v našej škole. Reportáž si môžete pozrieť aj na našom školskom youtube.

školský youtube kanál

Lyžiarský výcvik 2014

20. február 2014

album003

V dňoch 10.2. - 15.2.2013 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka. V tomto roku boli žiaci ubytovaní v stredisku SKI areál Ľubovnianske kúpele a lyžovalo sa aj v lyžiarskom stredisku SKI Litmanová. Aj napriek všeobecnému nedostatku snehu v tejto sezóne sa napokon lyžovať dalo a lyžiarský výcvik sa uskutočnil v plánovanom rozsahu.

Lyžiarský výcvik 2014

Exkurzia Paríž 2014

13. február 2014

ihrisko

Po úspešnej minuloročnej exkurzii do Anglicka sa škola rozhodla zorganizovať pre žiakov ešte atraktívnejšiu exkurziu PARÍŽ - VERSAILLES - DISNEYLAND - VIEDEŇ. Exkurzia sa uskutoční v termíne od 18.5.2014 do 22.5.2014. Všetky podrobnosti nájdete v nasledujúcich odkazoch a bližšie informácie u p. uč Gnoríkovej a Palkociovej.

Leták - exkurzia Paríž 2014
Prehlásenie pre rodičov

Zmena termínu súťaže EKOHRA

4. február 2014

Spoločnosť LIDL z technických príčin zmenila termín súťaže od 17.2.2014 do 16.3.2014. Plastove flaše môžete doniesť do školy, alebo počkajte s ich odovzdaním do zberného automatu až v uvedenom termíne.

Cestovateľský krúžok

4. február 2014

album002

V tomto školskom roku možnosť zaujímavých výletov pre žiakov ponúka aj cestovateľský krúžok. Na ich výletoch sa môžu zúčastniť nielen členovia krúžku, ale aj všetci ostatní žiaci, ktorí majú o ponúkaný výlet záujem. Po kliknutí na odkaz uvidíte fotografie z dvoch posledných výletov na Spišský hrad a do Aquaparku Delňa v Prešove.

Cestovateľský krúžok

ZABOJUJME SPOLU O IHRISKO

28. január 2014

ihrisko

Firma LIDL organizuje v mesiaci február 2014 súťaž EKOHRA. Prvé 3 ceny sú multifunkčné ihriská v hodnote 80 000€, 55 000€ a 35 000€. Ďalšie 4 ceny sú rekonštrukcie existujúcich športovísk v cene 10 000€. Naša škola ako jediná v meste nemá k dispozícii trávnaté ihrisko. Je to pre nás jedinečná šanca spoločnými silami získať pre deti lepšie podmienky pre športovanie. Pravidlá hry sú pomerne jednoduché. V predajni Lidl odovzdáte v termíne od 1.2.2014 do 28.2.2014 v automate akékoľvek plastové fľaše. Lístok z automatu odovzdáte triednej pani učiteľke. Nesmiete však súčasne odovzdať aj fľašu zo skla. Všetky odovzdané fľaše musia byť iba plastové. Fľaša nemôže byť zlisovaná. Vyhráva škola, ktorá odovzdá najviac plastových fliaš. Zber budeme vykonávať aj v škole,v každej triede. Väčšie množstvo fliaš budete môcť odovzdať ráno pri vchode do šatní v hlavnej budove do pripravenej nádoby(tak ako zberáme papier/gaštany). Bližšie informácie nájdete aj priamo na stránke LIDLu, po kliknutí na nasledujúci odkaz. Informácie dostali aj žiaci prostredníctvom tr. učiteľov, cez žiacký parlament a oznam uverejnia aj weby jednotlivých tried.

Lidl - súťaž EKOHRA

Rekonštrukcia vybavenia tried

17. január 2014

album001

V jednej z tried v hlavnej budove sme sa rozhodli na skúšku zrekonštruovať staré vstavané skrine. Pri rekonštrukcii sme zistili, že pôvodný materiál(drevo) je vo vynikajúcom stave. Namiesto nakupovania nových skrín preto určite postupne budeme rekonštrukovať vstavené skrine aj v ďalších triedach. Výsledok si pozrite na niekoľkých fotografiách.

Rekonštrukcia vybavenie tried

Zápis do 1. ročníka

10. január 2013

album053

Základná škola Pavla Horova Michalovce oznamuje, že v termíne od 15. januára – 15. februára 2014 sa uskutoční zápis žiakov do 1. ročníka na školský rok 2014/2015, v čase od 7.30 do 15.30 hod., v zborovni školy. Vzhľadom na veľký nával rodičov počas prvého dňa zápisu a dlhé čakanie sme sa rozhodli aj v tomto roku ponúknuť možnosť zaslať údaje potrebné k zápisu dieťaťa dopredu, formou online dotazníka. Vybavenie formalít zápisu sa tak výrazne skráti. Bližšie informácie o ponuke školy aj online formulár najdete po kliknutí na odkazy. Pri dotazníku je potrebné chvíľu počkať (v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia), aby sa načítal celý formulár.

ONLINE FORMULÁR PRE ZÁPIS
INFORMAČNÝ LETÁK

Výber z obsahu webových stránok tried a učiteľov

5. január 2014

album000

Na našom webe nájdete okrem hlavnej stránky aj 26 samostatných stránok tried a učiteľov. Tieto podstránky výrazne pomáhajú komunikácii medzi učitelmi, rodičmi a žiakmi. Vytvárajú si ich učitelia či vychovávateľky v ŠKD. Objavuje sa na nich veľmi zaujímavý obsah, ale málokto prekliká také množstvo stránok, preto sme sa rozhodli uverejňovať na hlavnej stránke odkazy na najzaujímavejšie akcie. Je to skutočne iba výber, pretože v každej triede sa niečo deje a nie je možné uverejniť všetko.

1.A - Vianočná besiedka
1.C - Imatrikulácia prvákov
3.A - vianočné tvorivé dielne
3.C - Vianoce prišli
5.A - Hudobná výchova - téma: dynamika
6.A - Hudobná výchova - téma: štýl pravekých kultúr
7.A - Hudobná výchova - téma: blues

Mikuláš 2013

10. december 2013

Na našom YOUTUBE pribudlo video z mikulášskej akcie. Určite si ho pozrite. Stojí zato :)

Imatrikulácia

6. december 2013

album053

Po niekoľkých týždňoch strávených vo „veľkej" škole boli naši prváčikovia pasovaní za ozajstných žiakov základnej školy. Pasovačka sa odohrala v malej telocvični a pre deti bola veľkým zážitkom. Video si môžete pozrieť v októbrových školských TV správach.

Imatrikulácia

Farebný vitamínový týždeň

6. december 2013

album052

V rámci „Týždňa boja proti drogám“ sa uskutočnil od pondelka 18. 11. do piatka 20.11. „Farebný vitamínový týždeň“. Počas tohto týždňa sme skúsili v škole skonzumovať viac ovocia a zeleniny podľa určitej farby. Každý deň sme si spestrili aj farebným oblečením. Najaktívnejšie triedy na prvom stupni:
4. miesto 1.A, 2.A, 4.C
3. miesto 1.C
2. miesto 3.A
1. miesto 4.B
Najaktívnejšie triedy na druhom stupni:
5.C a 7.A
Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom.

Farebný vitamínový týždeň

Okresné finále - STREĽBA

26. november 2013

album051

Dňa 21.11.2013 naša škola organizovala Okresné finále v streľbe zo vzduchovej zbrane. Z osemnástich pódiových umiestnení sme získali 10 a zároveň sme sa stali víťazmi v každej kategórii. Našim reprezentantom držíme palce na Majstrovstvách kraja v Spišskej Novej Vsi.

Okresné finále - STREĽBA

Ocenenie žiakov primátorom mesta

15. november 2013

album050

Na každoročnom ocenení najlepších žiakov primátorom mesta Michalovce, sme sa zúčastnili aj my. Ocenenie získali žiaci, ktorí dosiahli najlepšie výsledky vo vedomostných alebo športových súťažiach v uplynulom školskom roku.

Ocenenie žiakov primátorom mesta

Tipy na tablety

11. november 2013

V súvislosti so zavedením eUčebníc sa na nás obrátilo viacero rodičov so žiadosťou o pomoc pri výbere. Ešte raz však upozorňujeme, že nikomu neprikazujeme tablet kupovať! Po osobných skúsenostiach sa nám ako najvýhodnejší model s prihliadnutím na cenu zdá ASUS Memo Pad HD7 (ME173X) z modelového roku 2013. Jeho cena sa pohybuje okolo 149 €. Je vybavený kvalitným displejom, dostatočnou 8 hodinovou výdržou, rovnako dostatočnou úložnou kapacitu aj rýchlou ramkou. Po kliknutí na odkaz Vás presmeruje na stránku michalovskej firmy, takže môžete tablet kúpiť aj osobne v "kamennej" predajni. Prípadne môžete hľadať na internete výhodnejšiu cenu. Ak by niekto chcel ešte kvalitnejší model, tak v kategórii 7 palcových obrazoviek je momentálne asi najlepší Google Nexus 7, s cenou okolo 250 €. Výrazne neodporúčame kupovať tzv. "noname" tablety, väčšinou čínskej produkcie. Na záver na pobavenie "tablet" spred 100 rokov, ktorý používal pri vyučovaní v škole P.O. Hviezdoslav (dnes v Múzeu oravskej dediny). A vraj sa svet tak strašne rýchlo mení :)

ASUS MEMO PAD HD7 - Najlepší pomer výkon/cena

GOOGLE NEXUS 7 - Najlepší v kategórii 7 palcových tabletov

Tablet P.O. Hviezdoslava :)

Rekonštrukcia školskej jedálne III. fáza

11. november 2013

album049

Rekonštrukcia školskej jedálne pokračuje ďalšou fázou - opravou strechy a ukončením prác na vzduchotechnike. Nasávanie a komíny vzduchotechniky sú už na streche, veríme teda, že celá rekuperačná vzduchotechnická jednotka bude v najbližších dňoch spustená. Jej spustenie by malo vyriešiť väčšinu prolémov, ktoré v školskej jedálni momentálne existujú. Vlhký a horúci vzduch bude odsávaný mimo budovu a zároveň ním bude ohrievaný studený a čerstvý vzduch, ktorý bude privádzaný do jedálne. Toto by malo definitívne vyriešiť problémy so zrážaním vlhkosti na stenách a plesňami. Rekuperácia vzduchu pomôže aj ušetriť náklady na kúrenie, pretože privádzaný vzduch už bude ohriaty.

Rekonštrukcia školskej jedálne - 3. fáza

Rekonštrukcia školskej jedálne

4. november 2013

album047

Rekonštrukcia školskej jedálne aj naďalej pokračuje. Ďalšie práce by už ale nemali obmedziť varenie. V posledných dňoch bola takmer dokončená vzduchotechnika v jedálni. Boli nainštalované odsávače pár a zároveň bolo vymenené v celej jedálni vykurovanie. Zastaralé "gamatky" boli nahradené ústredným kúrením s kotlom a radiátormi. V najbližších dňoch by sa mala začať aj oprava časti strechy.

Rekonštrukcia školskej jedálne - doplnenie

Prevádzka školskej jedálne

3. november 2013

Podľa informácii realizátora rekonštrukcie jedálne, bude školská jedáleň od pondelka 4.11.2013 v prevádzke.

Dôležité informácie

22. október 2013

1. Z technických príčin (rekonštrukcia jedálne, montáž vzduchotechniky, montáž kúrenia a radiátorov) Vám oznamujem, že v dňoch 23.10. - 29.10.2013 sa v školskej jedálni nebude variť. Prosím, zabezpečte svojím deťom dostatok stravy a pitný režim.

2. V dňoch 28.10. a 29.10. udeľuje riaditeľ školy žiakom RIADITEĽSKÉ VOĽNO. V prípade nevyhnutnej potreby, môže byť v týchto dňoch, v čase 08.00 - 12.00 hod. pre žiakov 1. - 4. ročníka zabezpečený pedagogický dozor. Prosím, informáciu o tom, či bude Vaše dieťa počas riaditeľského voľna v škole, podajte svojej p. vychovávateľke.

Ďakujem za porozumenie a ústretovosť.

Mgr. Pavolko - riaditeľ školy

Rekonštrukcia školskej jedálne

21. október 2013

album047

V týchto dňoch pokračuje rekonštrukcia jedálne najnáročnejšou časťou - inštaláciou vzduchotechniky v kuchyni. Aby ste si vedeli predstaviť rozsah a náročnosť vykonávaných prác, uverejňujeme nasledujúce fotografie. Budova je stará a takmer každodenne je potrebné riešiť "prekvapenia", ktoré spôsobujú komplikácie pri rekonštrukcii. Prosíme preto žiakov aj rodičov o trpezlivosť.

Rekonštrukcia školskej jedálne

Nový vnútorný poriadok školy

21. október 2013

V súvislosti so zavedením eUčebníc vstupuje do platnosti aj nový školský poriadok. Používanie elektronických učebníc upravuje posledný článok 11. Celé znenie nájdete v časti Školské dokumenty.

eUčebnice

20. október 2013

Od pondelka 21.10.2013 si môžete na hodinu informatiky doniesť USB alebo tablety, aby ste si mohli stiahnuť eUčebnice. Bližšie informácie sa dozviete na hodinách informatiky.

Oznam - jedáleň

14. október 2013

Podľa informácii od realizátora rekonštrukcie bude školská jedáleň mimo prevádzky v dňoch 18.10.2013 (piatok) a aj začiatkom budúceho týždňa minimálne 21.10.2013 (pondelok) a utorok 22.10.2013 (utorok). Ďalšie prevádzka bude závislá od postupu a rýchlosti rekonštrukčných prác.

Nové videá na youtube

10. október 2013

Na našom youtube si môžete pozrieť dve nové videá. Je to príspevok odvysielaný v TV Mistrál dňa 3.10.2013 o modernom vybavení v našej škole a "humorné" video o byrokracii v školstve. Pozrite si aké hlúposti musíme vyrábať, koľko papiera a toneru zničíme na neuveriteľné zbytočnosti. Video vzniklo v priebehu 10 dní. Vynásobte si to koľko toho bude počas celého roka a získate predstavu akú horu papiera a tonerov spotrebujeme. A vraj žijeme v digitálnom svete!

Školský youtube kanál

Príspevky v TV Mistrál

29. september 2013

Na našom youtube si môžete pozrieť dve nové videá. Sú to príspevky odvysielané v TV Mistrál dňa 5.9.2013 a 26.9.2013. Prvý je z otvorenia školského roka, na ktorom sa v našej škole zúčastnil aj primátor mesta Viliam Záhorčák a druhý je o kreatívnom vyučovaní v našej škole v ročníkoch prvého stupňa.

Školský youtube kanál

Spomienky na minulý školský rok

25. september 2013

Ak si chcete zaspomínať na minulý školský rok pozrite si náš youtube kanál. Uverejnili sme materiál z posledných troch mesiacov školského roka v podobe školských TV správ. Aprílové správy vám ponúknu napríklad video z exkurzie do Anglicka, v májových si môžete pozrieť tvorivé dielne a júnové prinesú reportáž zo slávnostného zápisu prvákov.

Oznam - jedáleň

24. september 2013

Podľa informácii od realizátora rekonštrukcie školskej jedálne bude prevádzka jedálne do konca tohto týždňa umožnená. Minimálne do piatka tento týždeň sa teda bude v školskej jedálni variť. Informácie pre budúci týždeň budeme vedieť až v nedeľu.

Digitálne učebnice

20. september 2013

Vzľadom nato, že v niektorých triedach sa pravdepodobne k rodičom dostali neúplné informácie o možnosti používania elektronických učebníc, uverejňujeme nasledujúci materiál.

Digitálne učebnice

Dôležitý oznam

20. september 2013

Z dôvodu rekonštrukcie kuchyne sa v pondelok 23.9.2013 v školskej jedálni nevarí. V prípade, ak by rekonštrukčné práce neprebehli podľa plánovaného harmonogramu, bude v priebehu pondelka zverejnený ďalší postup. Všetci stravníci sú zo stravy automaticky odhlásení.

Exkurzia Taliansko 2013

20. september 2013

Po úspechu minuloročnej exkurzie do Anglicka ponúkame žiakom možnosť spoznať aj krásy Talianska. Termín exkurzie nie je ešte presne dohodnutý, ale mala by to byť druhá polovica októbra 2013. Do stredy 25.9.2013 sa musia žiaci záväzne nahlásiť v kabinete AJ. Hlavné organizátorky exkurzie sú p. Gnoríková a p. Semanová. Bližšie informácie nájdete v prílohe a fotografie z minuloročnej exkurzie v Anglicku vo fotogalérii.

Bližšie informácie o exkurzii do Talianska

Pekná spolupráca rodičov a školy

18. september 2013

album046

Najkrajším darčekom pre pedagóga je vidieť usmiatu detskú tváričku. Tento úsmev na tvárach Vašich detí sa nám podarilo vyčariť vďaka p. Hajduovi, ktorý po ozname, že budeme Marťankovia, bez váhania oslovil firmu Walmark s prosbou o zaslanie propagačných materiálov na výzdobu triedy. Pani Ing.Miriam Miartušová reagovala kladne a potešila nás kopou vitamínov a darčekovými predmetmi. Za čo jej, firme Walmark a p. Hajduovi- ockovi trojičiek, patrí VEĽKÁ VĎAKA. Je oveľa ľahšie vyčariť úsmev na tvárach vašich detí, keď sú nápomocní aj rodičia. Hlboko si to s pani učiteľkou ceníme a veríme, že spolupráca medzi rodičmi a pedagógmi bude aj naďalej pokračovať.

Pekná spolupráca rodičov a školy

Výber krúžkov

13. september 2013

V príslušnej časti našej web stránky si môžete vyberať z ponuky záujmových útvarov (krúžkov) pre tento školský rok. Sú rozdelené pre 1. a 2. stupeň.

Nové pomôcky z projektu ESF

6. september 2013

album045

Aj keď si mnoho ľudí myslí, že učitelia cez leto prázdninujú, nie je to tak. Jednou z aktivít, ktoré sa uskutočnili počas letných prázdnin bola aj dodávka a prevzatie nových pomôcok nakúpených v rámci projektu z ESF. Pomôcky v celkovej hodnote viac ako 23 000 € skvalitnia vyučovania a urobia ho atraktívnejšie pre deti. Škola sa nielen počítačovým vybavením, ale aj pomôckami určite zaradila medzi špičku v rámci Slovenska. Napríklad v oblasti vyučovania anglického jazyka sme nakúpili takmer všetko, čo ponúka slovenský trh. Nové pomôcky pribudnú aj pre 1. stupeň, informatiku, matematiku, dejepis, zemepis, slovenský jazyk, občiansku náuku či hudobnú výchovu. Veď napokon, pozrite si na fotografiách ukážky aspoň niektorých nových pomôcok.

Nové pomôcky z projektu ESF

Začiatok školského roka 2013/2014

2. september 2013

album044

Tak a je to tu. Slávnostné otvorenie školského roka máme za sebou. Prváčikovia sa konečne dočkali svojho veľkého dňa. Okrem pána riaditeľa ich tento rok privítal aj pán primátor. Fotografie z otvorenia aj z prváckych tried si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúci odkaz.

Začiatok školského roka 2013/2014

Zoznamy žiakov

30. august 2013

Zoznamy žiakov 1.,4. a 5. ročníka.
1.A 1.B 1.C
4.A 4.B 4.C
5.A 5.B 5.C

Zoznamy žiakov

30. august 2013

Zoznamy žiakov rozdelených do 1.,4. a 5. ročníka nájdete uverejnené na tejto stránke v nedeľu popoludní, alebo v tom istom čase vylepené v oknách školskej jedálne.

Organizácia prvého týždňa v škole

29. august 2013

Informácie nájdete v pravej časti stránky - Kalendár ZŠ P. Horova Michalovce.

Novinky v škole aj na stránke

29. august 2013

Aj keď sme pred istým časom získali ocenenie Najlepšia web stránka základnej školy, vždy je priestor na zlepšovanie. Na stránke pribudol v pravej časti nový, podrobnejší kalendár. V priebehu roka chceme, aby sa tam objavovali nielen školské termíny, ale aj udalosti v ŠKD. Veľmi zaujímavou novinkou pre majiteľov moderných smartfónov je aplikácia ROZVRH DO MOBILU. Aplikácia je už funkčná, aj keď rozvrh ešte nemusí byť v definitívnej podobe. Naklikajte si v mobile nasledujúcu adresu: zsphorova.edupage.org/mobile/. Aplikácia je funkčná v systéme Android aj IOS. Novinkou v škole bude prechod na elektronický odber stravy. Všetky informácie sa žiaci aj rodičia dozvedia hneď v úvode školského roka. Najväčšiu novinku si však necháme až na začiatok októbra. Určite poteší mnohých žiakov na druhom stupni.

Rekonštrukcie leto 2013

4. júl 2013

album043

Počas celých prázdnin vládol v škole stavebný ruch. Dve veľké rekonštrukcie už máme za sebou. Na prechode medzi telecvičňou, nad šatňami a kabinetom TV bola opravená strecha v hodnote 9000 €. Úplne nový vzhľad získala aj jedna z tried v budove č. 1. (V minulom roku 9.B). Po odstránení obkladu bola trieda v katastrofálnom stave. Opravili sa omietky, vyrovnala podlaha. Pribudla plávajúca podlaha aj umývadlo. Bohužiaľ kvoli lehotám vo verejnom obstarávaní sa ešte nezačala plánovaná rekonštrukcia jedálne. Tá by mala začať v najbližších dňoch.

Rekonštrukcie leto 2013

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk