FOTO PRE RODIČOV

4. júl 2012

album52

Kto neuvidí neuverí. Pozrite si prílohu a uveríte. Ak vaše dieťa stratilo v priebehu školského roka prezúvky, botasky či vetrovku možno ju nájdete na tejto kope. Toto sú veci, o ktoré nemal nikto zo žiakov ani po opakovaných výzvach záujem! A to je fotografia iba z jednej budovy. Takto si vaše deti vážia veci.

Takto si deti vážia veci

Rozbehli sa rekonštrukcie

4. júl 2012

album51

Tak ako každé leto aj v tomto si naše viac ako storočné budovy vyžadujú rôzne opravy a rekonštrukcie. Už v posledných júnových dňoch začali žiaci s renováciou školských lavíc. Žiaci si lavice vyčistili, obrúsili a rámy namaľovali. Takto si svoju lavicu možno budú viac vážiť. Celkovo sa týmto spôsobom zrenovujú lavice v 10 triedach. Investične oveľa náročnejšou akciou je rekonštrukcia šatní v budove číslo 3, kde bude opäť trieda. V jednej z tried v budove č. 4 pribudne jazyková učebňa pre najmenších žiakov. Jej vybavenie už bude financované z nenávratneho príspevku z eurofondov, ktorý škola získala na najbližších 24 mesiacov. Tieto "veľké" akcie doplnia drobné opravy umývadiel, kanalizácie či osvetlenia.

Rozbehli sa rekonštrukcie

Záver školského roka

4. júl 2012

album50

Tak a dočkali sme sa. Žiaci dlho očakávaných prázdnin, učitelia ešte viac zaslúženej dovolenky. Prajeme všetkým, aby si horúce leto užili a čo najviac oddýchli. Dovidenia v septembri.

Záver školského roka

Výzva na predkladanie cenových ponúk

2. júl 2012

Dňa 29.6.2012 Úrad pre verejné obstarávanie zverejnil vo Vestníku č. 128/2012 pod číslom 07434-WYT výzvu na predkladanie ponúk spracovanú podľa § 99 ods.2. obstarávateľom Základnou školou P. Horova v Michalovciach. Výzvu na predkladanie ponúk si môžete stiahnuť aj z našej stránky po kliknutí na nasledujúci obsah.Výzva na predkladanie ponúk a sprievodný list

Školské výlety

25. jún 2012

album48

V uplynulých dňoch si väčšina tried užívala školské výlety. Triedy sa rozbehli do všetkých kútov našej krajiny, od Bratislavy cez Vysoké Tatry až po rôzne zaujímavé miesta v našom okolí. V tomto príspevku postupne pribudnú ďalšie fotogalérie.

Botanická záhrada
Starina

Predátori z terária

12. jún 2012

album47

Aj keď vo väčšine ľudí vyvlávajú plazy odpor a strach, my sme sa s nimi spriatelili vďaka zaujímavej výstave a prednáške p. Boroviča. Ak neveríte nasledujúce fotografie Vás o tom nepochybne presvedčia.

Predátori z terária

Deň matiek v Písmenkove a Šmolkove (NOVÉ)

11. jún 2012

album42

Deň matiek bol v Písmenkove poďakovaním mamičkám za ich lásku, starostlivosť, trpezlivosť a úsmev. My sme pre svoje najmilšie mamky uvili kyticu z piesní, básni, tanca a hier.


Deň matiek v Písmenkove
Deň matiek v Šmolkove

Noc v múzeu

11. jún 2012

album45

Aj tento rok si mohli 4 družstvá žiakov vychutnať tajomnú atmosféru priestorov Zemplínskeho múzeá ináč ako bežní návštevníci. Strávili v kaštieli rodiny Stáray celú noc. Ráno odchádzali domov plní dojmov a zážitkov, ale aj nových poznatkov z našej histórie.

Noc v múzeu

Popoludnie na korčuliach

11. jún 2012

album44

Piatok je ideálny na šport. Štvrtáci si obuli korčule a otestovali asfalt ma školskom dvore a v parku. Svoje schopnosti si vyskúšali v slalome pomedzi kužele, jazdou popod lano a na záver sme si zahrali aj hokej.

Popoludnie na korčuliach

Návšteva bazéna

11. jún 2012

album43

Slniečko nám začalo poriadne hriať, preto sa štvrtáci išli schladiť do bazéna vo Vojenskej zotavovni na Zemplínskej Šírave. Bazén sme mali celý pre seba a bolo nám super.

Návšteva bazéna

Juniáles

11. jún 2012

album41

1.6. počas Medzinárodného dňa detí si žiaci 9. ročníka zorganizovali Juniáles. Na večer si pripravili kultúrny program, diskotéku, rôzne súťaže a hry. Samozrejme nechýbal kráľ a kráľovna večera.

Juniáles

Výsledky kompara

14. máj 2012

Na stránke www.exam.sk sú zverejnené podrobné výsledky žiakov v testovaní žiakov 4., 6. a 8. ročníka v rámci projektu KOMPARO, ktoré sa konalo 26. apríla 2012.
Štvrtáci si nájdu výsledky na: http://www.exam.sk/?id=1190
Žiaci potrebujú svoj kód, ak ho nemajú dá im ho triedna učiteľka alebo výchovný poradca.
Šiestaci si nájdu výsledky na:http://www.exam.sk/?id=1191
Ôsmaci si nájdu výsledky na: http://www.exam.sk/?id=355
Šiestaci a ôsmaci kód dostanú od vyučujúcich matematiky, alebo výchovného poradcu. Písomnú informáciu s výsledkami každého žiaka dostaneme najneskor v tyždni od 25. do 29. júna 2012.

Sme také, aké sme...

21. máj 2012

album40

V dňoch 16.5 – 18.5. 2012 sa žiačky tanečnej skupiny Margarétky zúčastnili na 12. ročníku festivalu kultúrno – umeleckej činnosti žiakov michalovských základných škôl so zahraničnou účasťou: Sme také, aké sme... Dňa 26.5. 2012 na oslavách Dňa rodiny naše Margarétky vystúpili so svojím programom.

Sme také, aké sme...

Fugova domovina

21. máj 2012

album39

Dňa 15.5.2012 sa v priestoroch galérie Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach uskutočnilo vyhodnotenie 4.ročníka regionálnej výtvarno-literárnej súťaže Fugova domovina . Ceny víťazom odovzdali garanti súťaže Mgr. Eva Raffayová, raditeľka ZOS Michalovce, JUDr.Mária Kušnírová, riaditeľka Domu Matice Slovenskej a starosta obce Vinné, Ing. Jozef Kráľ. Našu školu úspešne reprezentovala žiačka VI.A triedy Ivana KONDÁŠOVÁ, ktorá s literárnou prácou Majster svetla získala 1.miesto. Blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov.

Fugova domovina

Nové video na youtube

14. máj 2012

Na školskom youtube kanáli pribudlo nové video z programu, ktorý si žiaci z ŠKD (1.A a 1.D) pripravili pri príležitosti Dňa matiek.

Rozhovor v časopise Dobrá škola

21. máj 2012

V najnovšom čísle odborného časopisu Dobrá škola bol uverejnený rozhovor so zástupcom riaditeľa - Mgr. Jánom Palkocim. Záujem o našu školu zo strany jediného odborného časopisu je pre nás veľkou cťou. Rozhovor si môžete prečítať v časti - Média o nás, alebo po kliknutí na nižšie uvedený link.

Dobrá škola - Rozhovor

Vesmír ako ho nepoznáme

21. máj 2012

album38

Pod týmto názvom sa v ŠKD uskutočnila beseda s pracovníkom hvezdárne RNDr. Z. Komárekom. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavosti o našom vesmíre. Strávili príjemné ale hlavné poučné popoludnie.

Vesmír ako ho nepoznáme

Stretnutie v parku

21. máj 2012

album37

Deti zo ŠKD si na príjemnom stretnutí s botanikom, ochranárom prírody p. Palkom preverili svoje vedomosti z prírodovedy. Zároveň získali nové poznatky o prírode vo svojom najbližšom okolí.

Stretnutie v parku

Nové video na youtube

14. máj 2012

Na školskom youtube kanáli pribudlo nové video z vyučovania anglického jazyka v prvom ročníku.

Piknik pre mamičku

17. máj 2012

album36

Netradičným spôsobom potešili žiaci z III.A svoje mamky k ich sviatku - vystúpením v prírode. Počasie prialo a tak celé rodiny strávili sobotňajšie dopoludnie v peknej jarnej prírode na brehu Zemplínskej Šíravy.

Piknik pre mamičku

Nové číslo školského časopisu

14. máj 2012

Na stránke pribudlo nové číslo školského časopisu.

Slávik Slovenska 2012

10. máj 2012

album35

Výsledky okresného kola súťaže Slávik Slovenska 2012. I. KATEGÓRIA: 1. miesto Veronika Jurová (ZŠ P. Horova Michalovce) 2. miesto Laura Petra Sokologorská (I. ZŠ Michalovce) 3. miesto Adriana Voznyová (ZŠ Staré)
II. KATEGÓRIA: 1. miesto Kristián Onder (ZŠ Tušická Nová Ves) 2. miesto Nikola Rovňáková (VI. ZŠ Michalovce)3. miesto Ivana Mihalčová (I. ZŠ Michalovce)
III. KATEGÓRIA: 1. miestoNikola Pintérová (III. ZŠ Michalovce) 2. miesto Marcela Uhrinová (ZŠ Malčice)3. miestoMichaela Trembuľáková (ZŠ Jovsa)
Víťazom blahoželáme!
Slávik Slovenska 2012

Slávnostný zápis prvákov

04. máj 2012

album34

Dňa 27. apríľa sme rozganizovali pre naších budúcich prváčikov slávnostný zápis. Z vydarenej akcie uverejňujeme viac ako 100 fotografií. Veríme, že tak ako sa deťom darilo počas slávnostného zápisu sa im bude dariť aj počas celého štúdia v našej škole.

Slávnostný zápis prvákov

Morské oko

04. máj 2012

album33

Mravčekovia z 2.C triedy si svoje vedomosti o prírode upevnili priamo na Morskom oku. Na pomoc im prišiel aj odborník Ing. Igor Nemec, ktorý doplnil ich poznatky o faune a flóre v tejto CHKO a tiež si pre nich pripravil rôzne súťažné hry.

Morské oko

Naša Zem má narodeniny

04. máj 2012

album32

Prváci v ŠKD sa učili, čo znamená myslieť ekologicky. V piatok oslávili narodeniny dňa Zeme zodpovedným prístupom k prírode a životnému prostrediu. Rozdali sme im rukavice, farebné vrecia na separovaný odpad a deti sa s chuťou pustili do práce.

Naša Zem má narodeniny

Stavanie mája

04. máj 2012

album31

Už sa stalo tradíciou, že deň pred prvým májom deti zo ŠKD spoločne so svojimi vychovávateľkami za spevu piesni ozdobia a postavia pre všetky dievčatá školy krásny pestrofarebný máj.

Stavanie mája

Nové stránky tried

24. apríl 2012

Na hodinách informatiky vznikli prvé stránky tried. Sú to stránky žiakov ôsmeho ročníka a nájdete ich po kliknutí na položku Triedy v ľavom menu.

Podpis zmluvy pre nový projekt z ESF

23. apríl 2012

album30

Dňa 23.4.2012 riaditeľ školy Mgr. Slavko Pavolko podpísal zmluvu medzi našou školou a Agentúrou pre štrukturálne fondy EÚ v rámci Európskeho sociálneho fondu. Celková výška nenávratného finančného príspevku je 287 422,55 €. Spolufinancovanie je v celkovej výške 14 371,13€. Projekt začneme realizovať od júna 2012, pričom plánovaná dĺžka realizácie je 24 mesiacov.

Mestská liga MŠ v pohybovej zdatnosti

23. apríl 2012

Dňa 18. apríla 2012 sa v našej telocvični uskutočnilo záverečné kolo Mestskej olympiády materských škôl v pohybovej zdatnosti. Podujatie organizovala Materská škôlka na Masarykovej ulici v spolupráci s našou školou. Krátky zostrih z celej akcie si môžete pozrieť na našom kanále youtube.

VIDEO - mestská liga MŠ

Basketbal okresné finále

17. apríl 2012

album29

Dňa 29. marca organizovala naša škola okresné finále v basketbale chlapcov. Naši chlapci sa s prehľadom stali majstrami okresu a na krajskom finále obsadili 5. miesto.

Basketbal okresné finále

Deň naopak - DOPLNENÉ

13. apríl 2012

album28

Piatok trinásteho je úžasný termín na akciu - Deň naopak. Deň plný smiechu, keď učitelia boli žiaci a žiaci sa stali učiteľmi. Na školskom youtube nájdete krátke zostrihané video. Fotografie pribudnú začiatkom budúceho týždňa.

Deň naopak - foto

Výsledky - okresné kolo MO

12. apríl 2012

Dňa 11.4.2012 sa v našej škole konalo Obvodné kolo MO kategórií Z6, Z7 a Z8. Súťaže sa zúčastnilo 79 žiakov. Je to najmenej žiakov za posledné roky, konania matematickej olympiády u nás.

kategória Z6
kategória Z7
kategória Z8

Beseda s Romanom Bratom

11. apríl 2012

album27

Vidieť spisovateľa naživo je iný zážitok, skonštatovali žiaci 5.A triedy po besede so spisovateľom R. Bratom a ilustrátorom M. Regitkom, ktorý ilustroval aj niektoré učebnice. Po zaujímavej besede si deti knihy aj kúpili a obaja autori ich na pamiatku podpísali.

Beseda so spisovateľom

Rozprávka je cool

3. apríl 2012

album26

Mesiac knihy si žiaci 5.A a 5.B pripomenuli projektom s názvom Rozprávka je cool. Svojim spolužiakom formou dramatizácie predstavili rozprávky, ktoré čítali. Využili pri tom nielen vedomosti, ale aj svoju fantáziu a tvorivosť a absolvovali netradičnú hodinu literatúry.

Rozprávka je cool

Vynášanie Moreny

29. marec 2012

album25

Tohtoročná zima bola veľmi dlhá a tak sme sa rozhodli, že ju vyženieme podľa starodávnych zvykov a tradícií. Morenu sme si v ŠKD vyrobili, rozlúčili sa s ňou, odprevadili k Laborcu, zapálili a hodili do vody. Dúfame, že s ňou konečne odplávala i zima, choroby a konečne príde jar.

Vynášanie Moreny

Na návšteve u Psička a Mačičky

29. marec 2012

album24

Mesiac marec je už tradične spätý s knihou. Vedia o tom aj mravčekovia v ŠKD, ktorí spoznávali rozprávky o Psíčkovi a Mačičke. Spoločne si ich čítali, riešili rôzne kvízy, zahrali si divadielko, vymýšľali rôzne príbehy o týchto nerozlučných kamarátoch.

Psíček a Mačička

Genius Logicus

29. marec 2012

album23

27. marca 2012 šesť žiakov piateho až siedmeho ročníka našej školy absolvovalo druhé kolo medzinárodnej logickej súťaže Genius Logicus (on-line súťaž „B s meraním času). Potrápili sa s netradičnými logickými a matematickými úlohami. Prvé kolo (súťaž „A“ bez merania času) absolvovali priebežne počas novembra a decembra. Súťažiaci získajú národné a tí najlepší medzinárodné certifikáty.

Genius Logicus

Úspech v biblickej olympiáde

25. marec 2012

album22

22. 3. sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola biblickej olympiády. Deviatacký trojlístok obsadil prvé miesto. Simone Antalovej, Dominikovi Šarikovi a Samuelovi Černakovičovi srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.


Úspech v biblickej olympiáde

Deň vody

22. marec 2012

album21

Dňa 22. marca si deti školského klubu tradične pripomenuli dôležitosť a nenahraditeľnosť vody. Svetový deň vody oslávili množstvom environmentálnych a tvorivých aktivít.


Deň vody

Krtko v knižnici

22. marec 2012

album20

Generácie slovenských detí vyrástli s rozprávkovou postavičkou Krtka. Knižnica G. Zvonického v týchto dňoch pripravila podujatie Ako si Krtko šil nohavičky. Deti z ŠKD tak strávili zábavne ale aj poučné popoludnie s Krtkom.


Krtko v knižnici

Ako sa kedysi vyrábala keramika

22. marec 2012

album19

V prvý jarný deň sme sa vybrali na návštevu do múzea, kde nám ukázali ako sa pracuje na hrnčiarskom kruhu. Bol to pre nás neskutočný zážitok, čoho dôkazom sú aj fotografie.


Ako sa kedysi vyrábala keramika

Matematický klokan

21. marec 2012

album18

V pondelok 19. marca sa v našej škole uskutočnila medzinárodná matematická súťaž Matematický klokan. Súťaže sa zúčastnilo 60 žiakov z druhého až ôsmeho ročníka. Výsledky súťaže budú zverejnené na stránke matematickyklokan.sk 11. apríla 2012.

Matematický klokan

Medzinárodný deň žien

14. marec 2012

album16

Pri príležitosti MDŽ deti školského klubu potešili peknými pozdravmi a blahoželaniami ženy v škole aj v našom meste. Najstaršie deti pripravili krátky program a pozdravy aj pre ženy z Únie slabozrakých a nevidiacich Slovenska.


Medzinárodný deň žien

MDŽ a Únia nevidiacich

Školské kolá súťaží

14. marec 2012

album14

V marci sme rozganizovali školské kolá dvoch celoslovenských súťaží - Hviezdoslavov Kubín a Slávik Slovenska. V prednese poézie získala prvé miesto Anita Gombitová z 3.A a v prednese prózy Juraj Ivan zo 4.C. V speváckej súťaží vyhrali: Veronika Jurová (3.A), Daniela Kolesárová (5.C) a Natália Mišová (7.B). Všetci menovaní nás budú reprezentovať na okresných kolách oboch súťaží.

Slávik Slovenska 2012 - školské kolo

Hviezdoslavov Kubín 2012 - školské kolo

Reportáž v TV Markíza

8. marec 2012

7. marca 2012 odvysielala TV Markíza v svojej relácii Prvé Televízne noviny reportáž o našom víťazstve v celoslovenskej súťaži o najlepšiu školskú internetovú stránku v kategórii ZŠ. Reportáž si môžete pozrieť po kliknutí na nižšie uvedený odkaz, na našom youtube kanáli alebo v časti média o nás.

Reportáž v TV Markíza

Lyžiarský výcvik

7. marec 2012

album13

Množstvo snehu a príjemné počasie s teplotou mierne pod nulou vytvorili po dlhých rokoch ideálne podmienky na lyžiarský výcvik. V tomto roku sa uskutočnil v stredisku Poráč neďaleko Spišskej Novej Vsi.Lyžiarský výcvik

Valentín 2012

7. marec 2012

album12

Aj žiaci druhého stupňa zorganizovali Valentínsku párty. Tentokrát to nebol ples ako na prvom stupni, ale disco párty.
Valentín 2012

Reportáž v TV Mistrál

3. marec 2012

Televízia Mistrál vo svojej relácii Noviny Mistrál z 1. marca 2012 odvysielala o našej škole príspevok Učenie hrou. Nájdete ho na stránke TV Mistrál alebo aj v novej časti nášho webu - Média o nás.

Srdce priateľstva

29. február 2012

album11

V stredu 22.2.2012 deti v ŠKD s vychovávateľkami vytvorili "Srdce priateľstva" - ako symbol lásky, priateľstvá a porozumenia. Počas celého týždňa diskutovali, vymýšľali pravidlá priateľstva, tvorili básne, zhotovili knihu, vyrobili a odovzdali si náramky priateľstva pre šťastie, hrali sa, cvičili.

Srdce priateľstva

Valentínsky ples

29. február 2012

album09

17. februára sa v našej škole v druhom ročníku v ŠKD deti zabávali na IV. reprezentačnom Valentínskom plese, ktorý sa niesol v duchu štandardných tancov - valčík a tango. Rodičia aj deti si odniesli z akcie skvelé zážitky.

Valentínsky ples

Deň v maskách

28. február 2012

album10

24. februára naša škola ukončila fašiangy veselou celoškolskou akciou "Učíme sa v maskách". V zábavnom prestrojení prišli nielen žiaci, ale aj mnohí učitelia.

Deň v maskách

Valentínske priateľstvá a sny

28. február 2012

album8

Na Valentína sme si všetci v ŠKD snívali svoj sen. Deti si pripravili valentínky priateľstva a obdarovali každého koho stretli. Nezabudli ani na tety kuchárky či upratovačky a potešili aj rodičov. V jednotlivých oddeleniach si zatancovali, zasúťažili a spoločne sa tešili zo splnených želaní. Odmenou im bola šľahačková torta, ktorú si sami pripravili a zjedli.


Valentínske priateľstvá a sny

Keď Gašparko sviatok mal

28. február 2012

album7

Vychovávateľky ŠKD pripravili pre prváčikov fašiangové popoludnie plné zábavy, súťaží a pohybu. Deti sa v pestrofarebnom oblečení premenili na fašiangové zvieratká. Fašiangy si spestrili tancom s balónom, vyrábali kreatívne kostýmy, spájali šašov portrét, či súťažili v jedení šišiek.


Keď Gašparko sviatok mal

ŠKD má talent

28. február 2012

album6

Nielen v Amerike majú talent, ale aj naši tretiaci a štvrtáci ukázali akí sú šikovní. Počuli sme spev, umelecký prednes, hru na hudobné nástroje a na záver sme sa nechali strhnúť krásnym tancom.


ŠKD má talent

2% dane

23. február 2012

Aj v tomto roku môžete prispieť na zlepšenie podmienok školy 2% zo zaplatenej dane. Termín odovzdania vyhlásení - 31. marec 2012. Vyhlásenie si môžete stiahnúť z našej web stránky alebo vyzdvihnúť na sekretáriate školy alebo u triedneho učitela. Odovzdať ho môžete takisto na sekretariáte školy, alebo triednym učiteľom. Ďakujeme.


Tlačivo 2% dane

Máme najlepšiu web stránku

14. február 2012

album5

Naša škola dosiahla ďalší fantastický úspech. V celoslovenskej sútaži o najlepšiu internetovú stránku sme v kategórii základných škôl získali 1. miesto. Súťaž organizoval Ústav informácii a prognóz školstva v spolupráci s Ministerstvom školstva. Fotografie sú z vyhodnotenia súťaže a odovzdávania cien, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch kancelárie ministra školstva. Na odovzdaní sa zúčastnili riaditeľ školy Mgr. Slávko Pavolko a zást. riaditeľa školy a zároveň tvorca stránky Mgr. Ján Palkoci. Ceny pre víťazov odovzdávali minister školstva Ing. Eugen Jurzyca a riaditeľ UIPŠ PaedDr. Roman Baranovič.


Najlepšia internetová stránka školy

Valentínske číslo školského časopisu

14. február 2012

Na stránke pribudlo valentínske číslo školského časopisu. Je publikované opäť on-line v systéme issuu. Nájdete ho v príslušnej časti našej stránky v ľavom menu - školský časopis.

Ocenenie Ministerstvom školstva

3. február 2012

album3

Dňa 19.1.2012 prevzal riaditeľ školy Mgr. Slávko Pavolko ocenenie Ministerstva školstva - Príklady dobrej praxe z rúk štátneho tajomníka Ministerstva školstva Mgr. Jaroslava Ivanča. Ocenenie sme získali za realizáciu projektu z ESF v rokoch 2009 - 2011. Fotografie z podujatia zverejnila na svojej stránke aj Agentúra pre štrukturálne fondy EÚ. Vy si ich môžete pozrieť po kliknutí na odkaz.

Ocenenie - Príklady dobrej praxe

Fašiangové masky

3. február 2012

album4

Fašiangový čas si pripomenuli žiaci aj na hodinách Výchovy umením. Pod vedením p. učiteľky Cibíkovej zhotovili žiaci 8.A takéto masky.


Fašiangové masky

Jazyková učebňa

27. január 2012

album1

V týchto dňach sme modernizovali jazykovú učebňu č. 2. Vybavenie doplnilo domáce kino s ozvučením, LCD TV a notebook s bezdrôtovou klávesnicou a myškou, ktoré sú navzájom prepojené. Keďže učebňa nie je veľká dosah klávesnice a myšky umožní každému žiakovi pracovať na centrálnom LCD TV, tak aby to videli všetci žiaci v učebni.

Modernizácia jazykovej učebne

Šatníkové skrinky

27. január 2012

album2

Vďaka dofinancovaniu rodičmi (vo výške 4200€) sa nám podarilo nahradiť neestetické a nevyhovujúce "klietkové" šatne v budove č. 3 za moderné šatníkove skrine. Aj keď ide o pomerne finančne náročnu výmenu plánujeme v tomto trende pokračovať aj v budúcnosti a nahradiť staré šatne aj v budove č. 4. Po vyhotovení dostatočného množstva kľúčov začneme šatne čoskoro používať.


Šatníkové skrinky 2012


Dofinancovanie projektu

13. január 2012

Rada rodičov na svojom zasadnutí jednohlasne rozhodla o podpore spolufinancovania projektu získaného v rámci ESF. Projekt s celkovou hodnotou 273 696,55 € (8 245 382,27 SK)je potrebné spolufinancovať celkovou sumou 5%. K sume, ktorou disponuje Rodičovské združenie je potrebné dozbierať za každého žiaka školy 4 €. Vzhľadom na termíny zo strany poskytovateľa je tak potrebné urobiť čo najskôr - do 20.1.2012. Škola rokuje o spolufinancovaní aj s mestom Michalovce, preto je možné, že časť sumy, alebo aj celá bude po poskytnutí spolufinancovania zo strany mesta vrátená Rodičovskému združeniu. Projekt je zameraný prioritne na podporu anglického jazyka, čitateľskej gramotnosti a digitalizáciu a inováciu vybraných predmetov. Vložené prostriedky sa rodičom vrátia niekoľkonásobne tým, že v rámci projektu žiaci dostanú nové učebnice, pracovné zošity, atď., ktoré by inač museli rodičia uhradiť zo svojich peňazí.

Deň otvorených dverí

9. január 2012

Dňa 12.1.2012 (štvrtok) vás srdečne pozývame na deň otvorených dverí v našej škole. Každý záujemca sa môže v tento deň ohlásiť v kancelárii riaditeľa školy a môže v doprovode sprievodcu navštíviť akúkoľvek miestnosť v škole alebo ktorúkoľvek vyučovaciu hodinu.

Zápis žiakov do prvého ročníka

4. január 2012

Riaditeľ ZŠ P. Horova v Michalovciach oznamuje rodičom, že zápis žiakov do 1. ročníka pre šk.rok 2012/2013 bude prebiehať v dňoch 16.1. - 15.2.2012 v kancelárii zástupcov riad. školy (v hlavnej budove) v čase od 7,30 - 15,30 hod. K zápisu je potrebné doniesť rodný list dieťaťa a OP rodiča. Dieťa na zápis nemusí prísť (ale môže). Pre zjednudušenie a urýchlenie zápisu si môžete prichystať údaje z nasledujúceho formulára.

Formulár ZÁPIS

Výhody školy:

 • výhodná poloha
 • vyučovanie cudzích jazykov od 1. ročníka
 • prvky alternatívneho vyučovania na 1. stupni
 • zameranie na 2. stupni: informatika, cudzie jazyky, matematika
 • športové aktivity: športová trieda, školské športové stredisko basketbalu, hádzaná, florbal
 • spolupráca so športovými klubmi
 • realizácia množstva projektov (aj z ESF)
 • obrovské množstvo nových pomôcok, zariadenia a vybavenia
 • využívanie najmodernejších technológii a metód vo výučbe
 • moderná internetová stránka s množstvom vzdelávacích materiálov
 • 3 počítačové učebne, 1 multimediálna učebňa, 3 jazykové učebne, internetové pripojenie v každej triede, PC v triedach, celkovo 126 počítačov, 20 dataprojektorov atď.
 • zvýšená bezpečnosť - kamerový systém v škole

Školský obvod


Fantastický úspech

04. január 2012

album76

Krátko pred Vianocami dosiahlo družstvo našich mladších žiačok vo florbale fantastický úspech. Na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili v Košiciach, vyhrali celý turnaj a stali sa majsterkami Slovenska vo svojej kategórii. Dievčatám aj trénerovi p. uč. Ondičovi gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Majsterky Slovenska - FlorbalNové číslo školského časopisu

18. december 2011

Na stránke sme pribudlo nové číslo školského časopisu. Je publikované v novom systéme. Určite si ho pozrite. Vynikajúca práca žurnalistického krúžku a p. uč. Antolovej.

Novinky v škole aj na stránke

11. december 2011

Vďaka finančnej pomoci Rodičovského združenia a veľkej investícii z rozpočtu školy sa nám podarilo v týchto dňoch vymeniť počítače v dvoch PC učebniach. Žiaci už nemusia pracovať na PC, z ktorých niektoré mali 7,5 roka. Tie, ktoré sú prevádzky schopné sa postupne objavia v triedach. Výraznou investíciou sú aj šatníkové skrinky pre budovu č. 3, ktoré pribudnú možno ešte do konca roka. Okrem pravidelných informácii na stráke pribudli aj viaceré učiteľské stránky, ukážky práce drotárskeho krúžku, fotky starších absolventov, či starý projekt panovníci začlenený do webu moderná škola - dejepis. Uverejnená je aj analytika webu za mesiac november.

Mikuláš

11. december 2011

album74

V týchto predvianočných dňoch navštívil našu školu Mikuláš so svojou družinou. Anjel rozdával okrem úsmevu aj radosť a darčeky, čert si vyskúšal, aké je to sedieť v školskej lavici, ale napokon to dlho nevydržal a ako vždy, robil zle. Preto za trest dostal úlohu od pána školníka, aby pohrabal lístie pri škole. Mikuláš na všetko dohliadal. Žiaci zo žurnalistického krúžku celú návštevu a veselé zážitky zdokumentovali.

Mikuláš


Farebný vitamínový týždeň - DOPLNENÉ

25. november 2011

album75

V rámci Týždňa boja proti drogám sa na 1. stupni uskutoční od pondelka 28.11.2011 farebný vitamínový týždeň. Počas tohto týždňa sa budeme snažiť v škole skonzumovať viac ovocia a zeleniny počas prestávok aj v školskom klube podľa FARBY. Chystajte sa na:
Žltý pondelok
Oranžový utorok
Zelenú stredu
Červený štvrtok
Veselý piatok
Každý deň spestríme aj farebným oblečením(podľa možností).

DOPLNENÉ FOTO - Farebný týždeň

Imatrikulácia prvákov

25. november 2011

album73

Našich prvákov už nikto nemôže vrátiť naspäť do škôlky. 24. novembra 2011 boli slávnostne imatrikulovaní za žiakov našej školy.Imatrikulácia prvákov

Zumba - športom proti drogám

24. november 2011

album71

Týždeň boja proti drogám sme ukončili pohybom. Tri oddelenia ŠKD sa rozhodli pre športovú závislosť menom "Zumba".Zumba - športom proti drogám

DOPLNENÉ - Predškoláci na informatickej výchove

24. november 2011

album70

Každoročne organizujeme v našej škole spoločné akcie s predškolákmi z okolitých materských škôlok. Tentokrát mali budúci prváci hodinu informatickej výchovy. Každý z nich sedel za počítačom spolu s prváčikom a spolu riešili mnohé zaujímavé úlohy.

Predškoláci na informatickej výchove
DOPLNENIE - Predškoláci na informatickej výchove

Športové akcie

23. november 2011

album69

V našej škole sa uskutočnilo dňa 21.11. obvodové kolo vo florbale žiakov ZŠ okresu. Naši žiaci skončili na 1. mieste a postúpili na okresné kolo. O deň neskôr sa hralo obvodové kolo vo florbale dievčat. Naše dievčatá postúpili tak isto ďalej do okresného finále.

Športové akcie

Zemplínske zvončeky

23. november 2011

album68

22. 11. 2011 sa šesť našich žiakov zúčastnilo súťaže v prednese duchovnej poézie a prózy - Zemplínske zvončeky, ktorú organizovala II. ZŠ. Z 56. súťažiacich získali štyria žiaci našej školy pekné umiestnenia:
Poézia - 2. kategória ( 5., 6. r.): 1. miesto - Marko Mišo - 5.A, 2. miesto - Vanesa Čižmárová - 5.A.
Poézia - 3. kategória ( 7.-9. r.): 1. miesto - Tomáš Eštok - 8.C a 3. miesto - Denisa Ľochová - 9.A.
Žiakov pripravili p. učiteľky: Mgr. L. Antolová, Mgr. M. Papáčová a Mgr. I. Vasiľová.

Zemplínske zvončeky 2011

Rekonštrukcia toaliet

23. november 2011

album67

V mesiacoch október a november sa uskutočnila rekonštrukcia posledných nerekonštruovaných toaliet v škole. Finančne náročná rekonštrukcia, ktorú realizovalo Stredisko služieb škole Michalovce, si vyžiadala investíciu vo výške niekoľko tisíc €.

Rekonštrukcia toaliet

DOD bilingválne gymnázium Košice

23. november 2011

album66

Žiaci 5.-9. ročníka spolu s pani učiteľkami Mgr. Volkovovou, Mgr. Fedoríkovou a Mgr. Poľaškovou, sa 16.11.2011 zúčastnili DOD na Bilingválnom gymnáziu v Košiciach. Mali možnosť vidieť otvorenú hodinu dejepisu v anglickom jazyku, otestovať svoje vedomosti v slovenskom jazyku a literatúre, matematike, anglickom jazyku ako aj v psychotestoch. Našim žiakom sa taktiež venovali anglickí lektori, ktorí si s nimi zahrali rôzne hry zamerané na rozvíjanie slovnej zásoby a komunikácie v anglickom jazyku.

DOD bilingválne gymnázium Košice

Školská kronika

19. november 2011

V ľavom menu pribudla digitalizovaná školská kronika zo školských rokov 1988 - 2004. Napriek drobným technickým problémom digitalizovať túto "veľkú" knihu sa to podarilo a vy si môžete pozrieť unikátne informácie z minulosti našej školy.

Ocenenie primátorom mesta Michalovce

18. november 2011

album65

Každoročne primátor mesta Michalovce oceňuje žiakov, ktorí dosiahli najvýraznejšie úspechy v oblasti predmetových alebo športových sútaží. V tomto roku za našu školu ocenenie získali Roman Skvašík, Alexandra Geročová, Miroslav Makúch a Patrícia Mária Dzurinová. Všetci za vynikajúce výsledky na celoštátnej či krajskej úrovni.

Ocenenie primátorom

Prednáška s hvezdárom

10. november 2011

album64

Žiaci piateho ročníka sa počas hodín geografie zúčastnili na prednáške o kozmonautike v multimediálnej učebni našej školy. O minulosti aj budúcnosti výskumu vesmíru im porozprával RNDr. Zdeněk Komárek.

Prednáška s hvezdárom

Halloween v ŠKD

10. november 2011

album64

Aj žiaci prvého stupňa si spolu so svojimi p. učiteľkami a vychovávateľkami zorganizovali halloween. Výber fotografií zo všetkých skupín ŠKD nájdete po kliknutí na odkaz.

Halloween v ŠKD

iBobor

8. november 2011

Medzinárodná informatická súťaž, v ktorej sa v minulom školskom roku zúčastnilo 234 729 žiakov z 13 krajín, sa v tomto školskom roku uskutoční aj v našej škole. Do súťaže sa zapojí 30 žiakov. V kategórii Kadeti - 10 žiakov ôsmeho a deviateho a v kategórii Benjamíni - 20 žiakov piateho až siedmeho ročníka. Súťaž prebehne v dňoch 10. - 11.11.2011.

Komparo

6. november 2011

V utorok 8. novembra prebehne na našej škole testovanie žiakov 5. a 9. ročníka v rámci projektu KOMPARO. Deviataci absolvujú testovanie zo slovenského jazyka a matematiky. Piataci z matematiky, prírodovedy, slovenského jazyka, vlastivedy a všeobecných študijných predpokladov. Čas na vypracovanie testov je 60 (Mat) a 50 minút (Sj)pre 9.ročník a dvakrát po 60 minút pre 5. ročník (M, Prir.,VŠP) a (Sj, Vlast.,VŠP).

Strašidelné čítanie

6. november 2011

album62

Žiaci 5.A triedy a žiaci zo žurnalistického krúžku strávili netradičné strašidelné popoludnie s knihou v Knižnici GZ. Čítanie im spestrili naozajstné strašidlá, ktoré boli nečakaným prekvapením. Odmenou bol pre žiakov pocit príjemne strávených chvíľ a čokoládové mafiny.

Strašidelné čítanie

Výzva - fotky absolventov

31. október 2011

Vďaka výzve na našom facebooku nám postupne pribúdajú absolventské fotky starších ročníkov. Prosíme kohokoľvek, bývalých žiakov, kolegov, rodičov - ak máte staré absolventské fotky pošlite ich zoskenované na našu e-mailovú adresu. Doteraz uverejnené fotky nájdete v položke menu absolventi.

Halloween 2011

31. október 2011

album61

Tradičnou akciou v našej škole je halloweenska diskotéka. V tomto roku sa konala posledný deň pred jesennými prázdninami. Plnú telocvičňu strašidiel si môžete pozrieť na fotografiách.

Halloween 2011

Ako bolo v škole kedysi

26. október 2011

album60

Svoje školské lavice na pár hodín prenechali žiaci III.A svojim starým rodičom. Tí si zaspomínali na kalamáre, polienka v kúte či trstenicu, ktorá bola tradičnou výbavou triedy. V príjemnej atmosfére starkí ochotne odpovedali na zvedavé otázky detí a pridali aj veselé či smutnejšie príhody.

Ako bolo v škole kedysi

Kráľovstvo zdravia volá o pomoc

26. október 2011

album59

V týždni zdravej výživy si deti v ŠKD pripravili ovocné prekvapenia a pochúťky. Hravou formou tvorili, riešili, spievali, cvičili, robili pokusy a hlavne získavali nové vedomosti o zdraví a jeho význame na náš organizmus.

Kráľovstvo zdravia volá o pomoc

Nové funkcie na stránke

24. október 2011

V týchto dňoch testujeme novú funkciu na stránke: domáce úlohy/písomky. Funkciu zatial testuje iba približne 10 učiteľov. Naplno ju spustíme od začiatku novembra. Ešte zaujímavejšou novinkou sú učiteľské web stránky. Postupne ich nájdete pri menách jednotlivých učiteľov v časti zamestnanci. Prvé z nich vyzerajú naozaj dobre.

Šarkaniáda

20. október 2011

album56

Videli ste už lietajúce šarkany? V stredu 13.10. ich bolo na našom školskom dvore neúrekom. Prváci si doniesli alebo vyrobili svojho vlastného šarkana. Veď aká by to bolo jeseň bez týchto lietajúcich potvoriek.

Šarkaniáda

Mesiac úcty k starším

20. október 2011

album56

V rámci Mesiaca úcty k starším sme sa vybrali do ulíc nášho mesta obdarovať a potešiť okoloidúcich starších ľudí malým darčekom - kvetinkou.

Mesiac úcty k starším

Unikátna dobová fotografia

18. október 2011

V časti história školy pribudla unikátna dobová fotografia školskej budovy zo začiatku 20. storočia. Je na nej zachytená hlavná budova ešte pred dokončením prvého poschodia. Za možnosť uverejnenia fotografie a časti textu ďakujeme Dr. Martinovi Molnárovi zo Zemplínskeho múzea v Michalovciach.

História školy

Výchovný koncert - slovenské ľudové nástroje

17. október 2011

album56

Jedným z prvých výchovných koncertov v tomto školskom roku bol koncert venovaný slovenským ľudovým nástrojom z detvianskeho regiónu s názvom Očová Očová. Výbornú atmosféru a zábavu žiakov ale aj učiteľov dokazujú nasledujúce fotografie.

Výchovný koncert

Fotografie z činnosti krúžkov

17. október 2011

V príslušnej časti stránky postupne pribúdajú fotografie z práce záujmových útvarov v našej škole. Tie, ktoré už majú fotografie uverejnené spoznáte podľa textu Foto z práce krúžku.

Fotografie z činnosti krúžkov

Analytika webu za mesiac september

06. október 2011

V príslušnej časti stránky sme uverejnili analytiku využívania webu za mesiac september. Opäť pomerne zaujímavé čísla.

Analytika využívania webu

Slávnostné otvorenie školského roka

05. september 2011

album55

V tomto roku sme mali o čosi dlhšie prázdniny. Až 5. septembra sme sa zišli pri slávnostnom otvorení školského roka 2011 - 2012. Fotografie z otvorenia nájdete už tradične po kliknutí na odkaz.

Slávnostné otvorenie školského

Rozdelenie žiakov

4. september 2011

V prílohách nájdete rozdelenie prvákov a piatakov v školskom roku 2011 - 2012.

Prváci 2011 - 2012

Piataci 2011 - 2012

Informácie k začiatku šk. roka

2. september 2011

Program slávnostného otvorenia šk. roka 2011/12 (pondelok 5.9.)

 • 8:00 - príchod učiteľov
 • 8:15 - príchod žiakov
 • 8:30 - slávnostné otvorenie šk. roka na šk. dvore
 • 9:00 - pokračovanie v triedach
V príslušných častiach stránky pribudli: rozdelenie tried v školskom roku 2011/2012 (školské dokumenty), organizačná štruktúra (zamestnanci), jedálny lístok na prvý týždeň (jedáleň), aktualizovaný rozvrh a predbežná ponuka krúžkov. Rozdelenie prvákov a piatakov pribudne v nedeľu popoludní.

Rekonštrukcie

29. august 2011

album54

Už tradične v čase školských prázdnin v škole prebehlo niekoľko rekonštrukcií. Rekonštrukciou prešiel najväčší kabinet, kde bola možno ešte storočná drevená kompletne prehnitá podlaha a navlhnutá väčšina múrov. Bývala kuchynka sa z priestrových dôvodov zmenila na počítačovú učebňu. Tzv. horná počítačová učebňa bude slúžiť ako klasická trieda. Zároveň kvôli totálnemu havarijnému stavu prístavby za veľkou telocvičňou sme museli vybudovať nové priestory pre upratovačky a prístavbu úplne uzavrieť. Čiastočne sanačné práce prebehli aj v školskej kuchyni. Všetky akcie boli financované výhradne z rozpočtu školy.

Rekonštrukcia kabinetu

Rekonštrukcia učebne

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk